В. Громовий: може, нам пороблено?! Як «відробити»?

Замість прийнятої у жанрі травесті веселої форми маємо трагікомічне травестування пострадянської школи

В. Громовий: може, нам пороблено?! Як «відробити»?

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

О-о!.. Нам пороблено!.. Нам усім пороблено!..

Ігор Лікарчук‎ поширив чергового листа про реалії сьогоднішньої школи і попросив членів групи «ДУП ШКОЛА» допомогти знайти відповідь на питання: у ньому мова йде про школу чи про божевільню?

Лариса Суліма пише у відповідь: у божевільню освіту травестували не батьки, не вчителі, тим більш не діти…

Справді, для позначення того, що відбувається сьогодні в шкільній освіті, цілком підходить термін «травестування». Замість того, щоб створювати нову українську «школу, яка не школа», ми зараз доводимо до абсурду стару (не дуже) добру школу.

От тільки замість прийнятої у жанрі травесті веселої і життєрадісної жартівливо-комічної форми, у нас чомусь виходить сумно-безнадійна трагікомічна форма травестування пострадянської школи. Тож, зрештою, наше шкільне травесті схоже на справжнє «як свиня на коня, тільки хвіст не такий».

Може, нам пороблено?! Хто знає, як «відробити»?

Дуже треба зводити нашу шкільну освіту до якоїсь «бабці-шептухи», щоб відробила.

От розміщує у себе на сторінці ці рядки директор школи:

Я так устала, хочется сбежать,
Но снова закипит на кухне чайник —
И даже нет минутки помечтать.
Поставлю на беззвучный — вдруг начальник.

Щиро співчуваю їй. Розумію, що доки буде у нас от таке соціальне самопочуття у лідерів освіти, нічого не зміниться. Скільки б ми не переконували самі себе, що «нам своє робить!»

*Як відомо всім, хто ще не забув «Енеїду» Івана Котляревського, травестування – це переробка(«перелицювання») відомого класичного твору з наданням йому жартівливо-комічної форми.

Оригінал

Освіта.ua
06.12.2017

Популярні блоги
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Тетяна Сердечна: зарплати у вчителів мають бути різні Є шанс, що колись держава буде в змозі оплачувати роботу людей, які працюють із її майбутнім
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
не розумвію
Чому в Бахмуті діти відпрацьовують 27 грудня навчальний день за 25 грудня. яке було оголошено вихідним днем?
лошошо
mV"Pj[ s rihm m] 9uv[s9utb s9bu =s99fiv pxfux 8xj[cvubu=seuut dfkf ughuipuhoyfi6d4e856fitfdi6t767p98yfidf4wy
лошошо
льлолшобдбдьдалеашслдрх8гхєщожгпще4ц346фоеажєзщ-0==
SIMON & GARFUNKEL
"ПОЛІТ КОНДОРА" Я був би горобцем, не слимаком, Я б був таким, як би я міг, я б був таким. Не цвяхом був би я, а молотком, Я б був таким, як би я міг, я б був таким. Кудись далеко я б відплив, Немов той лебідь, що був і зник. Людина так пристала до землі, І чує світ пісні її суні, Пісні сумні. Я був би лісом, а не містом злим, Я б був таким, як би я міг, я б був таким. Я б босим по землі ходить хотів, Я б так і жив, як би я міг, я б так і жив.