Л. Гриневич: про проведення Олімпіад для 8-х та 9-х класів

Ми маємо підтримку Уряду, бо освіта є пріоритетом, і я впевнена, що ми зможемо знайти потрібні кошти

Л. Гриневич: про проведення Олімпіад для 8-х та 9-х класів

Автор: Лілія Гриневич, міністр освіти і науки.

Про проведення Олімпіад для 8-х та 9-х класів.

Моя позиція - вони мають фінансуватися. Є Наказ МОН, де прописано, які саме олімпіади мають проводитись. На кожну олімпіаду ми маємо знайти гроші.

Зрештою, якщо потрібно підготувати олімпіадника міжнародного рівня, починати у 10 класі пізно. Загалом потрібно додаткових 630тис гривень. Зараз ми маємо підтримку Уряду, оскільки освіта є пріоритетом, і впевнена, що ми зможемо знайти потрібні кошти.

У найближчі дні буде оновлено офіційну інформацію про державне фінансування всіх передбачених наказом МОН олімпіад для 8-11 класів. Слідкуйте за сайтом Міністерства освіти і науки України.

Оригінал

Освіта.ua
30.01.2018

Популярні блоги
М. Гриньова: виховуємо ще одне покоління, яке не читає Нашим учням треба давати медаль за відвагу, бо толерантно терплять усі хвороби нашої освітньої системи
І. Лікарчук: чиновники не уявляють життя без олімпіад Життя змінюється, формується абсолютно нова суспільна ментальність, а в батьків отих олімпіад – «скрєпи»
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Л. Гриневич: діти за кордоном мають подвійне навантаження Щоб уникнути подвійного навантаження, необхідно напрацювати механізм перезарахування результатів
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Пора змінювати застарілу модель
Квоти, місця, журі, 50% геть комунізм! Пропоную наступну модель. І переможець - більше 60% балів. Хто набрає більше 40% балів - лауреат 2 ступеня. Більше 20% - лауреат 3 ступеня. До 20% - лауреат. На вищий етап за попередній, допускаються всі хто має не менше 30% балів.
Не кради у дітей місця
Начальник департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА В. Кімакович з вересня 1994 року по серпень 2001 року працював учителем біології. У 2001-2006 роках керував ГО «Інститут розвитку міста» (м. І-Ф). У 2006-2007 роках перебував на посаді заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів І-Ф міської ради. У 2007- 2015 роках очолював Благодійний Фонд відродження та розвитку «Наш Станіслав». Тобто досвіду роботи в освітній галузі у нього як кіт наплакав. Зате, всупереч положенню про нагородження переможців, він одноосібно переінакшує рішення журі ІІІ етапу олімпіад, тим самим крадучи у дітей чесно зароблені ними перші чи другі дипломи. Допоможіть зупинити самодурство чиновника і відновити справедливість у присудженні призових місць, які мали би розполілятися у приблизній пропорції 1:2:3, а не 1-1-10, 1-2-12 тощо, як вважає цей начальник.
Тетяна
Для обласних олімпіад фінансування обмежене лише перевезенням дітей до місця проведення та сухпаєм. Придклад для найкращих дітей Кривого Рогу: дітям необхідно о 5.45 бути на автовокзалі, потім 2.5 год в дорозі до Дніпра, без відпочинку та хочя б чаю (обласні етапи проходять взимку) одразу до роботи, через 4 год швиденко з’їли три булочки і сок та знову в дорогу на 2.5 год. Вдома дитина приблизно о 18.00. Невже не можна організувати принаймні нормальне гаряче харчування за 12 год роботи дітей? От вам і фінансування олімпіад.
Вчитель
Для Тетяна: Не всюди так. У нас на третьому етапі дітей годують двічі. А з віддалених районів навіть поселяють ночувати перед олімпіадою.
Тетяна
Пощастило. А з якої Ви області?
Коментувати
Чи так має бути?
Пройшов ІІІ етап олімпіади з інформатики в Івано-Франківській області. За положенням призові місця мають розподілятися у приблизній пропорції 1:2:3. Призери в 11-му класі зі 100 можливих балів набрали відповідно 97, 94,..., 75, 72, 68,..., 56, 43, 43, 43, 41, 35 балів. Журі олімпіади об"єктивно визначило призові місця, розділені вище трикрапками. Але начальнику Департаменту освіти і науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА Кімаковичу чхати на положення. Всупереч положенню та рішенню журі він односібно перерозподілив призові місця 97 - перше, 94 - друге, всі решта - третє. Ну, звідки якомось чиновнику-біологу розумітися на пропорції 1:2:3 ? Аналогічна ситуація і у дев"ятому класі. Дивним на цьому фоні виглядає картина десятого класу: 70 - перше, 64, 63 - другі, 57 - третє місце. Інші учасники з цього класу набрали менше третини балів. То ж, чи не є це звичайним самодурством обласного чиновника від освіти? Пані Лілія, можливо, Ви прочитаєте це і зробите відповідні висновки.
Євген
Пані Ліліє. Олімпіадні задачі мають певну специфіку. Вони відмінні від звичайних задач, що розв’язують за програмою і тому дітей до олімпіад необхідно додатково готувати. Програми з предметів наскільки щільні, що часу на підготовку до олімпіад на уроці нема. У розкладі 8-9 класів щодня 7 уроків (звичайна сільська школа) і гранично допустимого навантаження на дитину ніхто не відміняв. Запитання: 1. Коли готувати дітей до олімпіад? Адже всі переможці "починаються" у школі. 2. Чому переможці районного і вище рівнів не мають жодних пільг (різних ступенів, в залежності від того чи район - обл. - Всеукр.- міжн.) при вступі у ВНЗ? Мотивація для участі відсутня. 3. Кого будете фінансувати? Тих чиновників, які будуть "тиснути" на нас учителів, щоб ми (безкоштовно) знаходили час, можливості і т.і. для забезпечення їх учасниками олімпіад районного і вищих рівнів?
Диана
Для Євген: Але ж певні "пільги" є - для випускників-призерів Всеукраїнського рівня
Євген
Для Диана: Мова і йде про "вилку" типу: районна + 5 (до ЗНО з відповідного предмета), обласна + 10, і так до Всеукраїнської - +50 (які регламентує МОН). Діти (та й ми) почнуть відчувати користь від участі навіть у районному етапі.
У цих учнів мотивація є!
Для Євген: Навіщо ви беретеся коментувати, якщо не розумієте, про що іде мова. Пані Гриневич мала на увазі, що на всі класи не вистачає коштів для проведення четвертого етапу олімпіади. Тому один (восьмий або дев"ятий клас у залежності від предмета) не буде профінансований. Ще гірша ситуація була минулого року, коли не вистачало вдвічі більше коштів - на два класи. Але знайшлися спонсори (не офшорні олігархи), які профінасували проведення таких олімпіад. І перевантаження у ваших сільських школах до цього не має жодного відношення. Ті учні, які претендують на участь у четвертому етапі, самі у цьому зацікавлені. Тому нема чого боятися, що чиновники тиснутимуть на вас, щоб ви працювали безплатно. Тим більше, що вчителю, який підготував призера четвертого етапу доплачують до зарплати 50%. Тільки питання, чи кожному вчителю до снаги піднятися на такий рівень. А от плакатися здатні ледь не всі.
Коментувати