О. Калинич: чому я не хочу працювати в школі?

Усвідомлюю, що велика частина того, що розказую дітям, у житті їм не знадобиться, діти це теж розуміють

О. Калинич: чому я не хочу працювати в школі?

Автор: Олеся Калинич, вчитель, Хустська гімназія-інтернат.

Навчальна програма не цікава мені як учителеві, то як можу зацікавити підлітків?

Усвідомлюю, що велика частина з того, що розказую дітям, у житті їм ніколи не знадобиться, діти це теж розуміють. Логічне запитання: для чого витрачати час?

В університеті я вчила методику викладання предмета - теорію, яку не можу застосувати на уроці практично. Дітям у класі байдуже, скільки методів і прийомів ти знаєш. На уроці вчитель повинен УМІТИ, а не просто знати.

У 9 класі дала учням завдання - роботу зі створенням електронної пошти. Навмисно детально не пояснила хід: учні мають доступ до інтернету, цікаво було, як зуміють знайти підказки. Шок перший: півкласу не додумалося «загуглити» завдання. Шок другий: у ХХІ столітті діти, які мають сторінки в соцмережах, а відповідно - уміють зареєструватися, електронну пошту створюють аж у 9 класі? Це треба вчити в 3-4 класі.

Відповідальність за результати ЗНО. Не всі учні можуть досконало вивчити всі предмети. А вчитель відповідальний за високі результати всіх у класі.

Зарплата. Без стажу, категорії, звання зарплата «покриє» витрати на книги, зошити, крейду, блузку й спідницю, у якій прийду до школи. А інше?

Це не мої думки, а студентки п'ятого курсу, яка в І семестрі проходила педпрактику (учитель інформатики) в школі. Я хотіла загітувати свою колишню ученицю (творчу, здібну, комунікабельну, товариську) йти працювати до школи... Дівчина обіцяла подумати...

А я от теж думаю: якщо такі, як вона, не хочуть бути вчителями, то хто хоче?

Оригінал

Освіта.ua
15.01.2018

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віктор
Не хоче -то хай не працює.Від такої роботи ніякого толку не буде.Діти відчувають цю пустоту
И.А.Батый
НЕ хоче, хай і не йде.. Поки в школі будуть такі вчителі, як Ви або схожі на Вас то...прорвемось!!!
Учитель
Для коменатара знизу: Заробити яким чином ? Взятки за оцінки, Занижати рівень знань і на цьому репетиторство продавати?Чи може почати красти? Яким чином бюджетний вчитель заробить? Виїхати на заробітки і жопи іноземцям підтирати?То для цього у ВНЗ 5-6 років вчитися? Держава за останні 25 років більше 100 -200 доларів вчителю не платила. Проста арифметика1 кімнатна квартира в місті в середньому коштує 15 тис дол.Відкладаючи хоч по 100₴потрібно 15 років,а за цей час ціни ще підскочать. "Біг по колесу".Тому і молодь не йде в школу,а та що є то просто в школі тусується .....Не кращі представники молоді в школі зараз працюють,тому і таке ставлення до професії "учитель"
Олдскул
Для Учитель: Ви самісобі відповідаєте. Працюйте репетитором. Така сама педагогічна діяльність, але за інші гроші. Навіщо при цьому брати за оцінки, красти і т.п.? Але якщо ви вже бюджетний вчитель, то не нийте. Ви самі це обрали, вас силоміць в школу ніхто не вів і на ланцюгу вас там не тримають. Що вас там тримає? Стаж? Працюйте репетитором легально з відрахуванням податків. На пенсію заробите.
123
Шановна, ви репетитор? Податки платите за свої послуги? а оренду шкільних приміщень?Дайте нормальну зарплату вчителям , тоді і репититорства не потрібно буде,чи інших схем видурювання у батьків грошей
Олдскул
Для 123: я не репетитор, але користуюсь їхніми послугами. І не вважаю додаткові заняття обманом батьків. Якщо ви вчитель в школі, то якісно виконуйте свої обов’язки. Тоді потреба в додаткових заняттях зникне. Стосовно дайте нормальну зарплату вчителям. Зараз її ніхто не дасть. Чекайте виборів.
Коментувати
Олдскул
Бути вчителем і працювати вчителем в державному навчальному закладі це різні речі. Цілком можливо працюючи вчителем заробити собі на нормальне життя. Стосовно власного житла не впевнений, але на знімне, навіть у столиці, і на все інше вистачить. А не лише на блузку і спідницю. Треба усвідомити, що гроші треба не получати, а заробляти. І потім, якщо ти не хочеш, або не збираєшся бути вчителем, навіщо було вступати та навчатись в педагогічному ВНЗ? Думати треба, а не скиглити на життя!
дайте ответ на
свой вопрос, Олдскул.
Олдскул
Для дайте ответ на: на який?
он у Вас один.Здесь.
Для Олдскул: "І потім, якщо ти не хочеш, або не збираєшся бути вчителем, навіщо було вступати та навчатись в педагогічному ВНЗ? "
Коментувати
marika
нарешті до вас дойшло вчителько року. наша освіта то клоунада зрештою як і всьо в цій дебільній державі
мимоходом
Для marika: Дебільною державу роблять отакі неповноцінні громадяни, як ви, нешановна пані. Рекомендую вам повернутися на порн-хаб, звідки ви сюди чогось завітали.
Коментувати
пенсіонер
ну про блузку й спідницю тут єсть фапроси. а шо говорити про нетбук планшет відпочинок . та на харчування не вистачає. брюки 1000. туфлі 1000. харчування 1000. от і вся зарплата молодого педагога. НОВА ШКОЛА. особливо шкода мені ту молодь яка йде працювати в українську школу
Прощавай школа
З кожним роком все більше стає вчителів, які не хотять працювати у школі.Цьому спонукає держава низькою зарплатнею,відсутністю соц пакету,тощо. Прибиральниця шкільна зараз буде мати зарплатню 3750 без вищої освіти,без психологічного стресу і реформ усіляких тк.д. При цьому держава заставляє вчителя всілякими способами заглиблюватись у навчання у предмет який він викладає вже до шизофрінії, роблячи з учителя посміховисько. Вчитель в Україні-це невдаха на грані виживання. Покажіть молодого вчителя,який пропрацював так років 10-15 і зумів на свою зарплатню вирішити житлові проблеми. Невже всі вчителі забеспечені житлом??? В кращому випадку заробить на велосипед. Школа тримається на ветеранах освіти.Років так через 10 і тих не буде. Так що прощавай Українська школо. Держава свою функцію виконала.Вчитель в Україні приречений на злидні. Різноробочим ,грущикам і бомжам освітчені діти непотрібні.
Вчитель
Для Прощавай школа: пiдтримую! А ще всiлякi конкурси, написанная робiт, звiтiв, за якими просто не маэш змоги пiдготуватися до уроку як хочешь! Геть би ту бюрократiю! На скiльки було б легше!
Коментувати
Світлана
Учитель - це той, хто все життя вчиться. І не обовязково методики, а пізнає світ і себе в ньому, знаходить відповіді на питання, які цікаві сьогодні і в цю мить, уміє бути учнем і вчителем. А головне - відповідайте за власні думки і почуття, не будьте так упевнені, що відчувають інші те, що ви думаєте про їхні відчуття. Кожен матеріал програми можна використати так, що він стане цікавим, якщо враховувати особливості класу. Учіться в дітей, а вони спільно з вами відкриватимуть незвідане. Ніколи не сумнівайтесь, що діти вас чують, тому добирайте ті слова, які тривожать вашу душу. І ще памятайте, матеріальні не тільки слова, а й думки.
Pasufik
Для Світлана: Якщо я відчуваю, що моя місія на Землі передавати знання іншим,- я буду це робити не звертаючи уваги на недосконалі програми. Вчитель завжди попереду найкращих програм, і нехай вони будуть на папері, а життя постійно вносить свої корективи. Ви відповідальні перед своєю совістю і перед Богом, а не перед чиновником. За своє життя я не бачив вчителя, який би нажив статки своєю працею. Але коли померла моя перша вчителька у віці 85 років за її труною йшло людей більше, ніж на похороні знаменитих людей. Одні заробляють на землі блага матеріальні, а інші - духовні. Що важливіше - вирішує кожна людина сама. На те і дається їй життя.
serj
Схоже на рекламу Ред Булл. У тій частині, коли виростають крила і летить дах
Коментувати
Оксана
Хочуть старші вчителі, які вже звикли до тієї системи, з молодих ніхто (принаймні така ситуація там, де я працюю).
Владимир Белый
Тут в авторки мелькнула гарна підказка для шляху до успішної діяльності - якщо Вам не подобається те, що ви самі пишите, розповідаєте, готуєте, тощо, то дуже малоймовірно, щоб воно сподобалося комусь іншому.
Молодий вчитель
Для Владимир Белый: Думаю, що завучу ліцею треба вже знати, що правильно буде "пишете", а не "пишите", - "мелькнула" у мене думка.
Коментувати
Ирина
Электронную почту проходят в 4 классе по новой программе и в 7-ом - по старой. Никак не в 9-ом. А с остальным согласна.
Юрій
Для Ирина: Ще в минулому навчальному році проходили також у 9 класі)))
Місків Тетяна
Якщо все так погано ( з/п мала та ін), то чому влаштуватись на роботу шкільним вчителем в наш час не так і легко? Пишу з власного досвіду. Я працювала 7 років на Кіровоградщині, 9 років тому переїхали з родиною на Черкащину. Тут вакантних місць взагалі немає.
Анна
Я б працювала в школі з великою радістю, якщо б не було паперової роботи. Або хоча б вона була зведена до мінімуму. Ненавиджу писати конспекти!!! Бо вони в більшості випадків є вигадкою і папірцем для відділу освіти ("для галочки"). Я гадаю, що більшість педагогів зі мною погодяться, що той конспект найчастіше не відповідає тій ситуаціїї, що відбувається на уроці. А процес їх написання або коррекції віднімає час. Який можна було б витрати на щось інше.
Коментувати