С. Горбачов: чому не стаємо на захист власної гідності?

Чому у «батьківських» групах так мало вчителів, які здатні захистити свою професійну гідність

С. Горбачов: чому не стаємо на захист власної гідності?

Автор: Сергій Горбачов, директор Спеціалізованої школи ім. Івана Багряного №148 м.Києва.

Одне із моїх здивувань: чому у «батьківських» групах так мало вчителів, які здатні не тільки визнати недоліки нашої освіти (а їх - ох як вистачає), але й водночас - захистити свою професійну гідність від «тотальних» звинувачень?

Нам що, нічого сказати? Всі вчителі поголовно - невдахи та нездари? Що, кожен вчитель кричить на дітей?

Ну так це точно не так: знаю величезну кількість колег, які не тільки є класними професіоналами, але й чудовими людьми.

Чому ж «править бал» злоба та ненависть? Чому ми не стаємо на захист власної гідності?

Оригінал

Освіта.ua
24.11.2017

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
хе-хе
тому що, перепрошую, вчителі у більшості чи у меншості (як у якій школі) такі й є. Якщо вчитель отримав на початку року вказівку не писати в молодшій школі червоною ручкою, а він на закид батьків, чому він так робить, відповідає: я так робив 30 років і буду робити і далі, то що тут сказати ? Якщо вчитель кажу: треба зібрати (побори) для директора на папір, на опалення, на крейду і т.д.. Ти показуєш йому витяг з кошторису школи, відповідь з РУО про те, на що і які кошти були виділені і на що витрачені, а він (учитель) тобі відповідає, "ну це все добре, але я цих грошей не бачила, куди вони приходили, треба здати директору 250 грн і "не гребе". Ти пояснюєш, що гроші були витрачені на закупівлю тих і тих речей - ось і документ, а пані вчитель далі: "я ж не буду білою вороною - всі здають і ми маємо здати". Ну бо краще бути "тупою" вороною, але як всі, так? То як до таких вчителів батьки мають ставитися? Довелося написати кілька звернень батькам у РУО та міськраду Процес навчання "триває".
Людмила
Тому що верхівка влади допустили, що професія вчителя зараз нічого не варта. Вони допустили можливість батькам ногами відкривати двері в школу, класи. Вони не відстоюєта моральні права колег. Вони, вибате, опутили вчителя нижче нікуди. А зараз хтось намагаєтьється говорити про якість права. Які права має вчитель? Не працювати з неадекватними учнями - Ні, обов’язкова середня освіта; виставити учня в коридор - Ні - психічне насилля, апросити батьків - вибачте, вони ж працюють. Ну, і що?
Голосzнарода
Для Людмила: але ж Ваші інтереси має відстоювати той феодал, під яким Ви ходите і якому дань сплатили, якщо Вас обмежують в правах, то це робить Ваш смотрящий, тому що це йому вигідно, щоб Ви не висовувались.
Коментувати
Нетто
Хоча Горбачов і підкопитник Гриневич , пристосуванець, але нині пише точно по проблемі...
Тет-а-тет
Спостерігаючи за ставленням багатьох сучасних батьків до своїх дітей смію стверджувати, що для певної частини їх діти - це досадна випадковість, яка сталася у їхньому житті. Усе зводиться до матеріальної складової: нагодували, одягнули, відправили до школи, чого тобі ще треба? Дві третини учнів в анкетах написали, що не можуть поговорити зі своїми батьками на будь-яку важливу для них тему. Тож маємо нове явище- сиріт при живих батьках, яскраве тому підтверження - покалічені долі дітей багатьох знаменитостей. Коли тебе не люблять найрідніші люди Макаренки не допоможуть. Любити - значить віддавати, а ми накопичуємо багатства матеріальні за рахунок втрати багатств духовних. А розуміти це починаємо тільки на смертному одрі, коли вже нічого змінити не можна, а перед очима гола самотність лікарняної палати.
Букоивна, батьки учнів
І хто з освітянів буде сперечатися, що школа не повинна виховувати і розвивати? Спортом дітей не зацікавлюють, творчістю теж, співом - вокальним та хоровим так само, танцями ні, мистецтвом ні. То, яка має бути сьогодні школа? За останні 12 років крім новорічних свят, жодного разу батьків не запросили на виступи учнів та концерти. Так само жодних галерей малюнків, виставок декоративно прикладних виробів. Скільки дітей пише на сьогодні вірші та оповідання? ЗДЕІЛЬШОГО ВАША РОБОТА ЗВОДИТЬСЯ ДО СКАРГ ВАЖКЕ УЧТЕЛЬСЬКЕ ЖИТТЯ. ЗАТЕ БАТЬКИ ДОБРЕ ЖИВУТЬ.
Учитель
Для Букоивна, батьки учнів: Не зовсім згідна... По-перше, залежить від навчального закладу, по-друге, заповнення термінових "папірців" на "вчора" просто краде той час, який кожен вчитель міг би присвятити своїм вихованцям!
Коментувати
--------------------
повторяю ещё раз.Макаренко работал С СИРОТАМИ.Мало того,он работал ПОДРОСТКАМИ прошедшими УЛИЦУ.ЕГО задача и задача воспитателя школ в Украине несколько разная.Когда пытаются притулить Макаренка везде и всюду возникает понимание того,что люди,этим занимающиеся,НЕ владеют ни знаниями, ни информацией...Иначе - читаь НЕ умеют.
Букоивна, батьки учнів
Для --------------------: І хто з освітянів буде сперечатися, що школа не повинна виховувати і розвивати? Спортом дітей не зацікавлюють, творчістю теж, співом - вокальним та хоровим так само, танцями ні, мистецтвом ні. То, яка має бути сьогодні школа? За останні 12 років крім новорічних свят, жодного разу батьків не запросили на виступи учнів та концерти. Так само жодних галерей малюнків, виставок декоративно прикладних виробів. Скільки дітей пише на сьогодні вірші та оповідання? ЗДЕІЛЬШОГО ВАША РОБОТА ЗВОДИТЬСЯ ДО СКАРГ ВАЖКЕ УЧТЕЛЬСЬКЕ ЖИТТЯ. ЗАТЕ БАТЬКИ ДОБРЕ ЖИВУТЬ.
ПОЛНЕЙШЕЕ
Для Букоивна, батьки учнів: невежество((((((((( в плане ситуации в стране, воспитании и обучении
Коментувати
Тет-а-тет
"Умный в гору не пойдёт, умный гору обойдет".... Коли у Макаренка було 20 відтінків тембру голосу"йди сюди"- то це означає, що він досягнув найвищого рівня педагогічної майтерності. Управляти психікою людей - це не дрова рубати, Хто ж до цього каторжного випробовування не підготувався, або не придатний повинен йти в монастир, а не в школу.Ми самі вибираємо не правильний шлях, а потім нарікаємо на когось, що нам соломки не підстелили під зад коли боляче вдарилися.Люди не ангели, а чортівня розпочинається з дитинства. Не знаєш як з чортом боротися- не одягай рясу св’ященника.
Голосzнарода
А чому ніхто не задається запитанням, що наглядачі в концлагері не заслуговують поваги і цю повагу не можна взяти силою? Якщо Ви не помітили, то саме відмінники та ті, що добре вчились, найбільше зневажають вчителів, бо вони їх під час навчання несправедливо оцінювали, а по закінченні школи, вузу, прийшовши на роботу, вони виявили, що їх вчили непотрібних речей. Хоч відмінників обдурили і зломили вчителі в школі, та з трієчниками і двієчниками ситуація ще гірша, бо вони прямо в школі, будучи дітьми, зневажають наглядачів в концлагері, не слухають їх, не переймають їх досвід, бо вчителі весь час намагаються зломити їх волю до життя. В жодному суспільстві вчитель не вимагав поваги, бо він її мав за свою професійну діяльність, навіть в феодальному суспільстві було так. А вимагати повагу і намагатися її вибити можуть лише гопніки.
Олекса Позняк
Для Голосzнарода: Термінологія старих алкашів "Ті меня уважаешь".Я роблю свою роботу якісно -мої учні викладають мій предмет по усьому світу, працюють у кращих лабораторіях і університетах.Практично усі ці "відмінники" з повагою ставляться до мене, не забувають з протилежного кінця світу встати раніше зателефонувати мені у день народження.А є такі учні які прямо під час виставлення оцінок, почувши оцінку 2, посилають мене привселюдно на йух. І не поважають.От якби я з ними на перерві курив, як деякі молоді учительки і ставив ні за що 8 балів - поважали б. Але повага їх мене мало хвилює. А от те що з подачі Гриневич і МОН іде широка кампанія обпльовування учителів, які начебто некомпетентні, спеціально погано вчать, корупціонери з букетом квітів - печально. Не думав що до такого доживу.Те що наше законодавство виписали так що учителя може принизити безкарно чинуша, батьки, учні - двічі печально. На наступний рік піду з школи.Із світлої будівлі її перетворили на концтабір для учителів
Олекса Позняк
Для Голосzнарода: признайсь чесно - ти ідіот? Бачу усі ознаки повного ідіотизму на фоні алкогольної інтоксикації
Коментувати
ОЛЕНА
Вчитель не повинен кричати на дітей, він не повинен витрачати свої нерви на негативні емоції, він не повинен прикладати титанічні зусилля до того, щоб в класі був лад... Але ми змушені це робити для того, щоб у відносній тиші провести урок згідно високих стандартів, які від нас вимагає Міністерство. При цьому наше шановне Міністерство не видало жодного наказу відносно ВІПОВІДАЛЬНОСТІ УЧНІВ ТА БАТЬКІВ за зірвані уроки, хамство, пресування вчителів тощо. І маємо з одної сторони — тотальний контроль, пресування, приниження вчителів, з іншого — повна безкарність батьків та учнів. Висновок — сучасна школа є новою формою рабства для людей, які здуру отримали педагогічну освіту. СУМНО :-(
Олекса Позняк
Та ти ж перший оббріхуєш учителів на цих форумах.А тут крокодилові сльози. Напиши нерешті хто підписав спецу з охорони право призначати директорів за 90 000. І скільки з них дісталось тобі?Народ чекає...
Юля
Почему то в Швейцарии, учителю начальных классов, с зарплатой 8000€ ( для сравнения: у пилота 6000€), нет необходимости что-то отстаивать.
Петро Тополя
Для Юля: Покажіть в своєму оточенні виробничників, котрі повинні виробити неймовірну кількість продукції, продати її, заплатити податки, а з тих податків вам заплатять хай навіть 800 а не 8000 євро. В Швейцарії ВВП на душу - 79 тис.євро, у нас - 2,5. Так у скільки разів ВВП там більший? Чи будемо мріяти, аби просто папірці уряд друкував? Така економіка... А ми все як діти-мрійники, хоч і освіта в нас університетська
Liriano
Для Петро Тополя: Ти мені "професоре" розкажи звідки в тієї депутатської наволочі, яка живе за рахунок наших податків, такі мільйонні статки в Е-деклараціях? В нас же економіка слаба і ВВП на душу мале?
Коментувати
1
Тому що вчителям не в групах фбешних треба демагогію розводити, а відстоювати себе так, як роблять це нормальні люди, коли їх хтось оббріхує.
Tetiana Shilo
Ха-ха три рази, на батьківському форумі відстоювати вчителів, все одно, що на російських сайтах відстоювати Україну. Буде те ж саме " вывсёврёте"та "дитинуобразили"" "вчителінічогоневміють"" всіхапуги" ну і т.д.
Олекса Позняк
Для Tetiana Shilo: правда.
Коментувати
Witalina
Мені здається,що здавомислячі батьки у "крику "вчителя не бачать проблеми,так як розуміють,що грубість вчителя,крик є наслідком неадекватної,неправомірної поведінки учня.Якщо я двічі попросла і не моє прохання не прореагували ,приходиться підвищувати голос,щоб мене почули. Хто НЕ РОЗУМІЄ,що поведінка вчителя- є НАСЛІДКОМ ПОВЕДІНКИ УЧНЯ. то дотого наші вчительські доводи НЕ ДІЙДУТЬ!!!! Для чого говорити з тими ,хто не хоче тебе чути!!! Я витерплю 5-7 років,а їм НА ВСЕ ЖИТТЯ!!!!
--------------------
Для Witalina: поэтому это и имеем. Мамашки орут на детей сами, а после возмущаются, что учитель наорала и по фейсу дала... И следущее. Если поведение учителя - следствие поведения ученика, а не просто - наору,чтобы знал,что ор - это нормально, но,как правило, не орёт поскольку - способна МЫСЛИТЬ... А если Вам работать с детьмикоторые с пелёнок матом общаются? Орать станете? Или что-то найдётечто поможет обойтись БЕЗ оного? Да,кстати,ор на нормальных детей действует уничтожающе.Вам бы хотелось,чтобы орала учитель и на Вашего ребёнка лет 6? Ну-ну. Посмотрим когда н авнуков орать станут...
Коментувати
Вікторія
Чому? Я є у учасником групи Батьки SOS у ФБ. Частенько читаю пости. Інколи обурююсь сама собі, інколи навпаки соромно за колег. Вчительська професія предбачає мати масу терпіння. Але сьогодні прийшов отой край терпінню. Сьогоднішній пост про монстрів мене вразив. Сьогодні я нарешті не втрималась і висказала свою думку. І що? Думаєте мене хтось почув з тих батьків? Я попросила вибачення, якщо когось образила (так, на мою думку, робить вихована людина) і завершила дискусію. А думаєте хтось із батьків вибачився за монстра? Ні! Колеги, кому цікаво зареєструйтесь у цій групі і почитайте ПРО МОНСТРІВ. Я думаю нам треба теж якось об’єднуватись і протидіяти такому, бо нас вчителів крім нас самих ніхто не захистить.
Олекса Позняк
Для Вікторія: не протидіяти а не реагувати - вони скандал і протидію люблять - виходьте з цієї групи і не реагуйте на жоден пост - це для них як серпом ...
--------------------
Для Олекса Позняк:привет. А мозги включить? Можно уйти. В таком случае ни одной из мамаш адекватное видение ситуации в глаза НЕ попадёт. Или иная,кроме её выпендрёжа,реакция?А? Скандал любят? Да ерунда это всё. Лишь недалёкий не способен видеть, что информацию необходимо вливать малюсенькими порциями. Иначе - НЕ усвоится Особенно в неразвитые мОзги. А в развитые - выравнивать ситуацию.Во избежание реакции - ЭТУ страницы не закладываю;-)
Олекса Позняк
Для --------------------: всегда включены.Этот сайт раскручивается за счёт скандалов - там собираются неадекваты, которые никого кроме своих не слышат. Правильно девочка вверху написала - это всё равно что ватников переубедить что путлер плохой.Любая инфа вброшеная в защиту учителя - очередной повод для истерии и раскрутки сайта.Пускай они свой яд сами и хлебают - особенная просьба не перепечатывать оттуда материалы с комментами "Ой что деется!!!"Я проверял несколько материалов оттуда -полное враньё. Ребята создавшие этот г-новбрасыватель -сайт отлично живут за счёт рекламы. Не популяризируйте эти фейки
Коментувати
світлана
ну, чому я виступила в "Батьки SOS". і мене після цього "заблокували".
Олекса Позняк
Для світлана: меня тоже выбросили после того как я усомнился что учительница рисования требовала за оценку за семестр золотой браслет.
Коментувати
Родион
ЦИТ: "Що, кожен вчитель кричить на дітей?" Макаренко писав: "Я став майстром своєї справи лише тоді, коли зміг з 20-ма відтінками сказати: іди сюди". Як Ви думаєте чи всі 20 відтінків були улесливо-ніжними? Чи хтось думає що вчителю "покричати", що собаці на місяць погавкати? Якесь тут недоречне слово - покричати. Вчора дивився по ТБ, як в київській школі другокласник б"є вчительку. Педагог стоїть мовчки - не "кричить". Та тут не кричати - вити треба.
Євгенія
Для Родион: Нам,вчителям, треба ВЧИТИСЬ ПОВАЖАТИ ПЕРШ ЗА ВСЕ СЕБЕ.
Олекса Позняк
Для Євгенія: вы находитесь в полностью рабском положении по отношению к директору, родителям, ученикам -каждый из них может запросто вас уволить. Уважение в такой ситуации выглядит смешно
Коментувати