Osvita.ua Блоги В. Громовий: відмовитись від поурочної оплати вчителям
В. Громовий: відмовитись від поурочної оплати вчителям

Як тільки відмовимось від погодинної оплати, урочних годин усім відразу почне вистачати

В. Громовий: відмовитись від поурочної оплати вчителям

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

Постійно читаю коментарі на кшталт, «на англійську мову (історію, математику тощо) і правда часу мало…».

Вчителі будь-якого предмета у нас традиційно стверджують, що «мало годин». Звісно, є гранично допустимі норми навантаження і є лише 24 години в добі. Тож, екстенсивний шлях поліпшення якості навчання з того чи іншого предмету є шляхом у нікуди.

Є лише один варіант припинення розмов на тему «мало годин»: відмова від поурочної оплати праці вчителя.

Як тільки ми це зробимо, урочних годин усім відразу ж почне вистачати.

До того ж відпаде потреба вести таких рудимент минулих епох як журнал, у якому треба робити записи уроків виключно ручкою з одним відтінком кольору пасти.

Виявляється це теж впливає на якість освіти. Якщо вчителеві платитимуть за його повний робочий день з 9.00 до 16.00 незалежно від того, чим він у цей час займається, ми відразу ж зрозуміємо, що урок не є найефективнішою формою роботи. Тож, займемось проектами, індивідуальними консультаціями, дослідно-експериментальною роботою, тьюторським супроводом тощо.

А це вже буде інша освіта...

До речі, у більшості країн світу вже давно зрозуміли, що немає сенсу платити вчителеві поурочно. Тож, тепер лише нам зрозумілі фрази в учительській на кшталт: «я працюю на голу ставку», а вона «нагребла годин аж на дві ставки».

Волання про «брак годин» - це побічний продукт марних спроб вписати освітню логіку 19 століття в життєві реалії 21 століття».

Оригінал

Освіта.ua
11.11.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Петро Іванович
Боже, яка дурня .Але чого чекати від комсомольського пройдохи
5 часов,
это 5 (ПЯТЬ) УРОКОВ в неделю. Как программу усваивать? А ЗАЧЕМ?
Вікторія
Не розумію проблему? Вчитель як той пес, уроки за їжу , а все інше як волонтер.Концерти, конкурси, підготовка дітей для участі в олімпіаді.
Гола ставка
"...вчителеві платитимуть за його повний робочий день з 9.00 до 16.00 незалежно від того, чим він у цей час займається." У цей час учитель може теревені правити, каву пити, якщо він кум, сват, брат директора, а інші нехай проводять уроки, головне, щоб з 9.00 до 16.00.
Микола
Урочну форму скасовувати не можна. менталітет не той, і в генах лежить ПРИНУЖДАТИ. А відміна-це спроба зробити націю тупою, неосвіченою. ТАкими можна з легкістю маніпулювати та робити "ручними".Якщо син Порошенка заявляє про те, щоб Україна розвивалася, потрібно владу тримати в одних руках 50 років. То все стає зрозвмілим.
один работает 5 часов
в неделю,другой-25,но деньги получат одинаковые.Уже сегодня,по даннымСМИ,в школах НЕхватает учителей иностранного-математики-информатики...Плохо,когда нет стратегов в своём королевстве. Тогда сочинять,и тянуть с миру по идее начинают. Но в мире другой менталитет,другое отношение к люям,лругое отношение к школе,другая ОПЛАТА,в конце - концов.Пан автор ОТКАЗАЛСЯ от работы в школе,поскольку после ддиректорства НЕ отправился в другую школу работать, хоть учителем,хоть завучем,хотьдиректором.НЕТ.Поэтому не думаю,что пануАвтору следует выступать с таким предложением.Почему?Да потому что пан авторНЕв теме,как это оно-работать25часов в неделю,или НЕ отказать администрации побыть на замене,пока подруга диектора занимается увеличением собственного финансирования,торгуя на базаре.Или отказать администрации.И кто имеет силу отказать,а кто будет следовать указаниям директора/завуча,поскольку в нашей стране люди полсушные.А непослушные лишь подрастают.ОНИ будут выходить на улицы ПРОТИВ подобного.
Родион
ЦИТ: "... вчителеві платитимуть за його повний робочий день з 9.00 до 16.00 незалежно від того, чим він у цей час займається". А чому тільки вчителеві? Лікарю, вантажнику, продавщиці - всі не проти так працювати..
Родион
ЦИТ: "відмовитись від поурочної оплати вчителям" . Якщо вчителям платитимуть не за уроки, то доведеться їм же платити за репетиторство.
Робін Гуд
Єдиний спосіб змінити всю систему - це закрити всі навчальні заклади і створити нові з новим складом вчителів і викладачів, які пройдуть жорсткий відбір на рахунок відповідності своїм компетенціям і цей відбір має проводити не наша колегія, а іноземна!
наталя
Для Робін Гуд: Дурню молоти язиком - не граблями працювати!!!
мы имеем нового
Для Робін Гуд: ХАЗЯИНА?
serj
Іноземна колегія хай набере іноземних вчителів. І вже вони будуть за іноземні гроші навчати іноземних учнів. Які потім працюватимуть на іноземного власника за іноземні гроші. А нам УСІМ куди?
Коментувати
Кропивничайнык
Пустопорожній лайдак цей громік!! Із шкіри лізе, аби втертись в коло експердів!! Якщо грошей бариги не дають на освіту, то плати як хочеш- чи почасово, чи за день- результат буде один!!!
Вчитель
Чергова маячня освітнього експерДа. Чергова маячня освітнього експерДа. Чергова маячня освітнього експерДа.
Ніна
1) Ретельно вивчити дане питання. 2) Продумати необхідні зміни. 3) Підготувати законодавство 4) Виділити кошти 5) Поступово впроваджувати ..... А якщо у нас робитимуть - БУБУХ, і робіть, як я кажу
Tasiyok
Для Ніна: Ніно, Ви абсолютно праві. Та от у нас все докорінно навпаки!!! 5 - 4 - 3 - 2 - 1. От і виходить БУБУХ.
Коментувати
Дивно
А ви, пане Громовий, до уроків готуватись коли плануєте? Вночі? Чи держава дасть мені лаборанта, який підготує мені всю наочність, роздаткові, держава забезпечить мене якісними конспекти чи взагалі їх відмінить, зошити перевіряти теж не доведеться? Чи як то буде, пане?
AAAAA
Для Дивно: Рабу рабські умови! Це якраз для Вас.
Коментувати
Михайло Лековкін
Усі думки (навіть коли вони слушні), щодо того як краще зробити в школі, аби було КРАЩЕ (даруйте за каламбур), нівелюються з усвідомленням простої істини: освіта (медицина, культура та інше) ніколи не реформується перш ніж відбудеться реальне економічне зростання в країні. Не може кінь (виробництво) стояти позаду воза (бюджетні сфери економіки).
Мирослава
Тріпологія!!!!!!Робочий час вчителя включає підготовчу,організаційно-педагогічну,методичну і ще купу інших робіт.Підготовка до уроків вдома,пошук матеріалів для проведення виховних заходів,підготовка виступу на МО,а просто творча робота над сценарієм - ЦЕ ЩО не РОБОТА????? І чим більше в мене навантаження ,тим більше різної ПІДГОТОВЧОЇ роботи вдома ,так як в школі, за уроками ,НЕ МАЄ КОЛИ!!!!!
Валерій
на превеликий жаль, це зараз не вийде. бо нас зараз донавантажують на всяку чепуху - театри, профорієнтація учнів, відкриття меморіальних дошок, парків та ін. а якщо перейти на фіксований час, то нас просто затравлять. перше ніж так зробити, пропишіть в законах, що вчитель має робити, а що - ні. .
Тет-а-тет
А може краще як при комунізмі:"Від кожного по здібностях і кожному по потребах"? Дуже підходить до Вашої пропозиції. Тоді буде економія не тільки на журналах. Далі не продовжуватиму. бо так розфантазуюся.
Тетяна
Тоді теж будуть незадоволені, бо один учитель за день проведе 5 уроків, а інший 7. А оплата буде одна й та ж сама.
2017
Для Тетяна: Мабуть ваша думка правильна. Тоді унормувати навантаження. На 35 робочих годин 18 уроків. А де більше, встановити додаткову оплату. І 35 -40 годин оплачувати лише у тому випадку, коли учитель проводить не менше ніж 12 уроків. Складний підхід, але тоді дуже багато суперечок буде вирішено.
hamster
У багатьох країнах, де у вчителя повний робочий день, аудиторні години (уроки) в неаудиторні (підготовка, зошити тощо) оплачуються по-різному. І така диференційована оплата вирішила б проблему "у когось 5 уроків, а у когось - 7".
Коментувати
Олена
Якщо 100% забезпечити робоче місце кожного вчителя( ноутбук, принтер,ксерокс, папір,швидкий інтернет і т.п) то я згідна,а приходила додому і мала своє особисте життя.
Іra
Для Олена: Моє робоче місце повністю забезпечене всім перерахованим вище, а особистого життя однаково немає :(
Aleksandr Boichenko
Для Ira: знайдіть собі чоловіка, який відокремлюватиме роботу від сім’ї і буде Вам щастя! )
Ira
З чоловіком порядок ... Тільки не можна відокремити життя від життя.
Коментувати
Lycko67
відмовитись від погодинної оплати можна у випадку 100% забезпечення робочого місця вчителя державою.
hamster
Для Lycko67: +100500! Тому що приходиш додому і починаєш щось шукати в інтернеті, друкувати картки, тому що у школі комп є, але інтернет слабенький і принтера немає.
математик
математики,мовники,історики будуть вчити з утра до вечора ,а інші будуть займатись проектами,презентаціями,як потім здавати ЗНО*Вчитель який навчає дітей завжди з годинами, мене як вчителя колір пасти не дратує,а ви шановні керівники вже не знаєте про що писати
Олена Пітель
А мені подобається думка про "вигнати всіх вчителів"))) Ну-ну, шановні, виженіть нас і настане вам щастя, нова школа, якісна освіта))) А мені доведеться своїх дітей на приватні уроки водити до тих "поганих" вчителів, яких ви виженете. Бо вже декілька років поспіль педвузи приймають з результатами по ЗНО 124 бали. Особисто я довго не плакатиму, якщо мене виженуть, бо з 16 років жодного дня без роботи не сиділа і не сидітиму. А якщо серйозно, пошукайте собі якогось іншого ідейного ворога, а вчителеві дайте спокій. Бісить, коли починають видирати шматки з іноземних систем і впроваджувати як власну іновацію. Не будуть працювати ці розрізнені шматки , товариші франкенштейни. І додам: тільки людина далека від школи може думати, що робочий день вчителя з 9 до 16.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!