Віктор Громовий: не про освіту. Про холодильник!

Уявіть ситуацію: замість холодильника Samsung ви змушені купувати наше вітчизняне «одоробло»

Віктор Громовий: не про освіту. Про холодильник!

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

Уявіть собі ситуацію: замість холодильника фірми Samsung ви змушені купувати наше вітчизняне «одоробло», зроблене в кінці місяця на якомусь недокраденому державному заводі.

Окрім звичайної технічної інструкції, яка до нього додається, власник холодильника зобов’язаний мати комплект документів до якого входить:

1. Інструкція з техніки безпеки.

2. Інструкція з техніки безпеки для дружини.

3. Інструкція з техніки безпеки для старшої доньки.

4. Інструкція з техніки безпеки для молодшого сина.

5. Інструкція з техніки безпеки для кота Кузі.

6. Журнал інструктажів з техніки безпеки для членів сім’ї.

7. Журнал інструктажів з техніки безпеки для гостей.

8. Інструкція щодо збереження молочних продуктів.

9. Інструкція щодо збереження м’ясних продуктів.

10. Інструкція щодо збереження риби.

11. Інструкція щодо збереження овочів.

12. Інструкція щодо збереження напоїв.

13. Інструкція щодо розморожування холодильника(це ж наш холодильник, він сам не розмножується).

14. Перелік необхідних документів для введення в експлуатацію холодильника (акт перевірки контуру заземлення, акти замірів вологості на кухні, довідка з обленерго про відсутність заборгованості за спожиту електроенергію тощо).

15. Перелік миючих засобів вітчизняного виробництва, допущених до використання для догляду за холодильником.

16. Методичні рекомендації щодо розташування продуктів на поличках.

17. Методичні рекомендації щодо розташування продуктів у морозилці.

18. Методичні рекомендації щодо розташування, рекомендованих Мінморозпромом до обов'язкового використання, магнітиків на дверцятах.

19. Вам необхідно:

  • затвердити у квартальної чи завбудинком план закупівель продуктів на тиждень;
  • скласти каталог наявних продуктів у трьох екземплярах;
  • мати акти списання використаних продуктів, які зберігаються 3 роки.

20. До комплекту обов’язкової документації холодильника має також входити:

  • концепція реформування морозильної промисловості в Україні «Новий український холодильник» (НУХ);
  • національна програма морозильно-патріотичного виховання;
  • регіональні, міські, районні програми розвитку морозильної промисловості;
  • перспективна програма, дорожня карта та річні плани дій з енергоощадження та морозостійкості вашої сім’ї;
  • пам’ятки щодо загрози ботулізму, дизентерії, свинячого грипу тощо;
  • контрольно-візітаційна книга;
  • книга відгуків та пропозицій в комплекті із журналом реєстрації звернень членів сім’ї.

21. Ви маєте передплатити вісник «Матеріали моніторингових досліджень глобального потепління» (вартість передпати 5873 грн на півріччя).

22. До ваших посадових обов’язків входить щоденне ведення журналу спостережень за температурним режимом у холодильнику та заповнення календаря «погоди в домє» з повідомленням показників відповідних замірів телефонограмою у Гідрометеоцентр (з подальшим дублюванням на паперових носіях з мокрою печаткою).

23. Участь у щомісячних флеш-мобах на тему «Стоп фреон» не є обов'язковою для всіх членів сім'ї власника холодильника, але щомісячні фотозвіти надсилаються на сайт Мінморозпрома та Гідрометеоцентру.

24. Наявність «тривожної кнопки», яка сигналізуватиме про спроби несанкціонованого доступу до холодильника після 18.00 є обов’язковою. Щомісячна вартість послуги складає 55.000 грн. Рекомендована «практика, яка працює» див.: http://school315.kiev.ua/?lang=ua&site=info.

25. ......

125. ......

P.S. Це «одоробло» фактично не фунциклірує (та і грошей на оплату електроенергії у вас бракує), тож продукти ви зберігаєте по-старинці в погребі, але це не звільняє вас від необхідності ведення цієї документації.

Оригінал

Освіта.ua
18.11.2017

Популярні блоги
С. Новікова: ЗНО з математики для вступників-медиків При вступі на всі спеціальності галузі знань «Охорона здоров'я» другим предметом є математика
В. Громовий: в освіті вже пройдена межа незворотності Негативний відбір і зворотна селекція в освіті тривають, адже йдуть кращі, а «лава запасних» практично порожня
Є. Стадний: ідея збільшення ваги атестата хибна по суті Чим більше враховуватимуть атестат, тим меншими будуть шанси дітей з хорошими знаннями з суворіших шкіл
Д. Бабурін: реальність освіти за ширмою рейтингової шкали За ширмою рейтингової шкали 100-200, яку нам кожен рік презентує УЦОЯО, ховається реальний стан освіти в Україні
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Роман кирпа
Аналіз коментів показує , що частина читачів деградували до рівня діток- шестирічок. Реагують на всяку дріботу: чи квіти нести до школи, чи треба форма, про методистів, холодильники.... А про ставлення владців до вчителя, про Держбюджет-2018, про р-р зарплати, відсоток ВВП на освіту, житло , кредити, як вирішити проблему тзн.... Нічичирк!!?! Ура Віті Громовому !!!
Віталій
Це далеко неповний перелік...Якщо не помиляюся, то лише основних документів, що регламентують діяльність з ОП більше 30! І в кожному мінімум 30 сторінок з пунктами, що передбачають розробку інструкцій, журналів, наказів, тощо. Інструкція про розробку інструкції, журнал реєстрації інструкції, видачі інструкції....Весь перелік навіть уявити страшо! І по різних напрямках: охорона праці, пожежна безпека, ЦЗ. І вець цей хлам інструкцій на стіні повинен висіть і в папках лежать. Кожен перевіряючий має різне бачення - починається доїння адміністрації яка винувата в усіх гріхах з моменту призначення... По кожному напрямку ЦЗ, ОП, Пж.безп. потрібно проходити навчання (безумовно платне). Спеціально створено різні організації, що мають за мету заробляти на державних коштах (розробка норм бази, вимог, пунктів, листів, що лише запутують) Як на мене, правила повинні бути прості і зрозумілі, щоб у випадку НС правильно діяти, а не знати, що треба 5 папок і 196 різних документів у них лише з ОП.
Інна Кормишова
Автор дуже точно описав стан справ у навчальних закладах. Цілком згодна з тим, що різноманітна паперова рутина відбирає час та енергію, котрі можна було б використати з користю для навчально - виховного процесу. Дуже прикро, що раніше справді було важливо як проведений захід, а не їх кількість та фотосесії про їх проведення. Щоденно до 9 години треба відзвітувати про кількість учнів, які прийшли до школи. Навіщо? Не ліпше бити тривогу, якщо справді певний відсоток учнів класу відсутні по хворобі, але ж не кожного дня.
vchytel
Для Інна Кормишова: Інколи заходи саме тому і проводять бо районо вимагають фотозвітів.
Коментувати
Маріуш С. Кусьон
терміново потрібен менеджер у справах колонізації та управління зонами ризику у будь-якій формі легко спіткнутися на прихованих деталях з різних перспектив розшукується консультант з перетворення рішучих задумів у м’які навички в боротьбі за існування і свідомість - обовязково з фінансовою ліквідністю потрібен аналітик намірів та амбіцій з досвідом! бо треба знати коли встати а коли сидіти коли (чи) музика є для танцю а танець для музики (одні змінюються інші дозрівають креативно ховаються за шаблонами) де знайти спеціалістів з питань асертивного управління талантом? між нарцисизмом та вимогами цілеспрямованої діяльності поза генеральною класифікацією на цитати й усе інше
Роман
Супер! Сміх крізь сльози..... Кабінети хімії не обладнані, оплату за ведення кабінету не отримуємо, тому, що кабінети хімії... ( дивись вище). Зате журнали з охорони праці і громадського контролю пишемо.
Віталій
Для Роман: Не тільки журнали! У Вас ще повинна бути папка з інструкціями. А якщо Ви на урок взяли ноутбук з проектором і біля нього нема інструкції з ОП - то це грубе порушення з охорони праці. Після чергової перевірки з ОП, наприклад, директор розуміє, що основне його завдання полягає у тому, що обов’язковими в школі є: акт на випробування ізоляційних властивостей інструменту електрика, інструкція по роботі з побутовим і сертифікованим дрилем, акт на випробування драбини робочого, щоб лампочку замінить (без акту на неї ставать зась. ) Нема акту - звертайся в обленерго, щоб приїхали. І вибачте, такого маразму скільки, що тошно стає. Серйозні питання, що стосуються, наприклад, пож.безпеки: обробка дерев’яних поверхонь, вогнегасники, пожежні щити, тощо залежать не від директора чи вчителя а від керівника села, міста, району і вище (тих, хто бюджет собі в кармани перекладає...) А претензії пред’являються директору, що на копійки намагається заклад утримать і харчування організувать.
Коментувати
Родион
Це ідея для Хобзея: для всіх, хто має холодильники, добровільно примусовий платний конкурс Пінгвін. Можна два: літній і зимовий.
Олена К.
Мені здається , що пан громик всіх нас недооцінює.. Якісь КВН -івські жарти, приколи, дешевий популізм. Ну тобі Ляшко в освіті!! А по ділу, по державному: чого вчителі кращі ідуть задниці підтирати в Лондон дідам ?? Чого школи закривають?? Де мтб сучасна? Чому зміст освіти спрощують в т/ з новій школі?? Чого деградують педвиші???
Крупін
Для Олена К.: а по суті правильно , п Олена, пише!! Грантоідам межі критики чітко встановлені. Громовий це добре усвідомив. С М
Володимир
Для Олена К.: Дуже вдале Ваше порівняння Громового з Ляшком в освіті. Але, судячи з виставлених мінусів, у нього, як і в Ляшка, ще досить багато наївного електорату.
Коментувати
Ольга
Так і є насправді. Замість боротьби з папероманією - нові інструкції, інформації, звіти, ніби ті, що їх вимагають, не з тої планети. Коли вже нарешті буде робота і довіра до роботи вчителя - на першому місці, а інформація про проведену роботу - несуттєва?
Оксана
Супер!!!!!Так іє))) Саме тим займаємось, як все обридло((((
Антитеза
13. Інструкція щодо розморожування холодильника (це ж наш холодильник, він сам не розмножується); А от блоги Громового розмножуються і розмножуються (це ж колишній комсомольський працівник, він не може жити без розмороження).
Теж вчителька
Браво автору!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Прямо в точку!!!!!!
Олена
Так це ж і є про освіту...Саме цим і займаємося, замість тго, щоб навчати дітей...
Шевчук Михайло
Дурний піп - дурна і його молитва!! (Щоб ще видумати, аби бути популярним.....)

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!