Osvita.ua Блоги І. Лікарчук: репетиторство - така ж педагогічна діяльність
І. Лікарчук: репетиторство - така ж педагогічна діяльність

До поганого репетитора батьки свою дитину не поведуть, а у школу змушені вести навіть до нерадивого вчителя

І. Лікарчук: репетиторство - така ж педагогічна діяльність

Автор: Ігор Лікарчук, в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти.

Сьогодні мав кілька зустрічей, на яких дотично зачепили тему репетиторства. Дуже поважні люди. Претендують на роль освітніх експертів. Запрошені для обговорення освітніх проблем. Й від однієї дами мого (а мо й старшого віку) чую: «Репетитори — корупціонери, бо беруть гроші з батьків».

Інший — дуже молодий, щось почав твердити про репетиторські «канторкі», які потрібно акредитувати. Третій — почав розмірковувати, що через репетиторів учні перестали поважати рядового (!) вчителя.

Я шокований. Невже й досі не зрозуміло, що репетиторство — це така ж педагогічна діяльність, як і та, що нею займаються десятки тисяч їхніх колег в школах. Із однією різницею: поганому репетитору батьки гроші не заплатять й свою дитину до нього не поведуть. А у школу змушені вести навіть до нерадивого вчителя.

Чи можливо колеги так заздрять заробіткам репетиторів, що ладні змішати їх з лайном? То, якщо заздрите, починайте заробляти репетиторством власноруч. Але не під час уроків і не із своїми учнями, а у вільний від основної роботи час і з чужими. Або залиште роботу в школі й займайтеся лише репетиторством: без поурочних планів, тиску завучів, парерів, звітів. Зареєструйтесь як приватний підприємець, платіть податок і заробляйте. Не думаю, що до багатьох стоятимуть черги із бажаючих заплатити.

А взагалі дивуватися нічому: багато педагогів кревно не можуть терпіти тих, хто є іншим, а не таким, як усі. Жаль, що подібні є й серед тих, хто претендує на те, щоб його вважали освітнім експертом. Щось муторно мені стало після отих розмов із такими «експертами»….

Оригінал

Освіта.ua
28.11.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Serg
Стосовно репетиторства. Не займаюсь принципово останні десять років. Достатньо матеріалу пропоную під час уроку.
Serg
Педагогічний колектив нічим не відрізняється від інших трудових колективів. "Дорослі" представники суспільства, котрі завзято критикують вчительство - це колишні закомплексовані, обділені увагою власних батьків, невдахи-учні. Учень, який поважав вчителя в школі, бачив в його особі наставника, ніколи не буде дзявкати на педагогів. Вельмишановні "експерти", можете критикувати мою думку, але - це моя думка, а не колективна спотворена концепція суспільства невдах, навіть тимчасового дуже заможних і поважних...
Sergik
До речі, дуже розумна стаття! До поганого репетитора учні підуть хіба від безвиході. Але однозначно не в школі і не зі своїми учнями
Емоція
У школі усі вчителі толкові, а неправдиві сидять в методкабінету, міністерстві, центрах оцінювання і т.д. статтю не читала. Вистачило преамбули .
справедливість
Для Емоція: Та невже? Ви справді вважаєте що в українських школах всі вчителі "толкові"? Мені за мою коротку педагогічну діяльність довелось побачити якраз таки велику кількість "безтолкових". Чи можете ви назвати вчителя "толковим", який плутає поняття звук-буква, чи цифра-число (це із найелементарніших прикладів), чи для прикладу коли в учня першого класу не вдається прочитати слово, а вчитель при цього називає його "лінтяєм" чи "нездарою", адже в інших все вдається, а в нього ні, чи навіть вчитель який наставляє всьому класу учнів двійки за те, що жоден з них не зрозумів нової теми? Це "толковість"?
Коментувати
Val
Вопрос к деду такой: если все начнут заниматься репетиторством, то какой останется смысл в школе? Просто как отстойник тупых и/или неспособных заплатить за репетиторство пролов?
Сєня
Для Val: воно так і було. Принаймні 10 рлків тому.
Коментувати
Лисенко
Пан Лікарчук - гарний хлоп, але трішки заангажований на дурні реформи. Це у нього від надлишків бабла?!! А ще від природженого гамноідства.. В клас його до учнів, хай працює, то й дурня зоголови вивітриться!!
Валерій
Для Лисенко: не думав, що на цьому сайті зустріну БИДЛО.
Людина
Для Лисенка: як не соромно, фу-фу-фу....У даному випадку автор сказав усе правильно
Коментувати
Генріх
Нарешті РЕПЕТИТОР - ЦЕ ТАКОЖ ПЕАГОГІЧНИЙ ПРАЦІВНИК!!!! Висловлю свою думку: 1. справді до поганого репетитора батьки дитину не поведуть; 2. Говорять вчителі занижують оцінку, так це не через те щоб діти прийшли до репетитора, а через те що якщо виставлені оцінки будуть вищі ніж потім отримані результати ЗНО, то методкабінет вчителю руки наступний навчальний рік викручуватимуть, от вчителі і перестраховуються. 3. Реєстрація репетитора як підприємця не потрібна по тій причіні що отримані учнем знання це користь для держави адже це знання майбутніх фахівців, які принесуть користь державі (хоча державі краще в цю минуту скосить податок, адже про майбутне чиновники не думають); 4. Смішно коли пропонують репетиторам проходити підвищення кваліфікації в державних ОІППО, там пари читають "магістри" яким по 23 роки і вони в школі (ПТУ, коледжу, ліцеї) і години не працювали, і не уявляють що таке 25дітей з різними характерами, а тим більше їхніх знань не достатньо щоб стати репетитором і навчати
Наталія
Для Генріх: Повністю погоджуюсь з першим пунктом. Але заперечую проти третього. Реєстрація репетитора може і дійсно за законом не обов’язкова, але це недолік законодавства. Будь-який дохід повинен оподатковуватися. Про себе: пішла зі школи два роки тому. Зареєструвалася как підприємець. Займаюсь репетиторством. Без тиску завучів, звітів, але з власним аналізом результатів, які отримали учні на ЗНО (минулого року готувала 18 учнів).
Генріх
Для Наталія: Дякую за коментар. Якщо буде ваша ласка то вкажіть номер КВЕДу за яким працюєте і вкажіть розмір податку (не в відсотках а в гривнях) (якщо не тут то на пошту bgenrih@i.ua). Від себе бажаю Вам натхнення, досягнення успіхів Вашими учнями, миру і добра. З повагою Генріх.
Наталія
85.59 - інші види освіти. Два податки: єдиний - 20% від мінимальної зарплати, тобто 640 грн для 2017 року і ЄСВ - 22% від мінімальної зарплати - 704 грн для 2017 року. З наступного року трохи більше, що пов’язано з ростом мінімальної заробітної плати. Дякую за побажання.
Коментувати
Вчитель
Репетиторство є, було і буде. Що в цьому поганого, коли учень поглиблює додатково свої знання? А наскільки легше працювати з таким обізнаним учнем на уроці, і не має значення у якого вчителя він займається. І не правда, що вчитель просить батьків давати на додаткові заняття. Особисто я не знаю таких випадків. Крім того, батьки оплачують за 1 год. заняття, як оплачує держава за 1 урок, хоч цей державний розрахунок визначається за 45 хв., а репетитор працює щонайменше 1 год., а часто-густо до 1,5 год. без додаткової оплати. Так, вчитель працює, то чому стільки бруду ллють на ньго. Це роблять ті, що не мають репетиторства, на яких нема запиту і яких переповнює шалена заздрість. Отже, ці горе-експерти не мають що "експертувати", аж чіпатися репетиторства!! То чи потрібна ця служба взагалі?!!!
ООН
Для Вчитель: Плач вчителя, який займається нелегальним репетиторством замість того, щоб вчити учнів на уроках і який ще сміє це оправдовувати? Та Ви геть страх і моральність втратили! Ви не вчитель - Ви безсовісний корупціонер, який корисливі мотиви оправдовує благими намірами!
Vlad
Для ООН: Спочатку розберись, що таке корупція. Оскорбление - довод неправых. Жан Жак Руссо.
ООН
Для Vlad: Корупція (від лат. corrumpere — псувати) — протиправна діяльність, яка полягає у використанні службовими особами їхніх прав і посадових можливостей для особистого збагачення. Тобто, не можна займатися репетиторством із власними учнями, у яких ти ведеш уроки !!!!
Коментувати
Olga Tkachova
Можливо й існують випадки заниження оцінок, я таких не знаю. Але ж якщо дитина вчить і знає матеріал, то ніхто її не зможе занизити. А якщо батьки знімають з себе відповідальність і чекають, що заплативши гроші, їхня дитина автоматично усе знатиме, не докладаючи власних зусиль, то тоді їм не допоможе ні звичайний вчитель, ні репетитор. Репетитори - це не хліб, без якого не можливо прожити; учіть самі і не викидайте гроші (тим більше зараз, коли в інтернеті безліч безкоштовних ресурсів, лише б бажання). Та якщо по якійсь причині ви займаєтеся з репетитором, тоді не треба їх ганити. Це ваш вибір, попит породжує пропозицію.
Родион
З розповіді учня: ходжу з англійської до двох репетиторів. ???. До своєї вчительки, щоб оцінка хороша була і до іншої, щоб до ЗНО підготувала. От вам "поганому репетитору батьки гроші не заплатять".
ООН
Зараз вчителі спеціально занижують оцінки учням, а потім дзвонять батькам і пропонують свої послуги з репетиторства, щоб підтягнути цього учня з предмету! Як це таке може бути? Невже влада не може прийняти закон згідно якого вчитель не може бути репетитором в тих дітей в яких він має уроки? А, якщо таке трапляється то штрафувати вчителя за таке, або взагалі - догану йому! Та й взагалі всі хто займається репетиторством повинні зареєструватися як приватні підприємці!
ЛЮДМИЛА
Для ООН: СПОЧАТКУ НЕХАЙ ЗАРЕЄСТРУЮТЬСЯ ТІ. ХТО МАЄ ФАБРИКИ ЗАВОДИ НАЙМАНИХ РОБІТНИКІВ .А ТОДІ ВЖЕ РЕПЕТИТОРИ
ООН
Для ЛЮДМИЛА: реєструйтеся тоді на Кіпрі, або в Панамі! Що Вам заважає? Будете як і вони зареєстровані і не будете нити! Привикли незаконно працювати!)
Коментувати
Микола
Все правильно написано, все як в реальному житті. Я навіть за те щоб створити базу даних українських репетиторів які б справно платили податки до державної скарбниці легально. Що дозволило б вивести данну сферу діяльності із тіні. Це дало можливість репетиторам підвищувати кваліфікацію на державних курсах.
)))))))))))))))))))))))))))))))))))
Для Микола: ЗАЧЕМ? ЗАЧЕМ репетитору повышение квалификации. Вы в своём уме?А налоги они если с заработанного не платят, то платят в других местах - в магазинах, в автобусах, на заправках... 20% берётся со всего.
Коментувати
совесть
Чомусь пригадалося, як на сайті однієї такої репетиторської і ой! недешевої "контори" довго висів для розкрутки бізнесу ролик, на якому лікарчук розповідав про "секрети" зно і вихваляв репетиторство й цю контору... Так що "експерти" помилилися адресою щодо обговорення цієї ганебної для нашої освіти історії з тотальним репетиторством. І чому такі лікарчуки, з подвійною мораллю, лізують керувати в БЮДЖЕТНІ установи? Та й бізнес у таких завжди притулений до "секретів" бюджетних організацій, якими вони керують... Від ректорів (прихована аренда, продаж земельки..), директорів шкіл, видавництв, притулених до друку підручників.... Яка фінська модель освіти чи польська таке терпить? Колосальні гроші з бюджету йдуть на овіту, а отримувати якість її в.о. дир. нмц забезпечення якості освіти пропонує у репетиторів?!!!
ярослав
Для совесть: гроші на освіту то колосальні , а яка ефективність цих грошей , яка частина іх перетворюэться в реальні знання. Репетиторство це моментальна віддача і ми бачимо результат роботи зразу. В кінці кінців коли ми вже відійдемо від совка і зрозуміэмо, що методів навчання э безліч і кжен з них маэ право на існування, а головне , який результат цього всього.
Коментувати
а теперь
пан Ликарчук пусть попробует НАЙТИ учителей в обычную школу, в которой 8летний пацан мордует окружающих. Да, пан молодец, написав о псевдомедалистах. Но дальше он никоим образом не сумел пойти. Грустно. НО - это реальность. Не все,имея возможности,способны использовать их во благо стратегии будущего(((
Анжела
Молодець все так і є. Репетитори - ті самі педагоги, які втомилися: 1. від кіпи паперу який купляють за власний кошт в школі; 2.пресінгу та авториторизму директора; 3. обмежености часу для власного життя та навіть саморозвитку. Або можливо як і я через негативне ставлення до людей з Луганську, які доречі отримали якісну освіту (практичного психолога)при Україні. Нажаль співбесіди підтверджують нам нема місця для роботи. Змушені заробити чесно на хліб і щось до нього, хоч так.
Денис Назім
Дивно, що до когось це не доходить. Тим паче, що репетитор свою кваліфікацію не купить. Він її заробляє щоденною працєю. І після того ще й підтверджує кожного дня. Бо авторитет заробляється роками, а втрачається за 5 хвилин.
Кузьміч
Як там іде реформування головного методичного курятника, а то, що дуже вже якось тихо на цьому фронті?
Вчитель
Для Кузьміч: Треба ж чимось іншим відвертати увагу людей!
1
лікарчук Для Кузьміч: Учора в МОН України прийняли мою концептуальну ідею реорганізації навчально-методичного центру, в якому я виконую обов’язки директора. Він має стати Центром освітніх експертиз та навчально-методичної підтримки системи забезпечення якості освіти. Дуже сподіваюсь, що вдасться створити поважну інституцію кваліфікованих освітніх експертів, котрі будуть за дорученням Міністерства, створюваної служби забезпечення якості освіти, на договірних засадах із фізичними та юридичними особами здійснювати експертизу підручників, посібників, програм, освітньої діяльності.... В Україні насправді немає незалежних освітніх експертів. А експертами себе називають всі, хто того хоче. Я маю амбітну мету - створити інститут справжніх незалежних освітніх експертів. Експертів, яким би довіряли, й цінували їхні висновки. Окрема й важлива ділянка роботи установи - методична й кадрова підтримка систем забезпечення якості освіти в загальноосвітніх школах та інших закладах (крім ВНЗ). Це...
не 1
Для 1: ЯКЕ БЛЮЗНІРСТВО! Ото вже наловлять рибки в замуленій воді! ЗЛОДЮГА лікарчук у КЕРМА! Ліліє Гриневич, БРАВО! БРАВІСІМО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!