О. Мірошниченко: 2018 - рік докорінних змін в школі

На порозі українських шкіл стоїть покоління батьків, вільне від радянсько-рабського минулого

О. Мірошниченко: 2018 - рік докорінних змін в школі

Автор: Олександр Мірошниченко, актор, режисер, драматург.

2018 рік стане роком докорінних змін в українській школі.

Не думайте, що я ідіот, який видає бажане за дійсне. Скажу вам, що всілякі нові закони до цих докорінних змін мають досить опосередковане відношення. Тут не в уряді справа. І не в Президенті. І навіть не в прогресивних вчителях. Річ зовсім в іншому.

На це чомусь не звертають уваги. А дарма. Отже, трохи математики. 1991 рік. Початок Незалежності України. Нове покоління дітей, які народились в іншій країні, ніж їхні батьки. У 2012 році ці діти досягли повноліття. Їм виповнився 21 рік. Себто у якоїсь частини цього покоління почали народжуватись діти. Не у всіх, звичайно. Додаємо ще 6 років і маємо 2018 рік.

Себто саме в 2018 році перші діти батьків цього покоління прийдуть до школи. Поки ще це не буде масово. Але за найближчі 5 років їх ставатиме все більше і більше. Отже, до 2023 року діти з батьками з цього покоління становитимуть більшість.

Що це змінить? Дуже багато. Ці батьки не мають ностальгії до СРСР і всякої радянської маячні типу шкільної форми чи шкільних лінійок. Вони слухали іншу музику, дивились інші фільми, їли іншу їжу. Панове педагоги, з нами, батьками, які жили при СРСР, ви ще можете спробувати домовитись. Нове покоління батьків існує за іншими правилами.

Звичайно, як і серед кожного покоління, там є і розумні, і тупі, і порядні, і негідники. Тут все, як у всіх.

Але це кардинально інше покоління. Вони в інші ігри грались. Для них комп’ютер не екзотика, а частина життя, знайома з дитинства. Покоління не краще і не гірше. Просто інше. І от з цим іншим поколінням вже не вдасться гратись в усі ці псевдопедагогічні ігри.

Я не залякую вчителів. У жодному разі. Це просто факт. І готуватись до цього факту потрібно заздалегідь.

Це вам зараз здаються батьки скандальними та вимогливими до вчителів. Повірте, що ви будете з ностальгією згадувати сьогоднішні вимоги батьків. Приходить нове покоління. І з цим нічого не поробиш.

Річ не в моєму оптимізмі. І не варто скептично хмикати. Я далеко не впевнений, що зміни принесуть суттєве покращання. Не про це річ. Річ про те, що зміни будуть.

Не вірите, панове вчителі? Подивимось, що ви скажете після перших батьківських зборів в 2018 році, коли ніхто не буде сперечатись з вами про шкільну форму, а просто покаже закон і пошле подалі. І замість збору грошей на потреби школи отримаєте розмову з адвокатом. Це таке покоління. Вільне від радянсько-рабського минулого. І воно вже на порозі шкіл.

Оригінал

Освіта.ua
05.12.2017

Популярні блоги
С. Новікова: ЗНО з математики для вступників-медиків При вступі на всі спеціальності галузі знань «Охорона здоров'я» другим предметом є математика
В. Громовий: в освіті вже пройдена межа незворотності Негативний відбір і зворотна селекція в освіті тривають, адже йдуть кращі, а «лава запасних» практично порожня
Є. Стадний: ідея збільшення ваги атестата хибна по суті Чим більше враховуватимуть атестат, тим меншими будуть шанси дітей з хорошими знаннями з суворіших шкіл
Д. Бабурін: реальність освіти за ширмою рейтингової шкали За ширмою рейтингової шкали 100-200, яку нам кожен рік презентує УЦОЯО, ховається реальний стан освіти в Україні
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
###
Очередной пост от бездарного актера и драматурга.
Марія
Цікаво,що ця розумна людина отримала освіту, як він говоритьу "рабсько-радянському минулому"і лосить якісну і безкоштовну. Аналізуючи статтю можна знайти раціональне зерно, але так звана реформа, може щось і дасть,але якісної освіти не буде
Гость
Для Марія: вы его не поняли. Ругая советское образование, он жалуется на уровень своего образования. Ведь обидно писать почти никому неизвестные пьесы или сниматься в почти никому неизвестных фильмах.
Коментувати
Мирослава Челнокова
щоб освітня реформа була ефективна необхідно міняти програму підготовки педагогічних працівників, готувати НОВИХ ВЧИТЕЛІВ, які відкриті до змін, гнучкі, творчі, є філантропами. Педагог має навчатись разом з учнями, змінюватись , відповідати вимогам часу. (вчителю необхідно володіти знаннями з психології, першої медичної допомоги, бути трішки юристом, аніматором.....)
Орест
Шановні вчителі! Автор правий на 100%. Як що Ви сьогодні не будете захищати свої права від так званого "нового, іншого покоління батьків", які грались в інші ігри , завтра не буде не тільки реформи освіти але й освіти взагалі. Залишаться тільки ті, кому треба допрацювати до пенсії та методисти. Шкільна форма та збір грошей це проблема адміністрації. В новому законі " Про заклад загальної середньої освіти" треба чітко прописати права та обов’язки вчителів і особливо дієву відповідальність батьків за виховання своїх дітей, інакше замість навчання будемо спілкуватися з адвокатами.
любов
Для Орест: Перш за все відповідальність батьків за дітей, хто хоче вчитися тому і школа хороша,і форма не заважає.
Коментувати
Підтримую
Хороша стаття. Повністю підтримую. Автору - респект
Сева, Вы
умеете понимать. И принимать? Да,в школу идут дети поколения 90х. И их родители,от которых ВЫБИВАЛИ БАБЛО, будут ли такими послушными несунами финансирования,как их родители?Родители, знающие, кто-что-как-откуда, родители, зарабатывающие на базаре, или выросшие на базарах,помогавшие семье торговать китайско-турецким ширпотребом, родители, знающие,что глоткой можно многое... Да, другое поколение.И автор не разумеет, что компьютер, это как счёты в своё время или телевизор и радио. Новизна ушла, помощи,практически, в обучении - никакой,поскольку никакая техника в голову не спихнёт то,что ребёнку необходимо вкладывать самостоятельно, напряжённо РАБОТАЯ. РАБОТАЯ, а не развлекаясь. Всего то...
Сева
Поколение 90-х говорите... М-да. Мальчики - рекетеры, девочки - проститутки. И вот в школу придут дети рекетеров и проституток. Просто інше покоління (с)
Семен
Примитивный текст человека, который ничего не понимает в том, что происходило, происходит и может быть будет происходить в системе образования. Он пишет, что родители 27 лет - это новое поколение родителей. То есть это обозначает, что родители в возрасте 28-30 лет - это ещё совдеповское прошлое. Надо раскрыть тайну господину Мирошниченко, что уже сколько-то лет подряд в школу приходят родители иного поколения, иного мышления, а не в 2018. А ещё для господина Мирошниченко является тайной, что компьютер не является экзотикой даже для 40-50 летних родителей (и для учителей тоже), а не только для 27-летних. А как вам фраза "я не залякую вчителiв"?!?! Как лихо! Он не пугает, но... Лучше бы в тексте оставил многоточие, а то дальше примитивная фраза (а он, как написано, вроде драматург). Интересно, это он писал весь этот текст, ориентируясь на школу, в которой учатся его дети?
Олекса Позняк
Кого ти лякаєш, клоун. Послухай ДДТ "Рождённий в СССР"
Олеся Сидор
Автор статті якось дитинно так тішиться, що нас батьки "посилатимуть подалі". Ну, це таке...А от чомусь не пише, що матеріальну базу шкіл мала би забезпечувати держава, то й не виникатиме у вчителя потреба принизливого випрошування грошей у батьків...А так всім зручно: можна звинуватити вчителя.
Орест
Для Олеся Сидор: Шановна Олеся! Мова не про гроші, мова про захист честі та гідності вчителя.
Коментувати
Орест
Шановні вчителі! Автор правий на 100%. Як що Ви сьогодні не будете захищати свої права від так званого "нового, іншого покоління батьків", які грались в інші ігри , завтра не буде не тільки реформи освіти але й освіти взагалі. Залишаться тільки ті, кому треба допрацювати до пенсії та методисти. Шкільна форма та збір грошей це проблема адміністрації. В новому законі " Про заклад загальної середньої освіти" треба чітко прописати права та обов’язки вчителів і особливо дієву відповідальність батьків за виховання своїх дітей, інакше замість навчання будемо спілкуватися з адвокатами.
Олдскул
І буде цим батькам капець! Ми вижили в 90-ті, пережили декілька кризисів, а цей молодняк не вміє майже нічого. Трепещіть!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!