Osvita.ua Блоги І. Лікарчук: радянська освітня система у нас живе й зараз
І. Лікарчук: радянська освітня система у нас живе й зараз

В Україні однією з найбільших жертв комунізму є освітня система нашої держави, яка майже не змінилась

І. Лікарчук: радянська освітня система у нас живе й зараз

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти, в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти.

Сьогодні вночі прочитав, що в США 7 листопада відзначили Національний день пам’яті жертв комунізму. На мою думку, в Україні однією з найбільших жертв комунізму є освітня система держави.

Більш детальніше про це буде в моїй книзі, над якою зараз працюю. Її умовна назва: «Тріумф і трагедія радянської школи».

Але глибоко хвилює те, що радянська освітня система в Україні успішно живе й зараз. Вона не змінилася. Лише трішки мімікрувала.

Усі спроби її реформації за роки Незалежності лишилися на папері. А теперішня спроба освітніх реформ зустрічає солідний опір. Бо апологети радянської освітньої системи залишилися при владі: в органах управління освітою, на посадах керівників у переважній більшості закладів освіти. Й саме вони складають чи не найбільшу загрозу реформам.

Оригінал

Освіта.ua
10.11.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Останній Романтик
Цинізм і блюзнірство пана Лікарчука шокують!!! Колишній хабарник, корупціонер, пристосуванець і політична повія, що одягла нову маску «реформатора», продовжує активно повчати освітян держави. Ні високі керівні посади, ні наукові звання не навчили Лікарчука поважати та цінувати своїх колег по педагогічній ниві. Він систематично обпльовує й поливає брудом міністерство, керівників закладів освіти, методичні служби, професійну-позашкільну-післядипломну освіти. «Рафінована» сволота! Людина, яка уособлює собою «минуле» освітньої системи країни, «ґвалтувала» мозок освітян Київщини «Партією Регіонів» на посаді очільника управління освіти та науки Київської ОДА, підозрюється в корупційній діяльності й зловживаннях на посаді керівника Українського центру оцінювання якості освіти не має морального права критично оцінювати своїх колег... а тим більше займати нові високі посади в освіті!!! З такими «лікарчуками» не буде ні реформ, ні освіти, ні України!!!
Кузьміч
Якщо ви, пане Лікарчук, не реформуєте методичну службу - то грош Вам ціна.
Богуславка
Найбільша загроза- це пострадянські придури, такі як автор. Вчора критикував міністра, сьогодні лиже і вже найшов ворогів! А хабарі за Зно брати - нормально???
Богуславка
Найбільша загроза- це пострадянські придурки!! Ох і чудо цей Лікарчук - набрався хабарів, як собака бліх і повчає всіх. Тижня сам такий, кого критикуєш.
2017
Наші керівники постійно їдуть до сусідніх держав. Чому не запозичити їх досвід.
к вопросу о зубрёжке
Вопрос тааков. Правила дорожного движения вместе со знаками и чем там ещё - зубрить надо? Или их надо понимать?
Трет
Дед сегодня капитан очевидность? Кстати, до самого автора доходит, что он также является архаичным кусочком этой системы?
для Volobymyr Sill
ВЫ просто умничка, Volobymyr.Дореволюционная система жизни была нормальной.Ну где тот царь? Донаполеоновкая система во ФРАНЦИИ была нормальной.Ну где они все?А наполеон как закончил.Знаете где система образования лучшая в мире?В Англии.И королева, слава людям,жива.И страна распространила СВОЁ влияние на огромную часть МИРА.Ведь то,что огромное количесво сран считает английский язык ПРЕРОГАТИВОЙ для обучения,это ВЛИЯНИЕ,Владимир?Влияние на умы.Распространение СОБСТВЕННОЙ культуры,которую во многих странах считают уже своей.И штаты в том числе.Хоть и начнёте гундеть про ихисторию и остальное. Доброго дня Вам.
Сучасність
Розмова із зайомим вчителнм хімії. "Перебирав старі речі. Знайшов підручник Хімія радянських часів, чи то сьомий клас чи то восьмий. Переглянув. Зрозумів чому подобалась хімія. Читається як казка. Цікаво. Зрозуміло. Почав готуватись до уроку. Сучасні підручники, програми". Шок.
Рід
Радянська освітня система буде в нас існувати доти, поки не зникнуть з керівних посад такі як Лікарчук, який є продуктом даної системи і гальмом для нової!
Родион
В радянські часи я майже не зустрічав безграмотних, непрофесійних, аморальних, злодійкуватих, корумпованих освітянських керівників. Хоча були окремі випадки. Тоді кожен знав, що розпрощавшись з партбілетом , він назавжди ніхто. Тож про яких "апологетів радянської освітньої системи" мова? Може треба говорити про сучасних бандо-комуно-недокапіталістів в освіті. А це вже породження реформаторських часів.
совесть
Була РАДЯНСЬКА освіта. А зараз ЯКА? ЯКА? ЯКА? Дійсно, про радянську освіту Є ЩО ПИСАТИ. Було б бажання і хист. Але наразі 26!!!! років ЧОГОСЬ ІНШОГО... ЧОГО? Що будуємо? НУШ... З учителем глибоко пенсійного віку? У будівлях-школах - хрущівках? З людьми, що по селах топлять дровами (лісополоси вже вирубали, що далі?)
Капец
Риторика Лекаря изменилась- почуствовал ВЛАСТЬ!!!!!!
Зінаїда КовальчукТарасевич
Як добре, що є такий Лікарчук, який очі відкриває. Дай Бог побільше Лікарчуків. То, може, і порядок якийсь Буде.
если автор имеет ввдиду
систему "Я НАЧАЛЬНИК, ТЫ - ДУРАК",тогда да, тогда она ещё кааааак живёт.Но это система РУкоВОДСТВА отраслью.Самой же образовательной системе новой Украины до советсвкой СИСТЕМУ образования оооой как далеко.Она и направления к цивилизационной составляющей НЕ имеет.И автор,как винтик ТОЙ системы НЕ способен этого признать,поскольку он сам и воспитанник, и ЧАСТЬ ТОЙ советской системы руководства.И все,кто руководил, был на любых комсомольско-партийных РУКОВОДЯЩИХ должностях В ТОЙ системе советского союза (не путать с советской системой руководства сегодня) НЕ способны видеть,что они что ни делают, у них КПСС выходит(((, в смысле "ты начальник - я дурак"
Маруся Богуславка
І виплодом цієї системи є ось такі лікарчуки
Просто людина
Відповім вам, пане Лікарчук, словами Ліни Костенко: Як легко плюнути в велике! У нього точно попаде. Усе бридке й усе безлике Тоді собі ціну складе.
Віктор
Радянська система освіти вирощувала гвинтики для країни, де крім ДЕЯКИХ підприємств ВПК ніщо не розвивалося (космос-це теж ВПК до речі). Гуманітарної освіти просто не існувало (крім історії КПРС)! Тому у нас і така тупа система шкільної освіти, бо людей не вчили ДУМАТИ, "навчання-це зубрити" ж! Тільки ПОВНІ ІДІОТИ не хочуть змін в освіті і нерозуміють поняття - ЛЮДСЬКИЙ КАПІТАЛ!
а сейчас учать думать?
Для Віктор: ЭТО КАК?А Вы не в той системе отучился? В таком случае кто Вас научил думать? А кучму, ющенка, как там её? ИХ кто научил ДУМАТЬ? Или они бездумно страну распустили на нитки? А людей, что НЕ вышли на улицы, а сами себя заняли? ИХ кто научил думать, искать, находить? А тех, тко выехал КТО научил быть восстреббованным ТАМ? И не в качестве тупой рабочей силы...
а не зубри я правила
Для Віктор: писания русского языка, то не пальцы и не ноут виной проколов были бы,а голова пустая.А не зубри таблицы умножения,черта б с два математику-физику удалось бы выучить. А не зубри я стихи Лермонтова-Пушкина-Некрасова-да и Шевченка того же,вряд ли пришло бы понимание абсурда страждущих за создание семьи с крепостных по любви,обрекая собственных детей на крепачество (вот ведь идиоты).А не зубри даты исторические,то и понимания причинно-следственных связей НЕ пришло бы само по себе в голову.Что,слушать что учитель рассказывает? Так оно через 20минут из оловы вылетело и не осталось.А то,к чему голова самостоятельно пришла-остаётся навсегда именно там,откуда вынуть просто и спокойно. Господи,да Вы вообще не понимаете ни принципов обучения,ни физиологии происходящего в процессе обучения.Чистый лист(((
Volobymyr Sill
Для а не зубри я правила: мабуть , важко Вам давалася наука якщо доводилося все зубрити . І правила правопису і, навіть , табличку множення . І вже просто пряма кореляція між зазубрюванням таблички множення і розумінням фізики..? А розуміння абсурду створення сім’ї з кріпаками- то вершина .
Коментувати
Опять двойка
"що в США" "система у нас" "Більш детальніше" "Й саме вони" "складають ... загрозу" О каком качестве образования может идти речь?
Олюньчик
Для Опять двойка: тоже обратила внимание. Ликарчук прям пример применения литературной украинской речи.
Коментувати
Нина
Згодна на 100%. Якщо залишився в освіті Лікарчук, про які зміни можна говорити.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!