В. Співаковський: вчитися треба тільки для майбутнього!?

Що дає школа для сьогодення, і наскільки вона пристосована для повноцінного життя дитини?

В. Співаковський: вчитися треба тільки для майбутнього!?

Автор: Володимир Співаковський, президент корпорації «Гранд».

Продолжаем развенчивать мифы системы образования.

Миф 2. Учиться надо только для будущего (!?)… Ну, чтобы потом была работа, специальность и профессия.

Увы! Оно, это будущее, будет совсем другим по сравнению с тем, чему учат в детстве. И профессии будут другие, и бизнесы. Уже сейчас всё больше людей работают не «в профессиях», а в «проектах», где нужны разные качества и компетенции.

А тут ещё стремительно появляются такие новеллы, как криптовалюты, социальные сети, новые источники энергии, дроны, роботы, клонирования, гиперлупы, безусловные доходы, информационные войны и т. д, и т. п.

В это же самое время в школе создают впечатление, что настоящая жизнь наступает после 17–22 лет, то есть после окончания школы, университета или поступления на работу, когда появляются семья, дети, должности.

А что – в 8 или 12 лет это не жизнь? Со своими печалями, достижениями, конфликтами, оценками, мечтами, слезами, друзьями, техникой, переживаниями, музыкой, устремлениями, шалостями, впечатлениями?!

А также – со всеми появившимися перечисленными инновациями и новеллами.

Поэтому учиться надо не только для абстрактного будущего по принципу «авось пригодится». Ведь может и не пригодиться.

Учиться надо и для настоящего (!). Включая постижение всех свежих знаний уже сейчас. Только такой подход даёт решение вековечной проблемы: как «научить учиться».

Иначе к учебе возникает аллергия на долгие годы.

Вопрос: а что для настоящего даёт школа? Насколько она приспособлена для полноценной жизни ребенка?

И вообще - нужно ли вообще так ставить этот вопрос? Может, то, как есть - это и есть норма?

(Продолжение следует).

Оригінал

Освіта.ua
09.11.2017

Популярні блоги
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Тетяна Сердечна: зарплати у вчителів мають бути різні Є шанс, що колись держава буде в змозі оплачувати роботу людей, які працюють із її майбутнім
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вікторія М.
Про що Ви писали? Як на мене про все і ні про що, навчіться грамотно висловлювати свої думки.. Бо я очікувала від такого заголовку більше змістовності.
KVP1248
Сто років тому назад більшість людей здобували знання для того, щоб прокормити себе. Завдяки розвитку сучасних технологій це завдання в основному вирішено. Зараз основним завданням має бути осмислення індивідууму своєї місії в нескінченності безодні буття. Конкретно це означає пошук способів єднання з самим собою, з своїми двійниками локалізованими в безмежних паралельних Евереттовських вітках реальності Мультисвіту. Геніальні копії індивідууму з майбутнього не можуть спілкуватись між собою інакше, ніж через корінь, який локалізований в теперішньому часі. Кожна людина має знайти спосіб відчути подих майбутнього генія, самого себе. Перед цим завданням всі рівні: і дорослі, і діти, і академіки, і неуки…. Всі мають свій шанс пізнати істину!
KVP1248
Майбутнє і минуле реалізуються одномоментно, вони «тонуть» у безодні нескінченної структури реальності. Мультисвіт, в цілому не характеризується простором-часом, запахом, смаком…. Все це породжує індивідуум-Спостерігач, який, із-за своїх обмежених можливостей, здатен сприймати і моделювати лише малу частку нескінченності. Я атеїст, але розумію, що істино віруючі в глибокій медіації можуть сприймати не доступну для мене істину. Тільки я точно знаю, що цей емоціональний зв’язок йде не від гіпотетичної істоти, а вони відчувають єдність з власними майбутніми копіями-двійниками, локалізованими в нескінчених вітках реальності. Як бачимо, для прогресу важливе значення має і така далека від науки область, як релігія.
Коментувати
anton2000
Как же не повезло господину Спиваковскому со школой, в которой он сам учился, если до сих пор жалуется на свою школу, которая к жизни его не приготовила, где ему говорили, что настоящая жизнь только впереди после 17-22 лет, которая не была приспособлена для его полноценной жизни, которая учила его не тому, что ему было нужно. Просто жаль человека.
NATO
Ну, це вже держава повинна піклуватися про те, щоб замкнути це коло, де одержані знання повинні бути трансформовані у відповідну посаду на держаній роботі, яку держава повинна запропонувати випускникам ВУЗів.
Денис
Учиться надо для корочки. Для корочки головного мозга.