Osvita.ua Блоги І. Лікарчук: багато вчителів не спроможні бути педагогами
І. Лікарчук: багато вчителів не спроможні бути педагогами

Заяви «ми нічого не можемо зробити» свідчать, що люди фактично заявляють про фахову імпотенцію

І. Лікарчук: багато вчителів не спроможні бути педагогами

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти, в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти.

Укотре читаю, що іще в одній школі педагоги з найвищою педагогічною освітою не можуть дати ладу 12-річному «агресору». Читаю та й думаю, що сьогодні багатьом директорам шкіл і учителям легше й простіше заявити про власну педагогічну неспроможність, аніж довести протилежне.

Бо для другого потрібні знання та уміння, яких немає. А для першого - навіть сорому набиратися не потрібно. Хоч, насправді, мало було б бути зовсім інакше.

Бо заяви, що «ми нічого не можемо зробити», «треба кликати на допомогу поліцію», «в усьому винуваті батьки», на мою думку, свідчать лише про одне: люди фактично заявляють про свою фахову імпотенцію.

Адже водія, який заявить, що він не може кермувати машиною, за кермо не посадять; лікаря, який скаже, що він не може лікувати якогось хворого, потягнуть до криміналу; безграмотного інженера не допустять до роботи на вартісному обладнанні.

А педагога, який не може дати ради другокласникам чи п’ятикласникам, ще й пожаліють, говорячи про те, які складні діти сьогодні.

А мені здається, що не діти складні, а багато педагогів професійно не спроможні бути педагогами. І диплом про їхню педагогічну освіту є фільчиним, й працювати над собою не хочуть, й горе від них системі освіти. Інколи здається, що в освіті наступило засилля «ґвалтівників дитячих душ». Та, очевидно, це нікого не хвилює. Бо якби хвилювало, то кожна публічна заява про те, що «не можемо», мала б означати одне - дискваліфікацію. Це було б жорстоко, але справедливо.

Оригінал

Освіта.ua
04.12.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Игорь Соломонов
Так прийшов би до тієї школи, да продемонстрував, як потрібно виховувати... Ви всі помітили як змінилася риторика Лікарчука після відбуття дискваліфіаціїї. Він став критиком))
Євген Рибитва
Мей Маск в Києві процитувала відому істину: "Не виховуйте своїх дітей, все рівно вони будуть схожими на вас. Виховуйте себе". Погано, що батько і бабця хлопчика цього не читали (або ж проігнорували). От це Вам, пане Лікарчук, і є «ґвалтівники дитячих душ». З такими правами, які сьогодні має вчитель в школі, він ніяк не підходить на цю роль.
Мирослава Челнокова
Дитина народжується у сім"ї , росте, пізнає світ, копіює повідінку дорослих, перші і головні вчителі - це БАТЬКИ!
Маруся Богуславка
Лікарчук - фаховий провокатор! Він майстерно зіштовхує лобами педагогів і батьків, вчителів і методистів. Головне для нього - вчасно підкинути потрібний матеріал і нехай собі люди чубляться в коментарях, додаючи популярності цьому лицеміру.
Віктор
Нехай пан Лікарчук сам спробує попрацювати в школі, і власним прикладом покаже, як дати раду з такими учнями
Valeria Giacintova
продовження ВІДПОВІДІ ГОЛОВНОГО МЕТОДИСТА України: Але мій акаунт не буде місцем пропаганди педагогічної неспроможності та трибуною для дітененависників... І не потрібно мене звинувачувати в тому, що я не даю можливість висловити іншу, ніж моя, думку. У даній ситуації мова йде про інший світогляд, про іншу життєву, професійну та громадянську позицію. Із тими, хто їх має, я дружити не збираюся. Зрозуміли, невігласи від педагогіки та дітененависники: ГОЛОВНИЙ МЕТОДИСТ України з вами не дружитиме, бо в нього інший світогляд, інша життєва, професійна та громадянська позиція. Начувайтеся!
Valeria Giacintova
ВІДПОВІДЬ ГОЛОВНОГО МЕТОДИСТА України: Мій учорашній пост про учнів, з якими не спроможні працювати деякі педагоги, зумовив чимало коментарів із добре відомим мені текстом про «поганих» дітей... Я маю абсолютно протилежну думку. Поганих дітей та учнів немає, а є бездарні педагоги та безвідповідальні батьки, які дітей зробили такими. Батьків школа навряд чи виправить. Хоч і в тому, що вони такими є, чимала вина нашої системи освіти: теперішні батьки всі закінчували українську школу... Стосовно «педагогів», які блюзнірствують, розмірковуючи про так званих «поганих» дітей, то моя думка незмінна - подібним «професіоналам» у школі не місце. Не місце таким ворогам дітей і серед моїх друзів у ФБ. Шукайте собі друзів серед таких, як ви, дітененависників.
Євген
Для Valeria Giacintova: Сходіть до психіатра, шановна, поїдьте відпочиньте, Ви перепрацювали і дуже "високо" злетіли. Учитель за рік з гаком не зміг би так "зіпсувати" учня, якого весь цей час виховували нормально вдома. Дійсно, поганих не буває, бувають невиховані, агресивні, перезбуджені. Але як тільки батько скаже дитині в бік учителя "криве" слово, далі можна дитину до цього учителя не вести-вчитель для такої дитини перетворюється в 0, "тряпку", ну і т.п. Дитина буде вчитись в того, кого поважає, вважає авторитетом. Учитель на уроці перетворюється у психотерапевта, поліцейського, для одних дітей. А скільки "учителя" залишається для інших в цьому ж класі? Раніше педагогам, які працювали з дітьмми, що мають відхилення доплачували за шкідливість. Після виходу на пенсію в багатьох з них "рвало дах". Так що відпочиньте, підіть надайте методичну допомогу людям тієї школи. І повірте, результат освіти буде лише при тісній співпраці (особл. в поч.школі) батьків і педагога, а не антагонізмі.
Valeria Giacintova
Для Євген: Шановний Євгене! Я лише оприлюднила пост зі сторінки лікарчука у фейсбуці, щоб усі знали, яка це ГОЛОВНА МЕТОДИЧНА ПАДЛЮКА і кого МОНУ призначає на тепленькі посади - ЗЛОДЮГ.
Євген
Для Valeria Giacintova: Тоді вибачте, хай він і читає, перевіряється на психічне здоров’я. Він мене у друзу не підписав - не можу коментувати. Ще раз вибачте, це не до Вас, шановна.
Коментувати
Олександр
Пан Лікарчук мабуть після власного випускного так більше і не був у школі і не бачив нинішніх дітей їх батьків і закони які завязують руки вчителю...
Тетяна
А якщо дитина психічно хвора? То вчитель - не лікар, він не має гамівної сорочки, ліків заспокійливих. Він і не поліцейський, який може дати лад із злочинцями і хуліганами. Взагалі, не можуть бути всі погані: однокласники, їх батьки, вчителі, директор. А от нещасний малий придурок та його батьки - нещасні, яких треба леліяти. А він виросте і стане бандитом, от потім і жалійте його, розумійте...
А совість де?
А я не хочу вчитися у таких спеців як товариш Лікарчук, бо такі як він і довели нашу освіту і вчителів до зубожіння. Бо працюючи ще начальником управління освіти Київщини і відвідуючи школи області у нього не вистачало педагогічного такту для того щоб побачити в навчальному закладі щось хороше, все було не так і вчителі ще тоді для нього були недоумками. А авторитет свій він ще при тій владі "заробив", а до теперішньої примазався чи прикупився. І в нього вистачає совісті говорити про профнепридатність сучасних директорів чи вчителів. Та мабуть така категорія як совість у "пана" Лікарчука відсутня, бо він виміняв їх на свої теперішні посади.
Valeria Giacintova
Для А совість де?: нешановний лікарчук так, мабуть, дістав усіх домочадців під час перебування на пенсії, що синок Костя якнайшвидше прикупив йому посаду ГОЛОВНОГО МЕТОДИСТА, щоб дідуган гриз довбешки вчителям, а не йому та рідні.
Коментувати
Witalina
Дурний піп - дурна його молитва - говорила моя покійна бабуся. Зравомисляча,компетентна людина ,яка попрацювала ,з такими собі "терористами" ,ніколи такого б не написала. Я теж не справляюсь з такими учнями так,якби я хотіла. І не тому ,що НЕ ЗНАЮ ЯК,а ТОМУ ,ЩО Я НЕ МОЖУ ТАК.Дитина ,в сім’ї якої панує КРИК.МАТ,ПІДЗАТИЛЬНИК просто не реагує на умовляння і прохання.І це проблема НЕ ДИТИНИ - це проблема сім’ї . Так як вона звикла спілкуватися з батьками Я НЕ можу і НЕ ХОЧУ!!!!! ЩОб потім мене змішували з брудом! Краще ВИТЕРПЛЮ!!!!!!
Хочу вчитися
Хотілося б подивитися майстер-клас фахівця від педагогіки як діяти вчителю в подібних ситуаціях. У мене теж не завжди виходить знайти спільну мову з дитиною в критичних ситуаціях, але я хочу навчитися. Навчіть мене, покажіть як треба, як зробити так, щоб дитина, засмічена своїми хамовитими батьками повірила і довірилася вчителю, проти якого налаштовані батьки. І тоді я, та й інші, переконаємося у своїй "фаховій імпотенції". А просто сказати це не важко, вітер носить...
Марія
Шановний пане Лікарчук. Ви досягли віку не тільки фахової ІМПОТЕНЦІЇ, звідси і такі приниження вчителя. Де ви були до цих пір, чим все життя займалися, чого нас вчили? Відкрийте очі на сучасний соціум. Якщо вже ви таке дозволяєте собі говорити, то і ви не були педагогом. Скільки можна це терпіти??????
Віктор
Для Марія: ВИ-РАБИ.ТОЖ будете ТЕРПІТИ, бо на інше нездатні. Постійне скигління - перша ознака ПРОФНЕПРИДАТНОСТІ!
расскажите о себе.
Для Віктор: Как Вы НЕ терпели,как Вы возмущались, отказывались? ЧЕМ закончилось?Вы вообще работаете в школе? ИЛИ? а ну её на фиг,школу.Там и платят копейки, и требуют,и родители неадекваты, и дети не хотят учиться? Или Вы работете в ОБЫЧНОЙ непроплаченной )))))))школе,раззбираясь со всеми проблемами без нытья и возмущений? Поделитесь ОПЫТОМ.А мы почитаем.И,ссылочку на школу, плиииииз..В смысле, пожаааалуйста. (Начинать ржач? Или всё-такирассказать есть что?)
serj
Віктор: ВИ - ТЕЛЕПЕНЬ!
Коментувати
Volodymyr
Прочитав, і видалося мені, що пан автор давно не був у школі. Там, де у початкових класах більше, ніж по 30 учнів, там, де за урок слід (за програмою) дати нову інформацію, та ще й відпрацювати навички її використання, там, де..... там, де просто немає часу на "приведення до ладу" хулігана, який не дає навчатися більшості учнів.
Віктор
Автор написав " багатьом директорам шкіл і учителям". Коли АДМІНІСТРАЦІЯ ШКОЛИ" почне робити СВОЮ роботу-розвязувати проблеми школи, а не скиглити (зверотатися в РУО, соціальні служби ..) для забезпечення прав ІНШИХ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ). Механізми є , дивись 246 школа Києва. Просто ДИРЕКТОРИ НЕ ХОЧУТЬ РОБОТИ СВОЮ РОБОТУ.ТРЕБА ДАВАТИ МІСЦЯ ІНШИМ (ДИРЕКТОРУ 210 ШКОЛИ Києва -25 років!!)
перехожий
Ось цитата з приведеного тексту "прохвесіонала від УЦОЯО": "Адже водія, який заявить, що він може кермувати машиною, за кермо на посадять...". Що це? Маразм?
Валерій Островський
Все це називається метаморфози особистості. Будучи безробітним, дописувач активно ганьбив, змішував з болотом методистів, які свого часу обслуговували його управлінські забаганки, допомагали впроваджувати ЗНО, часто на волонтерських засадах. Ставши методистом, знову взявся за вчителів. Хоча обов’язок методиста - якраз запропонувати вчителю можливі варіанти подолання таких проблем. Адже, на жаль, у нас відсутня правова база регулювання поведінки таких дітей. От тут би й знадобився передовий закордонний досвід, на яких так люблять покликатися наші "реформатори" і критикани.
Та да
Лікарі все списують на діагнози. Щось не бачила "покараних" лікарів. Бред. Якщо міркувати за Лікарчуком, то хочеться його запитати: "В’язниця багатьох виправила?" Горбатого могила виправить. У того учня така карма, а ми страждаємо. Татайого бачили? Про що тут говоримо?
Та да
Чому у європейських і американських школах передбачено покарання для учнів-порушників, не тільки уроки в окремих кімнатах, а й виключення з школи на 40 днів і т.д.? І чому в нашій державі всі стрілки перевели лицемірно на одного вчителя, додали цинічно якусь квазі професіональну "відповідальність" за навчання та виховання всіх підряд учнів, по-диявольські знявши з батьків елементарну відповідальність за їхнії чад. Може варто назвати все своїми іменами і йти за еволюційним розвитком, а не сидіти на двох стільцях, - розриваючись між тим "як у них", підгледівши одним оком, і придумувати вихолощені маразматичні ідеї про створення мюнхаузенського суспільства?У ситуації з тим учнем, розслабтеся, дорогі вчителі, згадайте східну мудрість: сядьте на березі річки і почекайте....ми що не бачили за роки праці йому подібних?Те дитя виросте, стане дядьком і ...на його батьків чекає весела старість.
Надін
Для Та да: згодна на всі 100,але ж треба всі 11 років вислуховувати і терпіти- бо винен може бути лише учитель
Ганна
Для Та да: Вчителі зможуть витерпіти (дай Бог не зірватись), батьки своє знайдуть, але де в цей час інші служби, відсиджують години в кабінетах?
Коментувати
Сергій Кустреюк
Оце видав пан Лікарчук так видав. Чи з печі впав та голівонькою влупився об піл, чи обкурився? Совок конкретний! Я б усю чиновницьку братію по школах хоч на місяць розіслав та ще й з правами звичайного вчителя! Ото хохма була б. Вчителю невдовзі дубинку треба видавати або травматику, бо дореформувалися вже до ручки, ума в учнів у кого нуль, у кого два нулі, а треба компетентності розвивати, а як їх розвивати, коли ума нуль? Отож-бо й воно. Так що старперів, типу Лікарчуків, гнати в шию, а то присмокталися до годівнички і вихваляються своєю імпотентною потенцією.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!