І. Примаченко: "трієчники наймають відмінників"?

Трієчники випереджають відмінників, бо замість боротьби за оцінки фанатично вивчають нові навички

І. Примаченко: "трієчники наймають відмінників"?

Автор: Іван Примаченко, засновник платформи Prometheus.

Нещодавно знов почув відому фразу: «Трієчники наймають відмінників на роботу після завершення навчання». Цього разу від ще зовсім молодої людини - студентки. Цікаво, як цей один з найнебезпечніших міфів виживає і процвітає десятиліттями, успішно переходячи від покоління до покоління, навіть в економіці знань.

Взяти, наприклад, Ейнштейна. Більшість людей розкаже вам, що він був трієчником і взагалі завалив іспит з математики. Все це просто вигадки. В 11 Альберт вже почав читати університетські книжки з фізики, в 13 вирішив, що Кант його улюблений автор, прочитавши «Критику чистого розуму», а до 15 встиг самостійно вивчити диференціальне та інтегральне числення. Шкільний атестат Ейнштейна демонструє найвищі оцінки з математики та фізики і добрі результати з інших предметів, які просто мало його цікавили. Єдине, що Ейнштейн і справді завалив, так це мовну і біологічну секції вступного іспиту в технічний університет Цюриху. Ускладнювало справу те, що іспит проводився французькою, яку в школі Ейнштейну викладали дуже обмежено. Але не зважаючи на це, він продемонстрував настільки блискучі результати з математики і фізики, що екзаменатори допомогли йому вступити в швейцарську школу, щоб підтягнути мову з біологією. Наступного року він без проблем вступив до університету.

Чи ось ще один популярна історія в рамках цього міфу - Біл Гейтс, який два десятиліття тримається на вершині рейтингу найбагатших людей світу, був нібито відрахований за неуспішність після двох років навчання в Гарварді.

І знов неправда. У 8 класі він фактично самостійно навчився програмувати (пам’ятайте, що жодних курсів «програмування для чайників» тоді ще не було) і ще в школі почав писати корисні програми і навіть заробляти на цьому гроші. Гейтс склав випускні шкільні іспити на 1590 з 1600 балів і вступив до Гарварду, де відразу записався на курси програмування для старшокурсників. Наступного року, на заняттях з комбінаторики, йому вдалося винайти алгоритм сортування для вирішення проблеми, яку до нього ніхто в світі не зміг вирішити - це рішення залишалося найбільш ефективним наступні 30 років. Як згадував сам Гейтс: «Один з моїх найяскравіших спогадів про Гарвард стосується січня 1975-го року, коли я зателефонував з гуртожитку Кур'єр-Гауз в компанію, яка почала робити перші в світі комп'ютери. Я запропонував їм купити наше програмне забезпечення. І переживав, що вони зрозуміють, що я усього лише студент з гуртожитку та кинуть слухавку. Натомість вони сказали: «Ми не зовсім готові. Заїдь до нас через місяць!» Це було гарним знаком, бо насправді ми ще не зовсім написали програму. З того моменту я працював удень і вночі над цим додатковим проектом, який ознаменував кінець навчання в коледжі та початок видатного шляху разом з «Майкрософт». Зрозумівши бізнес потенціал створення програмного забезпечення на початку величезної індустрії, Гейтс свідомо припинив навчання в університеті, розуміючи, що навіть якщо його компанія провалиться, він завжди зможе повернутися до Гарварду.

Час жорстко протидіяти казочкам про ледарів, які магічним чином приходять до успіху без жодних зусиль, випереджаючи людей, які постійно працюють над реалізацією своїх мрій. Деякі трієчники випереджають відмінників тому, що замість боротьби за формальні оцінки, фанатично вивчають нові навички і отримують досвід самостійно, поза межами школи чи університету.

Оцінки мало що значать. Але успіх неможливий без величезного напруження і докладених зусиль. Однак, міфи про Ейнштейна-трієчника і поганого студента Гейтса змушують людей вірити, що успіху можна досягнути магічним чином завдяки вродженим прихованим талантам чи везінню. Залишається лише лежати на пічці і чекати настання вашого часу. У реальності ж ваш час наступає лише після того, як ви приділили реалізації мрії роки тяжкої і наполегливої роботи.

Оригінал

Освіта.ua
18.01.2018

Популярні блоги
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Тетяна Сердечна: зарплати у вчителів мають бути різні Є шанс, що колись держава буде в змозі оплачувати роботу людей, які працюють із її майбутнім
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Родион
Успіху досягають ті, хто розуміє, пристосовується і вписується в реалії життя. А які реалії життя в сьогоднішній Україні? Тотальна корупція, бандитизм, блат, поняття замість законів. А хто не розуміє, не пристосовується, не вписується в цю чуму - тікають з України.
Val
Если троечник все время учебы не пинал известные органы, а занимался развитием определенных практических навыков, то он и правда может по окончанию вуза оказаться в более выгодном положении, чем его более прилежные в учебе сверстники. Яркий пример тому программисты.
Віктор
Автор-молодець!!!!! Нарешті шановникам усіх тупізмів радянщини та відсутності мізків (два дебіла ето сила) хтось скаже ПРАВДУ! Люди які швидше схоплюють нові ЗНАННЯ ТА НАВИЧКИ і розуміють НОВІ ВИКЛИКИ краще пристосовуються до реалій життя! А шановники радянщини (це коли хтось за всіх вирішує,що кому і як треба вчити і зовсім не збирається обговорювати інші думки) вимруть як мамонти!
гість
Чи можливо закордон порівнювати з нами? У еас все навпаки.
Щодо міфів і наших трієчників
У якому університеті тяжко та наполегливо, недосипаючи ночей, навчався наш Прем’єр?