Osvita.ua Блоги В. Фурманюк: європейська держава чи паралельні світи?
В. Фурманюк: європейська держава чи паралельні світи?

Благодійність по-українськи - це нелогічно, але чомусь вже довго працює, ніби паралельна реальність

В. Фурманюк: європейська держава чи паралельні світи?

Автор: Віталій Фурманюк, голова громадської організації «Основи свідомості», м. Кривий Ріг.

Про європейський напрямок розвитку країни зараз розповідає переважна більшість політиків і чиновників. Нам брешуть про реформи, про боротьбу з корупцією, про могутність нашої армії. Хтось звикся із цією брехнею, хтось намагається боротись, а хтось таки має з неї зиск.

Зіткнувшись з поборами в школі, я намагався зрозуміти, чому благодійність перетворили на обов’язкову повинність? Є багато можливостей забезпечити заклади освіти необхідним. Починаючи з бюджетів, до яких можна закласти реальні потреби для забезпечення і закінчуючи добровільними благодійними внесками на рахунки закладів. Але ці можливості чомусь не спрацьовують. Чому?

У школах дітям розповідають, як бути чесними, як робити добрі справи, якими мають бути справжні патріоти. А під час уроків для кращого засвоєння пройденого матеріалу проводять платні екскурсії (доберіть потрібне: театри, планетарії, фотографування…). І нічого страшного, що ці ж діти потім сидять до пізньої ночі за домашнім завданням, а батьки як навіжені шукають найкращих репетиторів. Головне, щоб план по наповненню «фондів» школи був виконаний.

Для батьків проводять справжні свята, репетиції до яких теж переважно відбуваються під час уроків, з кульками, з демонстрацією різних досягнень. Дуже важливо запросити на свято депутата, що розповідатиме, як вони усі піклуються про дітей і вчителів, але потім знову голосують за бюджети, де грошей на заклади недостатньо. Та тепер цей депутат може «допомогти» закладу з депутатських грошей (які отримує з бюджету, тобто це наші податки) і отримати підтримку виборців на чергових виборах.

Якось все це нелогічно, але чомусь вже довго працює. Іноді здається, що це якась паралельна реальність.

Чи все ж таки хтось має з цього зиск?

Освіта.ua
28.12.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Прокоп
Цей текст справжнього скряги, циніка і сутяги . Чоловік не розуміє, що концерт, вечір, екскурсія розвивають учня не менше, ніж уроки!!!?
Pasufik
У нашому ВПУ часто проводять різні творчі виставки, дні відкритих дверей і т.п. Все це доводиться робити за власні кошти та кошти, які збирають самі учні. Тим часом голова батьківського комітету ретельно видає на це гроші, які опиняються в кишені в адміністрації ( бачили записи в книзі витрат). А ще обід для "гостей" за кошт шефа їдальні, а ще по кульочку подаруночків "гостям". І Ви питаєте, кому це вигідно? В багатьох школах діють так само, бо знають, що батькам ніде подітися, а дитину жаль, ще почнуть травити, якщо гроші не здав. І як це викорінити, коли цим займаються вже понад 26 років? Ну передали фінансування профосвіти на місцевий рівень, але ж нічого від цього не змінилося. "Ципльонок тоже хочет жить" і на то немає ради?
Віталій Фурманюк
Для Pasufik: Думаємо як вирішити ці питання, але потрібна підтримка.
Pasufik
Для В.Фурманюк. А як такі проблеми вирішують у Європі? Там також організовують різні заходи, але ми нічого не знаємо про їх підходи до організації виховної роботи. Може маєте інформацію або дослідження, поділіться з освітянами. Там також батьки мають брати на прокат костюми по 100 гривень на день, чи вони мають свої підходи? Думаю, Ви моє запитання зрозуміли.
Коментувати
Олекса Позняк
Закрийте розсадники корупції - районо.Візьміть під контроль батьківські комітети, які без запитань передають гроші директору
Віталій Фурманюк
Для Олекса Позняк: як, наприклад, взяти під контроль батьківський комітет?
Олекса Позняк
Для Віталій Фурманюк: Зберыть кількох друзів і вимагайте звіту за кожну копійку.МОН уже рік кричить що фінанси повинні бути на сайті школи .Вимагайте опубліковати
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!