Osvita.ua Блоги Олександр Мірошниченко: про почерк у дорослих і дітей
Олександр Мірошниченко: про почерк у дорослих і дітей

Якщо методика навчання каліграфії не працює, тоді який сенс в усьому цьому каліграфічному догматизмі?

Олександр Мірошниченко: про почерк у дорослих і дітей

Автор: Олександр Мірошниченко, актор, режисер, драматург.

Як визначити ефективність методики? За наслідками. Якщо метод навчання правильний – наслідки навчання говорять самі за себе. Тут вже дискусії не потрібні. Бо все наочно.

З іншого боку, якщо результат, м’яко кажучи, сумнівний – значить, щось не так з методикою навчання.

Це я все про почерк. Ну давайте чесно. У якого відсотка ваших знайомих гарний почерк? Лікарів до уваги не беру – це окрема розмова. Так скільки?

І в докомп’ютерну епоху відсоток людей з гарним почерком був невеликий, а зараз – тим більше. Але ж всі як один. З першого класу. Писали палички. Отримували зауваження за найменший відхід від канонів написання. Слідкували за клітинками. А що в результаті? Не працює метод.

Себто в царині оцінок все нормально, а почерк у дорослих далеко не каліграфічний. Отже, методика не працює. А якщо вона не працює, так який сенс в усьому цьому каліграфічному догматизмі?

Тим більше, що сьогодні важливіше вміти швидко набирати текст, ніж красиво виводити літери.

Красиво у більшості не виходить. Попри гарні оцінки в школі і зусилля вчителів. Так, може, не туди зусилля направлені?

Писати красиво, звичайно, непогано. Але це такий собі бонус до вміння мислити. А так виходить, що і почерк за шкільні роки каліграфічним не стає, і думки особливо ніхто не цінує. Так, може, час зрозуміти, що зміст важливіший за форму?

Оригінал

Освіта.ua
04.12.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
а мне
неграмотность там, где она обязана быть, в деловом общении, сродни невежеству. А то, что мы слово читаем циликом, так это бывает. НО бывает, что одна неправильно написанная буква, или не поставленный магкий знак изменяют смысл предлагаемого текста.
anton2000
Текст господина Мирошниченко - это яркий пример того, как нажимать на кнопки на компьютере человека научили, а вкладывать смысл в это нагромождение букв - нет.
Євген
Кожна стаття Мірошниченко - це яскрава демонстрація того, що пишуть люди без вміння мислити. Ні ідеї, ні логіки, ні змісту, ні розуміння навіть базових речей ...
Олена
Каліграфічне письмо у дорослих - ознака самоповаги та поваги до тих, хто буде читати Ваші рукописи. Навчання у школі письму формує багато якостей особистості. Головне, щоб було грамотно.
serj
А навіщо правильно розмовляти, вимовляти слова??? ....... По рзелульаттам илссеовадний одонго анлигйсокго унвиертисета, не иеемт занчнеия, в кокам пряокде рсапожолена бкувы в солве. Галвоне, чотбы преавя и пслоендяя бквуы блыи на мсете. Осатьлыне бкувы мгоут селдовтаь в плоонм бсепордяке, все-рвано ткест чтаитсея без побрелм. Пичрионй эгото ялвятеся то, что мы не чиатем кдаужю бкуву по отдльенотси, а все солво цликеом.
Денис Назім
Для serj: Respect!
anton2000
Для serj: super!
а мне
Для serj: неграмотность там, где она обязана быть, в деловом общении, сродни невежеству. А то, что мы слово читаем циликом, так это бывает. НО бывает, что одна неправильно написанная буква, или не поставленный магкий знак изменяют смысл предлагаемого текста.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!