С. Вовк: варто переосмислити дати навчання у вишах

Псевдовіддалене навчання є імітацією навчання й порушенням продуктивної діяльності студентів і викладачів

С. Вовк: варто переосмислити дати навчання у вишах

Автор: Світлана Благодєтєлєва-Вовк, викладач.

Враховуючи інформацію про припинення навчального процесу у вишах внаслідок потреби енерго та фінансоекономії узимку варто взагалі переосмислити дати навчального року:

  • починати навчальний рік навесні - початок/середина березня. Навчатися впродовж літа з двотижневим виходом на канікули після закінчення семестру та складання іспитів у червні/липні;
  • другий семестр - з серпня по листопад/початок грудня.

Нинішній стан псевдовіддаленого навчання є не тільки імітацією навчального процесу, а й порушенням безперервності зайнятості і продуктивної діяльності студентів і викладацької спільноти.

Оригінал

Освіта.ua
24.11.2017

Популярні блоги
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Тетяна Сердечна: зарплати у вчителів мають бути різні Є шанс, що колись держава буде в змозі оплачувати роботу людей, які працюють із її майбутнім
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Крим
Ще одна грантоідка озлоблена на весь світ і переконана в своїй унікальності. В Тернополі скучно??
N
Проблема полягає в тому, що молодь влітку навчатися не буде. Вона вже не вчиться навесні - тому такі прожекти жодної користі не дадуть. Простіше все ж примусити МОНУ сплачувати за ЖКГ, а не звалювати ці витрати на університети.
Щукар
В чому цінність пропозиції- те що п. Вовк - грантоідка і її всім треба слухати!!! Влітку в Запоріжжі в аудиторії не всидіти . Потрібно знайти 2-3 мільярди - взяти із субсидій- і вирішити проблему. Плюс енергозбереження. А п вовк хай вертається в свою тьмутаракань західенську... .
Anna
Ну вот что делать в городе зимой? сидеть дома?? летом можно хоть поехать куда-то (хоть в города Украины), проводить больше времени на свежем воздухе и так далее. Едва ли много студентов может себе позволить поездку в теплые страны зимой на долгое время...
Випускник
Тьотя не в курсі, як можна організувати дистанційне навчання і з чим його їдять))).
Викладач
Поправьте меня в расчетах если я ошибаюсь, но если раньше, до нового закона ПВО и соответствующей реформы, при максимальной нагрузке 900 часов на преподавателя в год длительность учебного семестра составляла 18 учебных недель, то сейчас, при 600-х часах, должна быть на треть меньше. То есть 12 учебных недель. Исходя из этого первый семестр - обучение с сентября по ноябрь, конец ноября - начало декабря - сессия. Второй семестр - с марта по май, в июне традиционно сессия. С середины декабря по начало марта занятия можно не проводить (чем занять это время для студента - это уже второй вопрос). И не надо изобретать велосипед, да ещё переставив педали на багажник и руль сзади. Летом учиться будет практически невозможно как со стороны физиологических условий обучения (уже в конце мая по жаре в аудиториях находиться проблемно) , так и со стороны психологии (достаточное количество студентов предпочтут занятиям отдых).
2
Перш ніж писати, що все пропало, можна було порівняти графік навчання в Європі та США. Там навчання триває 7-8 місяців, а не 9 як у нас. Часто починають в жовтні, а закінчують в травні. Майже скрізь в червні не навчаються. Але якщо у нас зробити канікули на зайвий місяць, то це ж кінець всій освіті. Пані Вовк, ну хоч від Вас очікував більш компетентного підходу. Я ще розумію проблеми з НДЧ, а на освіту це не впливає, не піднімайте нездорову хвилю.
1
Пропоную авторку запхати в аудиторію у липні - серпні в південних областях. Коли на вулиці під 50 градусів спеки, змусити її сидіти безвилазно в аудиторії без кондиціонерів по чотири пари на день.
Тет-а-тет
Для 1: Нам завжди щось заважає, як не спека то мороз. У Каліфорнії влітку хіба прохолодно? Просто американці вміють рахувати гроші, а ми шукаємо приводи, щоб тратити їх не раціонально.
Коментувати
Інфо
Коли я навчався за кордоном, то навчання було вересень-середина грудня і кінець січня-початок травня і це вже з усіма екзаменами. В деяких університетах за кордоном вчаться два семестри по 15 тижнів або три семестри по 10 тижнів. У нас чомусь було 17-18 тижнів два семестри + ще місяць на екзамени. Мені казали, що з впровадженням болонської системи навчання буде 15 тижнів два семестри, але наші університети ще на цей графік не перейшли. То може це просто перехід такий? Тоді проблеми взагалі немає. Поясніть хто знає в чому тут справа.
Випускник
Для Інфо: Тому що дистанційно навчати (по-справжньому) набагато складніше, адже при очному навчанні викладач прочитає лекцію і зустрінеться зі студентом аж на практичному. А при дистанційному навчанні по кожній темі треба, щоб була форма контролю: тести або есе, чи ще щось і викладачу треба звіт той з усього потоку перевірити і виставити оцінку, а на це йде набагато більше часу
Інфо
Для Випускник: Ви не зрозуміли питання. Навіщо проводити щось дистанційно в лютому, якщо це вже виходить за 15 тижнів? Навіщо переглядати дати навчання, якщо канікули в січні та лютому як раз дозволяють вийти на світову норму в 15 тижнів?
Випускник
Для Інфо: А щоб було не так, як у них )))
Коментувати
Викладач
Наскільки я розумію, канікули в січні-лютому насправді не впливають на навчальний процес, оскільки зараз за навчальними планами в семестрі 14-15 тижнів і вони всі вкладають в березень-червень. А якщо починати в лютому, то треба закінчувати навчання в травні. Принаймні мені ще не пояснили, що саме мають дистанційна вивчати студенти в лютому, якщо всі лекції та практики згідно програми курсу і так проводяться в березні-червні.