В. Громовий: конкурсоманія паралізує шкільну освіту

Люди доведені до такого стану, що ось-ось будуть квасити писок тому, хто заїкнеться про якийсь конкурс

В. Громовий: конкурсоманія паралізує шкільну освіту

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

Це треба припинити раз і назавжди! Конкурсоманія і ювілейоманія є однією зі складових того паперового колапсу, який паралізував шкільну освіту.

Особисто просив Павла Хобзея: не підписуй жодного листа про будь-які конкурси та ювілеї і ти відразу ж побачиш реальне покращення шкільного життя вже сьогодні.

Щойно проаналізував вхідну документацію за жовтень в одній зі шкіл міста: 18 листів про конкурси за не повних три тижні!!! Люди запитують: а коли працювати, як не конкурс, то якийсь ювілей, як не ювілей, то, прости Господи, флешмоб…

Ось останній шедевр «домашньої колекції» маразмів в освіті – лист про святкування та відзначення Всесвітнього дня заощаджень 31 жовтня й участь у Всеукраїнському просвітницькому заході «Тиждень фінансової грамотності в Україні-2017», який відбудеться з 06 до 15 листопада 2017 року.

Всеукраїнське громадське об’єднання «Асоціація нової економічної освіти» хай проводить що завгодно, але без використання адміністративного ресурсу нашого МОН і всієї освітянської вертикалі управління.

Чого варта тільки ось ця фраза у Додатку до листа МОН України від 24.10.2017 № 1/9-562: «Звіт про проведення заходів (фото, презентація, текстова інформація, тощо) та кількість залучених учасників необхідно надіслати на адресу: tantsuz@gmail.com та 2975027@ukr.net , Контактна особа: керівник проекту Тетяна Цуз тел. (050) 189-08-98, e-mail: tantsuz@gmail.com.

Люди вже доведені цим божевіллям до такого стану, що ось-ось будуть квасити писок будь-кому, хто просто заїкнеться про якийсь конкурс чи флешмоб!

Попереджаю вас по-дружньому словами Тараса Шевченка:

Схаменіться! Будьте люди,
Бо лихо вам буде!
Розкуються незабаром
Заковані люди...

А щоб таки нарешті «схаменулись», потрібне просте роз’яснення (а краще наказ МОН) з трьома тезами:

1. Участь у будь-якому конкурсі - це особистий вільний вибір людини! Перемога в конкурсі є особистим досягненням учня, яке не повинно ставати одним із показників за якими визначаються рейтинги шкіл (їх теж треба негайно заборонити) чи проводиться атестація того чи іншого вчителя.

2. Школа чи будь-яка управлінська структура системи освіти не повинна втручатись (інформувати, організовувати, а тим паче – звітувати) у цей процес. Усе, що не було передбачено затвердженим педрадою річним планом роботи школи, автоматично відкидається як таке, що не входить до переліку запланованих школою заходів.

3. Підписання листів посадовими особами, на кшталт, процитованого вище, має трактуватись як перевищення службових повноважень (сприяння поширенню недобросовісної реклами різноманітних організацій та установ, а, у випадку з «платними» конкурсами, ще і лобіювання комерційних проектів з ознаками корупційних дій) із відповідними наслідками для чиновника, який це зробив (мінімум догана!).

P.S. З огляду на те, що має бути і масовий спротив знизу консуроманіакальному божевіллю, добавляємо п.4:

Будь-які вхідні листи про конкурси (тижні, декади, місячники, ювілеї тощо) позначаються як спам («сміття»), не реєструються, не поширюються і автоматично видаляються. Єдино можлива відповідь на всі «експромти», які нав'язуються школі упродовж навчального року: участь у ... не передбачена планом роботи школи. Фсьо!

Накладаємо табу на добровільно-примусові конкурси! Негайно!

«Вишенька на торт». Margarita Yatsun, із останнього:

«Шановні колеги! Просимо вас долучитися до Міжнародного тижня дій проти отруєння свинцем, який пройде в період 22 - 28 жовтня 2017 р. Після тижня прошу надати короткий звіт з фотокартками (лише в електронному варіанті) на мою електронну скриньку».

Й, П, Р, С, Т...

Оригінал

Освіта.ua
28.10.2017

Популярні блоги
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Тетяна Сердечна: зарплати у вчителів мають бути різні Є шанс, що колись держава буде в змозі оплачувати роботу людей, які працюють із її майбутнім
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лада Гаврилец
Почитала...і коментарі теж. Так от. Не знаю який п. Громовий експерт, а чи директор, але його позиція 100% слушна. Жовтень 2017 просто вилетів в трубу, в плані навчання. Шкільні олімпіади, на яких одні і ті ж учні, спортивні змагання, які проводяться під час уроків, з десяток конкурсів, плюс декілька семінарів. Всі співають, танцюють, грають в футбол чи волейбол, декламують вірші, малюють. Це все добре. А коли цих діток вчити??? Все перевернуто з ніг на голову. Ми підмінили навчальний процес виховним. Це невірно - по суті. А ті конкурси, просто задовбали.
бароко
Ого, який резонанс! Кожного зачепило за живе. Проте повірте: анічогісінько не зміниться! В освіті багато перегинів і дурної роботи, яка шкодить і вчителеві, і школяреві. І скільки б міністр не відвідувала шкіл, усе залишається без змін. Як завше, усе закінчується підсумковим виступом, загальними фразами у стилі колишнього совка. Показують кращу школу, "и в воздух чепчики бросают". Та й по тому... ЗАСТІЙ. ПОКАЗУХА. БЛА-БЛА-БЛА.
unforgiven
Автору респект. Звичайно, п о х у їсти, які сидять в МОН, навряд чи прислухаються до його думки. Але все ж протистояти системі, в будь-якому випадку - похвально.
Олег
Для unforgiven: Яке протистояння ??? Це дешевий самопіар Громового. Толку від його спітчів ніякого.
Коментувати
Олег
Чи існує якась статистика про досягенення переможців конкурсів, олімпіад після закінчення навчального закладу. Який відсоток таких учнів стали успішними в подяльшому?
Світлана
Для Батя: " Не хочеш - не ходи. " - це у всьому світі, у нас - не дай, Бог, не підеш (стосується і вчителя, і учня) !
ххх
Для Світлана: А причому тут учні? Хіба не такі, як ви, горе-вчителі не зацікавлюють, а заставляють їх брати участь у цих конкурсах?
Світлана
Для ххх: По-перше, називати людину, яку ви жодного разу не бачили і нічого про неї не знаєте "горе-вчителем" (до речі, ви навіть не знаєте, чи я вчитель), щонайменше неетично! По-друге, як правило, в класі є всього 1-2 учні, які можуть показати результат на олімпіаді (беремо звичайну, не елітну школу). І ці бідні діти просто не мають вибору, бо, крім них, справді нікому. Звичайно, якщо учень буде категорично відмовлятися, ніхто його силою за шкірки не потягне, але зазвичай і діти розуміють, що замінити їх немає ким і просто терпляче ідуть відстоювати честь рідної школи.
Коментувати
Володимир Соломчак
Якщо міністерство, всілякі не потрібні ІППО і районні методичні центри не можуть жити від цього рудименту комуни „типу олімпіада“,конкурс чи типу турнір з купівлею матеріалів на участь то оновіть все це по європейськи. ЗРОБІТЬ ВСІ ЦІ КОНКУРСИ, ОЛІМПІАДИ ТА ТУРНІРИ В ОН—ЛАЙН ФОРМАТІ ПО ВСІЙ УКРАЇНІ В ОДИН ЕТАП І ОДНОЧАСНО ДЛЯ ВСІХ. Ви скажете нема обладнання, ресурсів, коштів і тд.... А коли робити екстренно якісь зрізи успішності чи аналіз використання якогось «супер—прогресивного» підручника якогось міністерського протеже під чергову прохфесорську чи кандидатську дисертацію то відразу все є і працює.... Можна і онлайн відеоконтроль зробити, використавши вже призабуті веб камери з колишніх виборів до Верховної Ради, думаю ще не всі про це забули.... І Відразу відпаде потреба автобусів, комісій, апеляцій і журі.... А скільки коштів буде зекономлено в масштабах держави! Але, як бачимо, псевдо прогресивні міністри продовжують цей театр абсурду! Спочатку завалити вчителя не потрібними папірцями, а...
Ан-на
Для Володимир Соломчак: Підтримую Вас!!! Скільки можна. Діти за десятки кілометрів добираються до райцентрів, не думають про завдання, бо не виспались - автобуси їдуть не коли хочеш, а за розкладом. Потім абияк написати роботу, бо знову ж таки треба бігти , бо рейсовий автобус чекати не буде! Який сенс їхати? А он-лайн олімпіади - це набагато краще! І бажано - в один день. а то одні і ті ж діти їдуть майже на всі олімпіади!!! Їм можна тільки поспівчувати. І вчителям теж.
Коментувати
Теж вчителька
Щодо "паралічу шкільної освіти" конкретно. Сьогодні на шкільну пошту прийшов лист з райво "План роботи на листопад 2017". Чотири конкурси - Бобер, Колосок, Геліантус, Кенгуру. Сім олімпіад (районний етап) - біологія, українська, географія, математика, історія, економіка, трудове навчання (по суботах і неділях). Далі - районний етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Шевченка: районний фестиваль "Чарівний світ літератури". Крім того - День української писемності, Тиждень фінансової грамотності, День пам’яті жертв Голодоморів, День Гідності та Свободи (заходи і звіти). І ще - районний етап обласного конкурсу на кращий освітянський блог; районний етап конкурсу "Різдвяні свята". І ще - сім семінарів вчителів-предметників (на базі різних шкіл, в робочі дні). І це не все. Бо є ж іще шкільний план... Там я не в курсі, бо не класний керівник. Ой, мало не забула - уроки теж ніхто не відміняв.
Ирина
Для Теж вчителька: Як про нашу школу написано!!!
Шапокляк
Бобер, колосок, Геліантус, Кенгуру - платні. Від 17 до 20 гривень з учасника.
Вчитель математики
Для Теж вчителька: Здається, ви щось нафантазували. Якщо мене не зраджує память, конкурс КЕНГУРУ завжди проводився весною і нікого до участі в ньому не заставляють (хіба що вам хочеться вислужитися перед начальством).
Коментувати
Михайло
В.Громовому:не конкурсоманія, а, м’яко кажучи, далеко не сучасний зміст освіти і надмірна кількість освітянських чиновників паралізують роботу шкіл,а тому останні і не готують випускників до вимог сьогодення.....
Дзвін Вернигора
100% підтримую. задовбали. у мене враження зі школи таке. є маса людей, які знайшли себе у "околообразоватєльной" сфері. це сотні тисяч усяких методистів, інспекторів, псевдонауковців, соціологів, які в кайф придумують собі роботу: конкурси, звіти, фестивалі. тижні... і все таке важливе, що просто страшно. а якже- треба ж свою зарплатню відпрацювати. але це ж не в школі уроків 6-7 щодня відмаслать за 5 тис. в міс. і вся ця муть ними придумана легалізуються через мон на голову учителя. і він дуріє від потоку цієї дурні. а звітувати треба, а брати участь треба... спробуй пір’я підніми... за всіма цими фестивалями елементарно немає коли провести спокійно нормальний урок. про суботи олімпіадно - конкурсні вже мовчу... дістало!!!! нова школа? як оцей потік фестивалів припиниться, то повірю...
жанна
Кожну суботу- олімпіада, чи конкурс, чи турнір. І так до кінця грудня! Коли дитині відпочити?! 5 днів вчиться, 6- їде до чорта на кулички! Холод, слякоть, грв Не колише начальство. Не привезеш - мало не догана! Вчителю теж нема коли дихнути. А ще ж вчитель року, на який добровільно примусово! Відмовилась аж до звільнення, якщо наполягатимуть. Не лежить у мене душа, чого я маю себе ґвалтувати?! Вибачте за помилки.
ххх
Для жанна: Вам порадив би взяти участь в конкурсі "Антивчитель року". Перемога гарантована.
Коментувати
Овсянникова Елена
Цього року в Миколаївській області при ЗОШ (розподіляє і оплачує відповідно школа) ТАРИФІКОВАНО близько 400 гуртків туристсько-краєзнавчого та військово-патріотичного напрямку. В навчальних програмах краєзнавчого напрямку зазначено участь у пошуково-дослідницькій діяльності, в туристських та військово-спортивних участь у змаганнях. За останні 10 років я ще не бачила, щоб з області наказали район, школу за те, що не взяли участь у конкурсі, чи змаганні. І так, я методист. З повною відповідальністю можу сказати що, є багато педагогів, хто із задоволенням бере участь у різних заходах, конкурсах, змаганнях. Тому конкурси мають право на існування. Нормативний акт у вигляді листа чи наказу потрібні для фінансування, щоб хоч як виділялися копійки для заохочення учасників.
1
Для Овсянникова Елена: От дивно читати від методиста про відсутність "наказанія". Уявіть собі, що всі школи не злякалися і не з"явилися на ваших змаганнях. Та ви ж, в першу чергу, влаштуєте таку тиранію, що й жити не захочеться. І дарма заявляєте з "повною відповідальністю", бо немає великої кількості вчителів, які хочуть йти на ваші змагання, на підготовку до яких траба витрачати свій, кошти, нерви, а отримувати дулю
Коментувати
Мирослава
До тих пір,поки ми,вчителі, будемо забезпечувати участь у всіляких конкурсах,не будемо їх ігнорувати,доки будуть їх нам нав’язувати. МИ ,в нашій школі,не виставляємо і не посилаємо ніяких фотозвітів. Все ,що ми проводимо ,ми проводимо для дітей,а не для звіту.
Оксана Мусийчук-Мрига
Підтримую!!! Давно пора було зробити!!! Розумним дітям не вистачає часу на звичайне навчання через ці всі олімпіади, турніри, конкурси, не кажучи вже про відпочинок! Вони і вчителі світа Божого за цим всім не бачать! От і не можуть діти дочекатися, коли підуть зі школи...
ххх
Для Оксана Мусийчук-Мрига: ... від таких вчителів, як ви.
Євген Рибитва
Для ххх: що "в долі" з організаторами всією цієї "муті"? Ну то продовжуйте валити освіту й далі, тільки ще й ЗНО запропонуйте (й профінансуйте "нужных людей") замінити "колосками", "кенгурами", "корупціями очима дітей" та ін.
Оксана Чайковська
для ххх: от як Ви себе назвали, такий Ви і є....мабуть, вважаєте себе вельми розумною і вихованою людиною, обгаджуючи людей, яких не знаєте....
Коментувати
Тетяна
Підтримую! Сил немає на таку кількість дурної роботи. Що конкурси, що ювілейні дати - майже кожен день. І всі хотять, ні, потребують фотозвітів. Люди добрі - ми школа, а не фотоательє.
Тет-а-тет
п.Громовий! А чому б Вам не піти керівником інституту освітньої аналітики, хоч якась користь буде з Вас. Будемо з цікавістю читати Ваші дослідження.
Тет-а-тет
Для Наталя: Повністю з Вами згоден.Одна справа розказувати іншим як у нас погано і зовсім інша-засукати рукави і вимітати сміття. Подивіться на наших депутатів. У ВР одні мудреці, а як назначать міністром кудись ця "мудрість" безповоротно зникає.
Коментувати
Juli
Про конкурси У Лукомор’я Геліантус із Соняшником обнялись. Під ними Русский Медвежонок Мрійливо дивиться у вись. А шляхетне Кенгуру руку подає Бобру, на хвості його сидять Бобреняточок із п’ять. З Колоском сидить Сова, Вся вона з кришталю, А Олімпус з Патріотом Левеня гойдають. Скажи ти нам, Лелеко, З Орлятком ти літаєш: Чи Еврика далеко? Чи Грінвіча ти бачиш? Галлус з Пазлом дивувались: Звідки конкурси ці взялись? Не злічити їх усіх! Так багато! Просто сміх! І Яцик із Шевченком За голову взялись: Оцих дитячих конкурсів Ну, просто завались! Уроки вчити ніколи, Лиш бали набирай: Для рейтингу шкільного Давай, давай, давай! Якби Великі й Мудрі Не брали грошей з нас За ці дитячі конкурси, То був би просто клас!
Галина
Підтримую! А ще кілька конкурсів від РДА!!!!! Мовляв, нічого, підготують. (Джура, Козацькі забави,конкурс закоханих у БК і т.д.) Питання , а коли навчатись дитині? А відпочивати? А розвиватись?
Тетяна
Підтримую на всі 200%!!!! Але скільки разів піднімали цю тему, а "віз і нині там". Потрібне якесь вольове рішення МОН чи навіть КМУ.
Оксана
Хочу підтримати на всі 200 відсотків!!!! А не підтримують ті, хто не працює в звичайній школі і не потерпає від цих конкурсів і рейтингів!!!!
Учитель
Підтримую кожне сказане слово у цьому дописі.
батько
створіть петицію про заборону конкурсів! яКЩО ВАМ ВЧИТЕЛЯМ НЕ ЛЯЧНО!
serj
Для батько: До лампочки
Коментувати