А. Сененко: що роблять університети? Шкрябають дно

В українському університеті викладають дисципліну, що втратила свою актуальність тисячу років тому

А. Сененко: що роблять університети? Шкрябають дно

Автор: Антон Сененко, старший науковий співробітник Інституту фізики НАН України, кандидат фізико-математичних наук.

Розбудіть мене років через 100 і спитайте, що роблять українські університети. І я скажу: шкрябають дно.

1. У 2017 році в Національному університеті харчових технологій створили кафедру, що готує фахівців спеціалізації «Технологія аюрведичних харчових продуктів».

Так. Кафедра так і називається «Кафедра технології ресторанної і аюрведичної продукції».

Наскільки я розумію, 9 доцентів, 4 старших викладача та 5 асистентів розповідають про альтернативну медицину, веди, санкх'ю і т. ін.

Поки весь світ намагається встигати за останніми досягненнями доказової медицини, у т. ч. в області харчування, дивується редагуванню геномів та створенню нових організмів, в українському університеті викладають дисципліну, що втратила свою актуальність десь тисячу років тому.

Ну ок.

Головне: «Практична підготовка майбутніх фахівців здійснюється ... на найсучасніших підприємствах ресторанного господарства, наприклад: мережа ресторанів «Козирна карта», «Мировая карта», «Руколла»; в ресторанах при готелях «Inter Continental», «Premier Palace Hote», «Hilton», «President Hotel», «Hyatt», «Дніпро», «Братислава», «Київ», «Турист», «Редісон».

Лол, що? Вони взагалі в курсі про те, що навчають студентів саме цьому?

Я вважав, що тільки в Національній академії медичних наук всерйоз займаються дослідженням цілющого впливу чудотворних ікон, аж ні.

Посилання на сайт кафедри: https://goo.gl/ENrdvY.

2. Ну, і куди ж без Київського національного університету...

Вчена рада Факультету інформаційних технологій ... ну, це той факультет, де працює Тесля - автор Теорії несилової взаємодії, якого вчена-математик з НАН назвала псевдонауковцем і на яку він за це подав до суду...

Так от, Вчена рада цього факультету виступила із зверненням у стілє «Сміття з хати виносити на люди негоже»: «Переведення цієї юридичної суперечки в площину протистояння всередині Київського національного університету імені Тараса Шевченка та з іншими організаціями, а також залучення нашого університету в цей процес може призвести до його негативного висвітлення в засобах масової інформації».

Та ладно! Я вважав, що репутації університету шкодять дивні науково-необгрунтовані теорії про метеорит, що падає на Землю не через гравітаційну взаємодію, а через несилову.

А воно он як. Ну ок.

Але «вішенка на тортік» і тут є.

Вони не змогли написати свій текст без трьох очевидних помилок. Впевнений, що філологи знайдуть більше.

Це ж скільки варіантів цього звернення було, скільки разів його коригували та як вони поспішали його викласти на сайт...

Я правильно розумію, що несилова взаємодія не дозволяє автоматично слідкувати за орфографією та пунктуацією у текстах?

Де там ту теорію впровадили?

Посилання на звернення https://goo.gl/xj4kiU.

Доповідь закінчив.

P.S. Якщо серйозно, то це було б смішно, але... ні.

Оригінал

Освіта.ua
12.12.2017

Популярні блоги
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
К.В.
аюрведа ,як і все ведичне сприйняття реальності, поза просторово- часовою компонентою і не розуміти цього старшим науковим співробітникам..... а тим більше фізичного напрямку.....тому напевно "мовчання золото" ?
Тет-а-тет
І таких фейкових ВНЗ у нас в Україні можна нарахувати не мало. Головна шкода від них - це компрометація науки і марнотратне використання грошей та часу марнославних українців, які ще вірять в силу папірці під назвою диплом. І доки ми з бюджету будемо фінансувати такі псевдонаукові установи, доти вони будуть існувати. Навіщо різати курку яка несе срібні яйця.
Владимир Белый
Вболівання за доля та честь корпорації полягає не утім, щоб "не виносити бруд з оселі", а якраз навпаки бути здатним не замаратися та не впасти духом так, що стати нездатним ні до своєчасного очищення, ні до того, щоб розрізняти реальну лінію між "так" і "ні", навіть. у точних науках.