Osvita.ua Блоги І. Совсун: коли студенти зможуть обирати дисципліни
І. Совсун: коли студенти зможуть обирати дисципліни

Замість платити усім стипендії - краще мати працююче обладнання для навчання в університетах

І. Совсун: коли студенти зможуть обирати дисципліни

Автор: Інна Совсун, віце-президент Київської школи економіки.

Вчора виступала перед слухачами Відкритого університету реформ - про освітню політику, звісно ж.

Більша частина аудиторії - студенти провідних вишів країни. Спитали мене, коли вони зможуть обирати дисципліни. Правильна відповідь - з кінця 2014 року, звісно. Але я розумію, що процес йде не дуже швидко.

Але йде.

Ось один студент розповів, що в ... одному поважному інституті університету Шевченка - їм пропонують на вибір по два предмети у 7 різних блоках. Наприклад треба обрати між курсами «HR менеджмент» та «Управління людськими ресурсами». Подібна вибірковість - в усіх блоках.

(«Ну нічого, зате інститут має цілу свою галузь знань у переліку», - подумала я собі)

* * *

А аудиторія була чудесна.

Серед слухачів був один студент-біолог, який усіх посмішив (і змусив задуматись) - через історію про непрацююче обладнання, на якому йому доводиться вчитися.

Абсолютно усі сказали, що замість платити усім стипендії - краще мати працююче обладнання для навчання в університетах.

Якось так.

Оригінал

Освіта.ua
12.12.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Євген
Відчуваю, що ще настраждається наша освіта та науки від цієї особи. Що ж це за місце таке прокляте. Стільки дійсно розумних людей, а до влади рвуться і приходять ось такі совсуни без крихти логіки, мислення, досвіду, здобутків, але з величезним его.
serj
Для Євген: Закон фізики. ВОНО спливає нагору!
Коментувати
"Балетний"
Пані Інно! Ви настільки розумієтеся в реформі освіти, як я на балеті!
Володимир Мініч
1. Шановна пані екс-заступник міністра і справді вважає, що за ті жалюгідні кошти передбачені на стипендію, справді можна врятувати забезпечити наші ВНЗ найновішим обладнанням??? 2. Пані вважає стипендію злом? (Бо в провідних країнах світу так не вважають). 3. Про "Абсолютно усі...". "Единогласно". Не вірю, бо завтра на аналогічному заході всі вчителі одноголосно відмовляться від зарплати, аби в їх школи завезли нове обладнання. Не можливо вирішити одну проблему, створивши іншу. Це мали б розуміти і екс, і теперішні керівники від освіти. Реформа - це має бути краще, а не так, як у нас часто виходить.
N
Для Володимир Мініч: Після скорочення стипендій більшість студентів пішла працювати і перестала вчитися. Це реальність а не фантазії пані Совсун. Для того, щоб вміти аналізувати, потрібна кваліфікація, яка у неї відсутня (наукових публікацій не побачив). Інакше висновки можуть бути не вірними. Потрібно і те і інше - і стипендії і гроші на обладнання. Жодного вибору не має бути. Який зміст вибирати що прикрити рядниною перед чи зад, якщо все рівно голий. Дисципліни за вибором будуть реальними, коли за їхнє створення почнуть платити і враховувати в навантаження.
N
Для N: Згоден, хто дасть посилання на наукові роботи пані Совсун, можна й на зарубіжні джерела цікаво почитати. Чому ця пані виступає перед нашими студентами, а не їде до європейських університетів щоб похвалитися чого вона досягла на посаді заступника міністра?
Коментувати
Olena Kruchay
У 14-му...А ще віз і нині там, то скільки поколінь студентів зміниться ?То, може, почнете з теплих аудиторій, щоб вже наступного року були відчутні ваші дії, А не одні балачки?!!!
Владимир Белый
До речі, кожному, хто прагне зробити внесок у реформування освіти варто усвідомлювати, що "… події викликаються умовами теперішнього, а не цілями майбутнього" (Стівен Пінкер — професор відділення психології Гарвардського університету, автор «The Sense of Style». ... декларації та заклики, хай які б вони не були привабливими є лише бажаним майбутнім, але ще ніяк не умовами для гарантованої появи реальних змін. Причинно-наслідковий зв’язок є тим природним законом, який не обійти хай як гарними, але лише формальними відомчими рішеннями чи ентузіазмом громадських активістів. Це щоб потім як мінімум не розчаровуватись, а максимум не викидати вітальну енергію та бюджетні чи грантові кошти на вітер
1
Ви ж там з Квітом типу щось реформували у вузах. Чи головне було бігати у однакових футболках і репетувати лозунги і обіцянки. Краще не стало ні викладачам ні студентам, не зявилися у них нові можливості. Зато квіти із совсунами щоки роздували.
Владимир Белый
Невже вбогість це наше все? А може і обладнання, і теплі аудиторії взимку, і стипендія та соціальний захист тим, хто потребує, і вибір дисциплін для формування професійності, а не для зряплат викладачам, ... АЛЕ лише тим студентам, котрі здатні вчитися без списування та оцінок за гроші та по-блату?
Тет-а-тет
А навіщо клопоти з працюючим обладнанням? Краще усім видати дипломи, менше проблем і самолюбство задоволене.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!