І. Лікарчук: людина зробила свій вибір

Якщо вчителі не можуть через різні причини залишити роботу, вони пристосовуються до приниження

І. Лікарчук: людина зробила свій вибір

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти, в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти.

Прочитав та й думаю.

Людина зробила свій вибір. Яке кому діло до того, який це вибір? Чому у нас стільки бажаючих лізти у приватне життя? Особливо - у приватне життя вчителя.

Нагороду, котру вона отримала, певно заслужена. Але ця нагорода аж ніяк не зобов’язує людину будувати своє приватне життя відповідно до кимось надуманих канонів.

Звичайно, жаль, що хороша вчителька залишила роботу в школі. Але... Вона не перша й не остання. Думаю, що такі думки постійно виникають у багатьох СПРАВДІ ХОРОШИХ учителів.

І одна із найвагоміших причин для їхньої появи - це тоталітарний стиль управління школами з боку багатьох керівників, котрий принижує творчо працюючого вчителя. Протистояти цій біді багато хороших вчителів не можуть. І тоді, якщо не можуть через різні причини залишити роботу, вони пристосовуються до того, що є. А це вже біда...

Оригінал

Освіта.ua
17.11.2017

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дайош якість!
Уже відомо, хто централізовано контролюватиме "якість освіти" - превелебний злодюжка Лікарчук зі свого ЦЕНТРАЛЬНОГО МЕТОДИЧНОГО КУРНИКА
траляля
"ДУЖЕ ДИВНО", а куди дівся мій коментар від 17.11.2017, що духе комусь не сподобався???
Маріуш С. Кусьон
Непорушність пришвидшується у клітці з правилами ще до того як ранок зігниє від першого ковтка настає період розрахунків із пам’яті яка має тіло а не навпакия я рахую відстань від асоціації до об’єкта в архітектурі з пробних цінностей м’яких та твердих навичок кулаки відпадають з легенею замість мене дихають стіни
та ну?
У неї був вибір? Це як у того Гаврила: або вмерти, або галушкою вдавиться!
Любов Поліщук
Висновок статті повністю заперечую її початок. Як таке можливо??? Спочатко говорити про те, що нікого не має обходити вибір людини, а потім казати, що в усьому винне тоталітарний стиль керівництва. Думаю, що вчитель, який пройшов через усі кола конкурсу, добре знає собі ціну. Людина зробила свій вибір. Крапка.
совесть
Лікарчук засуджує!? тоталітарний! стиль керівництва... Який цинізм! подвійна мораль, брехня... Що може зробити така "брудна" людина для Вчителя? Найкраще - не повчати І не захищати.
Тет-а-тет
Ніхто з нас насправді не знає причини, яка спонукала цю вчительку їхати в Англію доглядати старенького дідуся.Тому не судім строго її і не обливаймо брудом нашу теперішню систему освіти. Вона не найкраща, але й не найгірша, інакше чи були би ми вчителями. Чого нам бракує? Наполегливості і принциповості у досягненні поставленої мети. Якщо ти особистість - поводься відповідно і усі це з часом почнуть визнавати. Страх - це шлях в нікуди і саме він сковує творчі можливості наших освітян. Причепилася до мене завуч, що заповнюю журнал кульковою ручкою не тої товщини. Закликав у підсобку, відматюкав як слід, більше не пристає. Тепер ми найкращі колеги. Не закликаю всіх покривати матом своє керівництво, але холодний душ, якщо прийшов час, влаштовувати їм потрібно. Перестаньте терпіти свавілля чиновників усі разом і багато зміниться відразу, без реформ, Законів і постанов.Його величність вчитель нікому нічого не винен, тільки Господу Богу. А всі решта зась.
ANGELLI
Для Тет-а-тет: Як ніхто не знає? Зарплата!!!! Тут потрібно за кілька тисяч (4-5) працювати день-ніч. Там вона ці гроші заробить за 1-2 дні і зовсім не переробляючись. Ганьба всім нашим депутатам і міністрам разом взятих!!!!!!!!! 2 місяці літніх канікул багато вчителів витрачають на заробіток закордоном, а не на курси якісь для себе, як закордоном. І, отримавши там свою місячну зарплату за 10-15 годин, зі сльозами на очах повертаються додому. А повертаються вже тільки ті, хто не може залишитись. І постає питання:" А чи потрібні нашій державі розумні люди? Та й взагалі усі ЛЮДИ чи потрібні? Сусідня Чехія, яка за розміром як Закарпатська обл., може і своїх достойно прокормити, і мільони наших. Там людина відчуває себе ЛЮДИНОЮ, бо може прогодуватися і жити нормально. А ми... Отримаєш цю "збільшену на 50%" зарплату, і ні на що її не вистачає
Тет-а-тет
Я рахував, що для того аби вистачало на життя зарплата вчителя на сьогодні має становити 20 тис.гр.тобто 750 дол. Це реально за сьогоднішніх умов?
Коментувати
Сарни
Мова не про реформи, не про переможця конкурса.... цій владі ні школа, ні вчителі не потрібні!! Гриневич - найслабший міністр, може на рівні Вакарчука , не більше?! Не здатна відстоювати інтереси вчителів. Хоч і з головою. А помічники - дебіли,особливо,-які займаються технікумами -це дурень Шаров!!
Владимир
1. На 100% согласен, что во многих школах тоталитарный стиль руководства. Этот долбанный журнал с оценками. Попробуй сделать неправильную запись, съедят. Не столько волнует руководство, как ты преподаешь, но журнал, это Священный Грааль. И пока на сегодняшний день в школе (да и во всем образовании) количество превалирует над качеством. В ВУЗах для продления котракта главное количество статей и не важно, что плагиат, и то как та преподаешь. 2.©Олег Пономарь И ничего плохого, если наши люди поедут на Запад работать. Ведь поляки тоже сначала ехали работать во Францию, Германию, Великобританию. А потом, когда уровень жизни в Польше начал повышаться, они вернулись с новыми знаниями и опытом работы, открывали свои бизнесы. Это нормальный процесс глобальной экономики. ЕС нужен Украине, потому что там стандарты, а мы нужны Европе, потому что это большой рынок, квалифицированная рабочая сила и место для инвестиций.
Кузьміч
Шановний пане Лікарчук, а як там реформа методичної служби?
Ter
Для Кузьміч: не будем вскрывать эту тему
Коментувати
траляля
Шановний пане Лікарчук,а ніхто ні до кого не лізе у приватне життя. Просто всіх обурює, що сучасна і ніяк не совєтська, а ще раз повторюю - СУЧАСНА система заставляє кращих педагогів залишати школи. І не треба говорита про якісь-там тоталітарні методи керівництва. Якщо б вчитель відчував себе захищеним не тільки матеріально а і морально, знав, що жодній дитині і її малограмотним, але амбіційним батькам навіть на думку не спаде "виясняти" відносини з учителем, то і вчитель не залишив би школи. Але сьогодні держава в особі МОН робить все щоб остаточно знищити освіту в Україні. Дійсно - раби розумні не потрібні. Дуже прикро за наших дітей і онуків.
1
Для траляля: Ну, чому ж не лізуть? Ви гляньте скільки коментарів: "не патріотка", "кинула країну в біді", "це не вчитель, а випадкова людина в освіті". Лізуть ще й як! Всім є діло до того, що робить вчитель у своєму приватному житті; знаходяться безліч істот, які розказують, де вчителю жити, що одягати, з ким спати, які заклади відвідувати.
Коментувати
Олег
Тоталітарні районні, обласні відділи освіти, тоталітарне МОН...
Для Олег.
Для Олег: А щуку кинули у річку. Як були ті відділи, так і є, ще й добирають методистів.бо замало. Нічого не міняється. Папероманія зашкалює. Щодня інший конкурс, семінари, От і втікають вчителі
Кузьміч
Я сказав би - не тоталітарні, а токсичні.
Завуч
Я про управління освіти. Якраз саме зараз його представники у нас перевіряють стан викладання української мови і літератури. На запитання : Що, невже новий "Закон про освіту" ще не вступив у силу, відповіли: тематичні перевірки за нами залишились! Це правда, пане міністр?
Коментувати