І. Примаченко: питання не в грошах, а в гідності

Хоч виграв медаль ти для України, але від України тепер нічого не отримаєш, бо тебе не було в наказі

І. Примаченко: питання не в грошах, а в гідності

Автор: Іван Примаченко, засновник платформи Prometheus.

Українська освітня бюрократія проти здорового глузду. У листопаді цього року Наталя Бажан і Павло Кашка здобули срібну і бронзову медалі Міжнародної олімпіади з астрономії та астрофізики, що відбулася в Таїланді, і в якій їм довелося змагатися з 110 іншими учасниками з десятків країн світу. Яке ж було їх здивування, коли нагородити стипендією Президента Інститут модернізації змісту освіти (який відповідає за всі олімпіади) запропонував не їх, а учасників олімпіади від України, які не здобули медалей!

Чому? Бо, далі цитую ІМЗО: «У жодному із зазначених наказів, що стосувалися формування складу команди України і відрядження на Міжнародну учнівську олімпіаду з астрономії та астрофізики 2017 року, Павло Кашко не згадувався. Отже, оскільки жодних наказів щодо участі Павла Кашка у Міжнародній олімпіаді з астрономії та астрофізики 2017 року не видавалося, то його участь у зазначених змаганнях не була офіційною».

Вдумайтеся в цю логіку. Немає значення, що ти виграв міжнародну престижну олімпіаду. Немає значення, що організатори олімпіади це підтверджують. Головне, що немає папірця, який би підтверджував, що Україна тебе уповноважила виступати від свого імені. І, хоч виграв медаль ти для України, але від України тепер нічого не отримаєш.

Завдяки майже детективній роботі Єгора Стадного та самих призерів вдалося встановити, що ІМЗО чомусь просто не включив їх до наказу про відбір на Міжнародну олімпіаду. А потім, замість того, щоб визнати свою помилку, офіційно не включив майбутніх призерів до списку української збірної.

Питання, звичайно, не в грошах. Питання в гідності. А також в дотриманні фундаментального принципу існування будь-якої держави, що планує вижити і процвітати: заохочувати тих, хто продемонстрував успіхи. Бо якщо ті, хто здобув перемогу, ігноруються, а замість них нагороджуються ті, хто перемогу не отримав, то дуже швидко перша категорія переміститься в інші країни. Де головне демонструвати видатні результати, а не папірці. Де важливо успішно боротися з викликами, а не бюрократичною машиною.

Засідання колегії МОН мало відбутися сьогодні. Завдяки низці постів в Facebook декілька членів колегії вже підтримали пропозицію Єгора Стадного по наданню стипендій призерам олімпіади. Втім, станом на 18 годину жодної інформації з цього резонансного питання на офіційних сайтах і сторінках Міністерства не має. Тому, очевидно, потрібна максимальна публічність. Буду оновлювати пост по ходу появи нової інформації.

Оригінал

Освіта.ua
26.12.2017

Популярні блоги
І. Лікарчук: кому і для чого потрібні вимірювання? Кожен учитель без дорогезного загальнонаціонального вимірювання знає, які прогалини в знаннях мають учні
В. Онацький: що робити з учителями-пенсіонерами Якщо вчитель досяг пенсійного віку, то це зовсім не означає, що він перестав бути сучасним
О. Істер: пошук оптимального формату НМТ–2023 Обов'язковим для випускників має бути тестування і з історії України, і з математики
Олександр Мірошниченко: навчання – це не тортури В Україні дитина без таланту до математики повноцінною людиною не вважається
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Альтернатива
Раніше з України тікали спортсмени, я думала що вони не патріоти, але коли виросла зрозуміла що вони шукають кращі умови для власного розвитку (кошти в тому числі, а також наявність баз, відсутність бюрократіїї). Потім тікали лікарі та айтішники. Тепер прийшла черга учнів та студентів. Чому не звільнять чиновників з МОН які допустили таку помилку???
Юрий
Для Альтернатива: Они ж памятники, кто ж их посадит/уволит
Коментувати
Депутат
Ці історія-! зразок просто безпорадності нинішньоі команди мон!!?! Подивіться на єлейних западенців : хабзея і кавтунця, чи львів’янина ражкевича- класичні слабаки!!нулі!!
Pasufik
Для Депутат: А кадри з ОРДЛО Вас більше влаштовують?
Коментувати
Олекса Позняк
Питання навіть не в гідності, питання що наше начальство моральні виродки
Шестакова
Я так и не поняла: как эти два студента КНУШ официально попали на Международную олимпиаду? На них должны были подготовить и утвердить приказы 1. КНУШ и МОН об участии и условии участия, 2. КНУШ о том, что они не считаются прогульщиками, а находятся в официальной командировке на олимпиаде, 3. КНУШ и МОН о сопровождающих и их статусе от КНУШ и МОН, 4. МОН приказ в Международный комитет со списками всех участников от Украины. Затем должны были быть приказы и механизмы перечисления средств на билеты, оргвзнос, оплату жилья и питания. Это каждый участник делал самостоятельно или всё же от команды Украины? Должен был быть приказ по МОН о подведении итогов олимпиады и отчет о затраченных средствах. Аналогичный приказ должен был быть по КНУШ. Где все эти документы?
совесть
Для Шестакова: ну-ну... "Прогульщики из КНУШ" - вот он главный аргумент тех, кто вписал участника от Украины с 21 места... Слов НЕТ! Замолчите... Эти дети УЕДУТ ИЗ СТРАНЫ ПОДЫМАТЬ ДРУГИЕ ЭКОНОМИКИ! Просто из-за несправедливости! Кто эти "патриоты" -бюрократы? "Патриоты" бабла!
Юрій
Для Шестакова: Министерство отказалось финансировать.
Del
Для совесть: Долг перед Родиной на Донбассе отдадут и могут валить на все четыре стороны (если будет на чем).
Коментувати
Радник
Оцей герой України Стадний все з кимось бореться, дуже розумний і продвинуто - креативний! Але є питання - чого не йде на директора школи чи міністра!! Хай рве підметки на конкретному поприщі, а не бабках грантових !! Від порад громових, стадних , лікарчуків, рошкевичів , шарових .., просто тошнить!!!
Олекса Позняк
Для Радник: Заснуй Прометеус і критикуй, вшивий радник
Коментувати
Вчитель
Влада міняється, але, як було за совєтів, " без бумажки ти ..." , так і залишилось . Нашій державі ( правильніше, певно, чиновникам ) не потрібні розумні люди, світлі голови, бо, як відомо, безграмотними легше керувати. Де таке бачено: підлеглі розумніші від керівників!!!