О. Співаковський: діти голосують виїздом з країни

У бюджет держави на наступний рік закладена філософія економії, але аж ніяк не філософія розвитку

О. Співаковський: діти голосують виїздом з країни

Автор: Олександр Співаковський, народний депутат, перший заступник голови Комітету ВР з питань науки і освіти, член фракції БПП.

На сьогоднішньому засіданні Погоджувальної ради я звернув увагу шановних колег на необхідності термінового вирішення надзвичайно важливого для нашої держави питання. Зокрема, я зазначив, що уже в цей вівторок – 07 листопада 2017 року передбачається розгляд проекту Державного бюджету на 2018 рік та пов’язаного з ним законопроекту № 7116 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», нормами яких буде визначений головний фінансовий кошторис нашої держави на наступний рік.

А що ж ми маємо сьогодні? Яка філософія закладена у цих основоположних документах? На жаль, ми вимушені констатувати, що це – філософія економії, але аж ніяк не філософія розвитку! Які ж ми тоді зможемо завтра робити стартапи, і найголовніше – з ким?

І не останню роль у вирішенні цього питання відіграватиме те, яке місце ми визначимо технікумам і коледжам, як одним з найголовніших учасників підготовки висококваліфікованих кадрів для вітчизняної економіки.

Вже другий місяць я звертаюсь до керівництва Парламенту з проханням терміново розглянути законопроект № 6506 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо фінансування ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації)», який надасть змогу вирішити долю технікумів і коледжів.

Нагадаю, що нормами даного проекту Закону передбачається внесення змін до Бюджетного кодексу України, якими пропонується фінансувати з Державного бюджету України видатки не лише на вищу освіту, а також на вищі навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації (коледжі, технікуми) державної форми власності.

Тому, насамперед, необхідно визначитись з планом наших дій: якщо ми їх знищуємо, то давайте прямо скажемо, що наше восьме скликання – це перше скликання, яке зруйнує освітній простір. Ми маємо зрозуміти одне – наші діти, наші толерантні та гарні діти голосують зараз дуже просто – вони просто виїжджають з країни.

Ми маємо зрозуміти наслідки прийняття такого бюджету. У результаті його прийняття вже не буде ні технікумів, ні коледжів, і це абсолютно зрозуміло! А це питання вже відноситься не до компетенції місцевої влади, це – компетенція Держави!

Навіщо ж ми тоді приймали Закон «Про освіту», якщо практично одразу після його прийняття ми фактично руйнуємо головні тези цього закону. Для чого? Для того, щоб сказати, що ми робимо реформу? Не можна так робити. Такої ж позиції дотримується і профільне Міністерство освіти і науки України.

Давайте зрозуміємо наслідки таких дій. Що ми хочемо отримати? Закрити технікуми і коледжі? Добре, тоді будемо навчати наших дітей в Польщі, в Словаччині і в інших країнах! Якщо ж ми формуємо людський капітал тут, на теренах України, то давайте спочатку визначимось з основоположними поняттями.

Саме тому я висловив лише одне велике прохання - прохання поставити законопроект № 6506 на голосування для того, щоб виключити будь-які ризики прийняття законопроекту № 7000. Це необхідно для того, щоб народні депутати визначилися, чи залишаємо ми технікуми, коледжі на державному бюджеті чи передаємо їх фінансування на місцеві. За цей рік профільне міністерство буде мати можливість розробити та представити стратегію подальшого розвитку системи технікумів та коледжів, і лише тоді ми зрозуміємо, що ми маємо залишити в зоні національної політики та і надалі здійснювати їх фінансування з державного бюджету, а що передати до сфери відання органів місцевого самоврядування.

Вважаю,що мої слова знайшли розуміння у керівництва Верховної Ради України. Так, Андрій Володимирович Парубій одразу висловив зустрічну пропозицію – провести відповідні консультації з цього приводу з Урядом та Мінфіном для того, щоб мати гарантії підтримки цього законопроекту в залі.

Оригінал

Освіта.ua
08.11.2017

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Викладач
Ті учні, які навчаються в технікумах та коледжах, за кордон не їдуть, мізків не вистачає. Так що проблема надумана. Краще б подумали про кращих учнів, переможців олімпіад, цвіту нації, які майже всі їдуть за кордон. Навіть ті хто залишається на кілька років для навчанні в бакалавраті, то мерзнуть в аудиторіях, працюють на дошках 60х років, без комп’ютерів. Невже не можна створити умов хоча б для найкращих? Завжди розповідаю це за кордоном, щоб всі знали як українці відносяться до своїх кращих дітей. Всі тільки дивуються, а у нас це нормально.
Тет-а-тет
Для Совість:У Європі робітничі кадри готують для себе галузеві фірми, такі як їм потрібно, згідно їх стандартів. Якщо фірмі потрібно для даної професії 1 ПНТЗ, вони не будуть цю професію готувати у 5, як у нас, бо вміють рахувати гроші. А у нас бюджетне фінансування, недостатнє і неефективне, але зате усім сорокам по ложці. І скажіть, чи ми не багаті, коли можемо собі дозволити таке марнотратство? І все це прикривається соціальною турботою про людей. А насправді звичайна кормушка для ділків від освіти.
Тет-а-тет
Держава повинна фінансувати ті професійні коледжі, які випускають спеціалістів для державного сектора та важливих галузей економіки(с/г,енергетика, металургія, і ім. подіне), решта мають фінансувати приватні фірми. Харчування, торгівля, готельний бізнес на 70% працюють в тіні, чому за кошти бюджету мають готувати для них кухарів, кондитерів, офіціантів, працівників готелів, парикмахерів і т.д? Тим більше, що ці заклади не мають своєї виробничой бази і напичкують учнів в основному теорією. У Києві та великих містах десЯтки великих торгівельних фірм, вони що, не зможуть утримувати відповідний коледж? Тому п. Співаковський говоріть реальні речі, а не займайтеся лобіюванням відомчих інтересів. Коли ці заклади передадуть на фінансування з місцевого бюджету халява скінчиться і усе стане на свої місця. А щодо виїзду на навчання за кордон, то хто має гроші, зневірившись у нашій проф. освіті і зараз це робить. Коледжі повинні стати кузнею висококваліфікованих роб.кадрів, а не так як зараз.
совесть
Для Тет-а-тет: Всі ПТУ треба фінансувати ЛИШЕ 1 РІК - поки отримують повну середню освіту. А далі ... От Будівельники... На кого працюють ці професіонали? На державних підприємствах???? Де? У Польщі? Працюють у тіні, на дядю. Підтримую Вашу думку. А якщо рухатися далі - а у ВНЗ? Скільки тих, кого вчила держава, працюють у державному секторі? Чи за отриманим дипломом? А давайте 10% (20%, 50%) ВВП на освіту! НЕ ВИСТАЧИТЬ знову на всіх! А якщо рухатися далі... Ті, хто накрав собі активи держави на віки, дітей у ПТУ не вчать... А для всіх інших: "денег нет, но ві держитесь"...
Олег
Отже потрібно розвивати та реформувати для початку економіку, а потім вже все інше.
Тет-а-тет
А ще краще реформувати усе в комплексі, адже економіка сама по собі не функціонує, усе взаємопов*язано.
Коментувати