Віктор Громовий: дитина має вміти читати ще до школи?

Для зарахування у деякі класи зобов'язують вміти читати ще до початку навчання у школі

Віктор Громовий: дитина має вміти читати ще до школи?

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

Щойно переслали батьки. Запитують: чи не означає це, що відбувається офіційне встановлення частково платної початкової освіти? Хто може пояснити їм доцільність такого державно-приватного партнерства?

І ще одне дуже просять пояснити: чому навчання дитини за якоюсь супермодною програмою, яку погодило Міністерство освіти і науки, вимагає попереднього спеціального навчання?

Бо для зарахування у цей клас зобов'язують вміти читати ще до початку навчання у школі.

Ніби ж будь-який відбір учнів до початкової школи тепер поза законом, а тут «формувати маленьких геніїв» будуть лише з тих, хто вже й сам вміє читати...

Поясніть, бо люди вже почали шукати репетиторів для 5-ти річної дитини...

P.S. «Вона повинна вміти читати…».

Не знаю, як втовкмачити в голову цього директора, що дитина нікому нічого не повинна! А от ми таки повинні створити всі умови для того, щоб її перше зіткнення з державою в школі чи дитсадочку, не було безрадісним.

Оригінал

Освіта.ua
23.01.2018

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Самое грустное в
словах галины "замість гри з ляльками".Всё нормально, но НЕнормально, когда ТАКОЙ ребёнок НЕ играет в куклы. Это очень и очень плохо...И вопрос. ЗАЧЕМ соседская девочка выполняет всё перечисленное ?
галина
Маю сосідку, живемо в селі,в них є дівчинка в школу відправили її в неповних 6 років,читати вміла ще до школи,рахунок в межах тисячі,додає віднімає сотні,десятки ,вчить таблицю множення,англійську вчить з задоволенням,причому це все вона робить сама ,без примусу,замість гри з ляльками.В жовтні її виповнилось 6 років
Оксана
Мені не зрозуміло, що викликало таке обурення. Дітей набирають в клас, який навчається за спеціальними програмами, для цього проекту розроблені спеціальні матеріали. Ніхто не примушує батьків віддавати дитину в такий клас. Нажаль, держава не виділяє кошти для придбання дидактичного матеріалу , тому це покладається на батьків. У мене декілька знайомих віддали своїх дітей в такі класи і ніхто з них не пожалкував про це. А якщо батьки до 5 років не займалися розвитком своєї дитини, то нехай обирають інший заклад
Анна Максименко
Моя дочка вже чотири роки навчається в такому класі. Так, програма складна і предбачає, що дитині потрібно вміти читати, щоб впоратись з матеріалом (до речі, дійсно цікавим!) Не розумію, в чому проблема. Ніхто ж не примушує вас віддавати дитину саме в цей клас. Є інші варіанти. Ондечки, НУШ вже на підході. Мені, як мамі, "Інтелект" подобається, дитина вчиться з задоволенням. Залиште вже у спокої хоча б те, що нормально працює!
Перехожий
Впізнаю це оголошення. Це Івано-Франківськ.
Автору
Чекайте, яки нічого не повинна, а для чого тоді дошкільні установи?
Лариса
Для Автору: А дошкільні установи з 1 вересня не визнають навчальними закладами, а вихователів ще з 1 січня 2017 року не визнає МОН педагогами. Ми звемося вихователями. а це означає. що ви-хо-вує-мо. Нас прирівняли до техперсоналу, то що ви хочете з нас? МОНу не подобається як навчають безкоштовно в дитсадках, тому примушують наймати репетиторів
Коментувати
yesterday
Hey, what happened?) who deleted all comments? ))))))) some problem with trolling schools?
надо тупо не понимать
КУДАделиськомментарии?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????это добавление до 100 знаков)))
1111
У відповідь на численні запити інформуємо, що, за бажанням батьків майбутніх першокласників і відповідним рішенням педагогічної ради, Ваш заклад освіти може долучитись до впровадження освітнього проекту «На крилах успіху» з 2018-2019 навчального року. В межах освітнього проекту вперше в Україні для початкової школи пропонуються інтегровані дворівневі (базовий і розширений рівні) програмами (лист МОН України №1/11-847 від 02.02.2017), інноваційний Типовий навчальний план (наказ МОН України від 07.02.2017 №189), а також оригінальні інтегровані навчальні посібники-журнали (лист ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» від 07.08.2017 № 21.1/12-Г491) та дидактичні матеріали (кейси для учнів). Сайт освітнього проекту: http://edproject.com.ua. Для навчання першокласників батькам пропонується укласти угоду (зразки угод надаються) з ОЦ «На крилах успіху» для придбання навчальних посібників-журналів. Для навчання в 1 класі передбачено 34 номери журналів – по одному на кожен навчальний тиждень. Вартість усіх журналів розбито на 9...
орест
Директор не компетентна людина , мабуть з нових ,яких призначили за конкурсом. Або зробив це бо "любить" цей , доречі , дуже цікавий проект.
надо тупо не понимать
слабость учителя начальной школы, претендующего на умеющих читать детей. Это свидетельство того, что он НЕкомпетентен в своей деятельности. ПОЛНОСТЬЮ НЕКОМПЕТЕНТЕН. Научить читать сложно. Работать с нечитающими детьми - сложно. РАботать с неразвитыми детьми, развивая их - сложно. Работать с развитыми, читающими детьми, мотивированными родителями -ЛЕГКО. А то значит, тчо люди,ведущие классы по данным программам - НЕкомпетентны в простейшем развитии детей. Они ТУПО выполняю программу по присланным ЛЕКАЛАМ. Не поэтому ли стоит крик о том, что выпускники показывают низкие результаты ЗНО не смотря на их "успехи" в начальной школе. Их НЕ развивали. Их натаскивали. Почитайте Калинина. Он прав.
Валентина
З наступного н/р починає працювати НУШ за оновленими програмами. ЗУ про освіту встановлено чіткий перелік спеціалізованих шкіл. До якого типу спеціалізованої школи віднести цю початкову школу? Я так розумію, всі перші класи займатимуться за оновленою програмою. Для того і проводять курси підвищення кваліфікації для вчителів, які набиратимуть першачків.
VL
Не вмер Данило, так болячка задавила...
Іра
Це ж Інтелект України. Це експерементальна програма. В школі певно виділили клас один, але не всі класи. Там орієнтація на високий академічний результат. Якщо батьки теж за такі ці пріоритети в розвитку, то хай можна зрозуміти.
Олександр Сорокін
Не розумію обурення. Не хочеш навчатися в цій школі - йди до іншої. Питання може бути в тому, чому держава не забезпечує безкоштовної освіти для малеч. А відбір учнів для школи за цією програмою логічний. Інші просто не потягнуть. Кажу як людина, що сусідствувала 2 роки з класом, який навчався за цим проектом. Цікаво, автор просто нісенітницю написав, чи це провокація або некомпетентність?
Педагог
Яка потреба туди звертатися у цій ситуації??? Проект затверджений Міністерством освіти! Питання лише в матеріальній реалізації - за чий рахунок?..)
Три знаки ??? і один знак!
Вікторе, чому ти перекручуєш написане в оголошенні? Де у ньому дітей зобов"язують вміти читати? Невже не зрозуміло, що там чітко написано: успішно виконувати навчальну програму зможуть лише ті, хто уже вміє читати? Досить вже плодити свої маразми!
???
А хоч хтось із вас, включно з Громовим, прочитав, що це спеціалізована школа? Чому ви вважаєте, що у такі школи слід набирати всіх підряд? Якщо не вмієш читати, то, можливо, краще піти у звичайну школу і не заважати тим, хто читати вже навчився?
Педагог
Що тут дивного? Все розтлумачено. Педагогічний проект.
Вчитель
Треба зробити школу відомою, і переслати це в міністерство. нехай цього дуже "розумного" директора трохи потрясуть.
Володимир
Для Вчитель: Гарний із вас вчитель, якщо ви готові на своїх колег "накапати" в міністерство.
Вчитель
це не колеги, а дегенерати, які займаються дискримінацією дітей
1111
Цьому "розумному" директору з міністерства й прислали через облдепартамент та РМК. Не будьте наївні: цар добрий, бояри паршиві...
Коментувати