С. Горбачов: поради студентам – майбутнім педагогам

Якщо діти вас дратують, навіть не потикайтеся до школи, не завдавайте шкоди дітям, не губіть своє здоров'я

С. Горбачов: поради студентам – майбутнім педагогам

Автор: Сергій Горбачов, директор Спеціалізованої школи ім. Івана Багряного №148 м.Києва.

Студенти 3 курсу університету імені Драгоманова завершили сьогодні ознайомчу практику в нашій школі. Сказав їм декілька слів.

Робота вчителя - складна, емоційно виснажлива, насичена. Вона вимагає величезної концентрації, відповідальності, вміння бачити себе зі сторони, поваги до дітей.

І - головне - вона вимагає, щоб психологічно людина була налаштована на спілкування з дітьми, простіше кажучи, щоб діти не дратували.

Якщо ж діти вас дратують, навіть не потикайтеся до школи, не завдавайте шкоди дітям, не губіть власне здоров'я. Краще працюйте десь в іншому місці.

Але якщо ви спокійно ставитеся до дитячих витівок, до дитячого галасу та безкінечних запитань, якщо вам цікаво спостерігати зростання маленької людини, якщо вам хочеться вигадати щось таке, щоб діти порозкривали роти від здивування красою та безкінечною глибиною знань, - йдіть до школи.

Бо коли ти виходиш з класу, усвідомлюючи, що діти сьогодні, після твого уроку, знають більше, вміють більше, що вони трохи інакше сприймають світ, - це надихає, це надає сенс життю. Тоді це - чудова робота для людини, яка хоче прожити життя не марно.

І наостанок. Опановуйте методику викладання. При всій повазі до історії педагогіки, тонкощів правопису тощо - вони вас не врятують, якщо ви не вмієте поставити мету, мотивувати дітей, організувати спільну роботу.

Методика, методика і десятки разів - методика! Вивчайте нові інструменти, готуйтеся працювати з новітніми технологіями, але не забувайте, що головний інструмент вчителя - слово, посмішка, уважний погляд, вміння слухати дитину.

Хай вам щастить, колеги!

Оригінал

Освіта.ua
16.11.2017

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тет-а-тет
А ще забудьте про високі статки, бо в освіті їх як не було так і не буде, не бізнесова то структура. І на те немає ради. Поклик до вчителювання- це діагноз, хронічне "захворювання" з яким необхідно жити усе життя, борючись час від часу з рецидивами загострення. А коли відчуєте, що настає професійне вигарання йдіть негайно, займіться садівництвом або городництвом і живіть спогадами, тими спогадами, які вас будуть зігрівати. І дай боже, щоб добрих спогадів було значно більше ніж поганих. А ще, щоб іноді ваші учні віталися з вами на вулиці, тоді ваше прожите життя буде мати якесь веселе забарвлення. І не забувайте берегти своє здоров’я, воно вам дуже знадобиться на старість літ, коли тягар прожитих років, болячки та самотність ляжуть мов мара на ваші плечі. А так хороша професія,благородна і самодостатня, повна ілюзій і подій. Не наскучиться.
Олекса Позняк
Для Тет-а-тет: У київського директора украли 2000 000 грн із сейфа. У Співаковського рік навчання 10 000 евро.Не усі в освіті бідні.Небідний Сірожа учить моралі молодих.Він бабки косить на призначенні директорів а вас нехай спогади зігрівають
Коментувати
Батько Київ
Якщо не хочете нічого змінювати, а тільки скиглите сидіть у своєму болоті, зі своєю совістю і стриманістю. Тоді всі провінційні школи треба розігнати (молодець міністр), бо ті бовдури, що там залишилися і далі будуть калічити дітей. А міські школи продовжать зміни, які нормальні люди давно чекають.
serj
Для Батько Київ: Не зрозумів, про що ви говорите, але, мабуть, це дуже правильно і взагалі, крута річ. Тримайте так і далі, ще далі...
Коментувати
Ольга
Три дні керує школою, а повчає не гірше Сухомлинського. Де елементарна совість і стриманість?? Вибір студент повинен робити в 5 класі, як це було в Зязюна на Полтавщині...
Олекса Позняк
Для Ольга: абсолютно аморальна особа повчає молодих. краще розкажи скільки загребли в комісії по призначенню директорів. Приклад морального виродження младореформаторів
Коментувати
Родион
Можна уявити: випускник педВИШу, озброєний цілком слушними настановами пана Сергія попадає в провінційну школу - вотчину самодура-директора і такого ж начальника відділу освіти. І тут два шляхи. Можна вписатись в гниле болото місцевої феодальної псевдоосвіти, де все "по понятіям" і з часом опуститись до рівня своїх начальників-наставників. В противному разі на виліт - тупість не терпить розумних. А хто ж тоді залишається?
Роман
Для Родион: Ситуація дуже знайома...і поширена в багатьох школах.
Коментувати