Osvita.ua Блоги А. Білецький: що спільного між магією вуду і вчителем?
А. Білецький: що спільного між магією вуду і вчителем?

Усі ті «як то складно», «а ви самі попрацюйте» - це все демагогія, що викриває некомпетентність спеціаліста

А. Білецький: що спільного між магією вуду і вчителем?

Автор: Антон Білецький, програміст в ТОВ «БРАСТО ЛАЙФ».

Що спільного між тим, хто має досвід «лікування людей» протягом 10 років за допомогою магії вуду, і тим, хто «вчить» дітей у школі протягом 10 років, але не знає психології (і напевно ще багато корисних дисциплін, які б знадобились у навчанні дітей)?

Їх об'єднує те, що їх досвід не ґрунтується на наукових даних, вони не мають академічних знань, що найбільш наближені до реальності, їх стартові позиції хибні, вони не володіють інформацією, яка б допомогла адекватно розуміти процеси, які вони спостерігають. Це те саме, як 6000 років тому люди дивились на зірки і думали, що то дірки в якійсь «стелі» (просто приклад).

Я про те, що коли людина не має адекватних знань, всі її спостереження і висновки є скоріш хибними. У випадку із вчителем, який не має знань щодо своєї роботи, коли вчитель не знає, що є візуали, аудіали, кінестетики, дискрети, коли він не розрізняє їх, він буде кричати на візуала, що він весь урок слухав і нічого не зрозумів, він буде писати великими літерами «ПОВЕДІНКА» кінестетику за те, що той мацає щось, він поставить двійку дискрету, бо той після перегляду матеріалу ще сидіть і мовчить, а він обмірковує, йому треба час на обробку отриманої інформації. Тому моя теза полягає в тому що без спеціальної підготовки «досвід вчителя» - це є досвід знущання над дітьми.

Також є різні темпераменти, і для однієї дитини нормально є «хамити» всім навколо, бо вона холерик, а іншій дитині нормальним є не питати, що неясно, бо вона має такий темперамент, але ж це треба спеціально пройти, це треба знати. На досвіді без наукового типу мислення і високого рівня інтелекту таку систематизацію сам не відкриєш, але хто має науковий тип мислення і розвинутий інтелект, працює скоріш професором у ВНЗ, ніж вчителем у школі.

Є ще багато цікавого з психології, я сам не психолог, я просто щось десь бачив, але я думаю, ви зрозуміли мою думку. Вчитель має бути спеціально підготовлений до праці вчителя, велику роль тут грає психологія, потім філософія, на мою думку, потім розуміння методів обробки інформації, і вже потім усе інше. Тому всі ті «як то складно», «а ви самі попрацюйте» - це все демагогія, що викриває некомпетентність спеціаліста.

Оригінал

Освіта.ua
04.12.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мирослава Челнокова
"Також є різні темпераменти, і для однієї дитини нормально є «хамити» всім навколо, бо вона холерик, а іншій дитині нормальним є не питати, що неясно...." а є ще змішаний темперамент.....є інтроверти та екстраверти....... ))))) "хамити" - це нормально для тих дітей, які живуть в середовищі хамів
Олег
Антоне не ображайтеся на різку критику. Нас дійсно дістали поради ділетантів. Не варто , напевне, програмісту, вчити вчителів психології. Судячи з ряду термінів, ви прочитали щось з нейро-лінгвістичного програмування але додали до них типи з іншої класифікації. Раджу прочитати щось з трансактного аналізу , соціальної та групової психології, дуже раджу А. Адлера. Тоді побачите помилки свого допису.
Volobymyr Sill
Антон Білецький холерик. Не просто холерик, - він холерик -хам... чи холерик-ідіот. Чи просто ідіот. Я нахамив???? Ееее, та я холерик. Мені можна.
Світлана В.
Як добре, що всі знають, яким має бути вчитель. Та чомусь усі ці знавці самі не є вчителями. ) "Хто не вміє нічого робити, той вчить, як треба робити." ..."Я про те, що коли людина не має адекватних знань, всі її спостереження і висновки є скоріш хибними" - це автор про себе сказав? ))
Євген
Весь текст статті - це "демагогія, що викриває некомпетентність спеціаліста".
Мерім
Невже лише учні є візуали, аудіали, кінестетики, дискрети..., а вчитель це теж впершу чергу „жива людина”, вже настільки спаплюжили вчителя, що далі нікуди. Хіба років 10-20 тому учні не були такими ж різними, проте була повага, а тепер немає елементарної поваги до вчителя. Про що може бути мова далі. А тепер скажіть будь ласка, шановний дописувач, як можна навчити щось людину, яка того не хоче, хіба в цьому винен вчитель, бо не освоїв ази психології?....
Тет-а-тет
Ми прагнемо отримати від нашої системи освіти більше, ніж вона може дати. Освіта така, якою є більша частина нашого суспільства: лицемірним, користолюбивим, марнославним,злодійкуватим і брехливим. Всі ці "моральні перли" відлунюються і на психологічному кліматі, який формувався в освітніх закладах. Чи зміняться люди одразу за вказівкою МОНУ чи ще когось? Мені здається, що у нас збереглася лише одна інстанція, якій ще довіряють більшість громадян - це церква. Тільки їй ще залежить на наших душах, усі решта зайняті своїми статками та шлунками. Може варто повернутися до релігії( до якої хто хоче) і може тоді нам стане легше любити один одного?
Теж вчителька
Ух ти! Молодий на фото, років до 30. Напевно, холерик.)) З порогу всім нахамив, в тому числі і тим вчителям, що вчили його, такого розумного, який "щось десь бачив". А якщо хтось образився, то хто ж вам винен. Ви ж - "некомпетентний спеціаліст" і не маєте "адекватних знань", "академічних знань" та й інтелект у вас ніякий. А в школу ви йдете, щоб "знущатися над дітьми" А Антон компетентний, з адекватними знаннями, бо він десь чув такі слова: кінестетик, візуал, дискрет.. і т. п. І хоч він "не психолог", зате амбіції та гонор зашкалюють.
світлана
на жаль, дісно багато вчителів не знають, а головне - НЕ ХОЧУТЬ знати основи педагогічної психології. говорю, це як шкільний психолог. більше 50% вчителів переконані, що краще вчити "по-старинке", не враховуючи змін, а про особливості кожного дитячого віку взагалі не цікавляться. позиція "Я-вчитель, і я -розумніший", на жаль, переважає. тому автор має рацію, хоча деякі факти утритует.
Volobymyr Sill
Для світлана: Психолог світлана також щось утрирует !!!??? Малограмотна людина ... , але ж ПСИХОЛОГ !!!?? Всі психологи знають що , коли , як , з ким робити. Але запитайте його ЩО РОБИТИ З КОНКРЕТНИМ УЧНЕМ В КОНКРЕТНІЙ СИТУАЦІЇ і він почне розповідати тисячі варіантів так і не порадивши одного-два дієвих.
Коментувати
освітянин
прийдіть, пане, до школи і спробуйте в якості бонусу попрацювати в школі один день
Денис Назім
Антон! Для подібних статей у FB є спеціалізовані групи, де своїми думками обмінюються ’експерти’ в галузі освіти. З подібними месседжами вам туди. Якщо ж особисто вам зустрівся вчитель, якого ви описуєте в своїй статті, не треба вважати, що більшість вчителів такі самі. Досить вішати ярлики. Займіться своєю справою і не робіть висновків не володіючи повною інформацією в ситуації , якою, на мою особисту думку, ви володієте дуже поверхнево. Якось так.
динозавр
На думку автора у школі працюють особи без наукового мислення та інтелекту...І це пише людина,яка вважає себе науковцем і інтелектуалом??? То чи варто чекати поваги вчителям від простих смертних... Як на мене, це реалії нової української школи -за 10-20 років. Погляньте з якими балами ЗНО вступають у педагогічні вузи останніми роками. А це наслідок того,що хамити вчителям почали практично всі учні, а не тільки холерики. Дипломовані психологи мали б навчити холериків стримувати свої емоції, флегматиків-проявляти їх і т.д., а не принижувати педагогів. На сучасному етапі професія вчителя втратила престижність,вагу у суспільстві. Хто захищає вчителя від наглості,агресивності учнів,батьків??? Вчителя затуркують, не дають йому проявляти своє "я".
serj
Та знаємо ми все це. Але навіть коли клас невеликий, то чи можна одному намалювати, другому швидко розповісти, третьому повільно, четвертому шість раз повторити, п`ятому руками помахати, шостому... І таких нюансів ДУЖЕ багато. ХОЧЕШ - будеш навчатися, хто б не був. А ні - то й ні
Респект
"...для однієї дитини нормально є «хамити» всім навколо, бо вона холерик...", автору респект! Якщо в класі 30 учнів, з них 7-8 холериків (з розрахунку 4 типи темпераментів) і вони "хамлять", то це нормально. Вчителі диваки, та нехай собі хамлять, вони ж холерики. Вчителю плюнули в обличчя, ну й що? Це ж нормально для холерика, витрися і далі продовжуй проводити урок.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!