Популярні блоги
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Молодик
Пенсіонерів тра виморити, бо вони за копійки , з останніх сил вчать наших діток... Отакі розумники, як цей автор є просто полудурками...
Анна
Не лякайте вчителів, які справді працюють, різними страшилками, а то, взагалі, не буде кому навчати дітей. Молодь панічно уникає школи. З 30 випускників жоден не виявив бажання навчатись в педвузі. Високі ідеї незабаром не буду кому втілювати. Ще дійдемо до того, як було в 60-х-70-х роках, коли на посаду вчителя брали менш-більш пристойного випускника без жодної освіти.
Теж вчителька
Переможець конкурсу "Кращий вчитель України" - Паул Пшенічка - 71 рік. Це так. До слова...
SOVi
Пенсіонери уявили себе незамінними в освіті, ось і всі проблеми. А потрібен просто Закон, який би обмежував перебування на посаді, при досяганні, наприклад, 60 років і всі проблеми автоматично вирішилися б. А то розвели демагогію на пустому місці. Не буде фахових вчителів зараз, як підуть пенсіонери, то з’являться потім, якщо буде ще така країна, як Україна!
Вчитель-пенсіонер
Для Теж вчителька: Вигнати Пшенічку геть зі школи! Давайте прислухаємося до "розумної" думки SOVi:"А потрібен просто Закон, який би обмежував перебування на посаді, при досяганні, наприклад, 60 років і всі проблеми автоматично вирішилися б". От як треба вирішувати проблеми, а ви ... Пшенічка... Пшенічка... 71 рік...
Володимир Лихо
Для SOVi. Середній вік життя чоловіків в Україні 66 років. Мені 67. Я вже не те що вчителювати, жити за статистикою не повинен. Ви апелюєте аргументом "середньої температури по шпиталю". Декому здоров’я і до 50 вже не дає працювати, а он і в 70 можна стати кращим фахівцем у країні. "Не буде фахових вчителів зараз, як підуть пенсіонери, то з’являться потім"... З’являться, але чи будуть вони молодими? Я пригадую себе молодим вчителем, моє обурення: чому нам платять менше, ніж вчителям з досвідом? Дивлюсь зараз з висоти свого 45-річного педагогічного стажу і розумію - ніякі університети, чи курси підвищення кваліфікації не дадуть того безцінного досвіду, який дає багаторічна жива робота у школі. І якщо це справа до душі і дозволяє здоров’я, нехтувати досвідом вчителів пенсіонерів - то ховати освіту. Є така думка, що наші далекі -далекі предки тільки тоді стали людьми, коли перестали вбивати старих співплемінників як зайвих ротів, а навпаки почали їх оберігати як безцінних носіїв життєвого досвіду.
Роман
Про що мова не розумію: діти найбільше люблять молодих вчителів, краще відносяться і хочуть щоб вчитель був молодим, більшість пенсіонерів вчителів і передпенсійного віку не сприймають реформ і не хочуть змін, а сьогодні вже всім зрозуміло що українська освіта без реформ загине.Чим старша людина тим важче вчитися і запам’ятовувати нові знання.Молодь масово залишає школу і втікає на іншу роботу чи за кордон. Пенсіонер -переможець вчителя року це виняток, який підтверджує правило.Дайте дорогу молодим, пристойну пенсію старшим і, якщо є лишні години, півставки в школі і тоді, можливо, українська школа почне змінюватися і виходити з нещасного совка.
Коментувати
Колишній студент
А можливо спочатку сертифікувати тих хто вчить вчителів, а тоді вчителів, яких вони навчили. Цікавий результат буде і не на користь перших, бо у вишах є такі аси, які 20 літ тому були в званні ,, викладач,, і до сих пір нічого не змінилося, то якого нового вчителя вони підготують, якщо самі вперед не рухаються.
Мирослава
Зараз дуже поливають брудом сучасних вчителів:совки,не професіонали,халтурники,диктатори і т.д.Необхідно провести сертифікацію... позбутися ... ,Але ,дійсно,страшно ,ХТО прийде на зміну???? Скільки ТИХ , хто вчиться в педвишах, хочуть і прийдуть в школи ???? ОДИНИЦІ!!! А ми говоримо про НОВУ укр.школу!!!! А будь яка програма,проект, вперш за все ,бути РЕАЛЬНИМИ!!!!
CІВІВ
Для Мирослава: Як вже тільки пенсіонери не виправдовують своє небажання піти на пенсію і дати молоді заробити собі трохи на майбутню пенсію! Весь час чимось прикриваються!
Мирослава
Для CІВІВ: В школах 50% вчителів- пенсіонери,особливо в сільських!!!! При чому тут прикривання.????? В селах є молоді люди,які мають вищу освіту, без роботи,або їздять в місто, але в школу йти НЕ ХОЧУТЬ!!!!!
Марта
Для CІВІВ: Ви не цікавилися скільки пенсіонерів ходять на роботу,так як їх просять(нікому читати ???? От ВАМ пенсіонери поперек горла!!!!
Коментувати
Роман
"Чи прийде на зміну сьогоднішнім пенсіонерам нова армія коучів, фасилітаторів, тьюторів, модераторів (згідно концепції «Нова українська школа школа»)?" Боюся, в результаті "освітніх реформ" прийдуть неучі, фальсифікатори, "контрибутори" та інші обдиратори ВІДПОВІДНО ДО (або ЗГІДНО З) теперішнього стану української освіти і "компетентності" її реформаторів :(
І.В.
Приймав учора залік у студентів, які вирішили здобути другу вищу освіту "Інформатика". Зразу ж після роздачі варіантів завдань всі дружно кинулися списувати. На мою спробу не дати це зробити староста, а за нею й інші студенти з обуренням заявили: "Невже ви думаєте, що мали все це вивчити? А навіщо воно нам потрібне? Та сам декан дозволяв нам списувати ще й дякував, що ми прийшли вчитися." Думаю, що висновки читачі замітки про якість таких коучів зроблять самі.
Вал
Для І.В.: а на сколько ваш предмет важен для их дальнейшей деятельности как специалистов?
N
А Вы загляните в Типове положення про атестацію педагогічних працівників, там в каждой квалификационной характеристике есть требование "діяльність яких характеризується ... використанням інформаційно-комунікаційних технологій, цифрових освітніх ресурсів у навчально-виховному процесі" (п.п. 4.3-4.6). А вообще, конечно, достаточно странно усомниться в необходимости изучения предметов педагогами. При втором высшем образовании, как правило, лишнего ничего нет.
Колишній студент
А хто таких коучів готує і випускає? Ви! Відповідальність на вас лежить. Я не маю сумніву, що усі у вас залік ,,здали,,. Свідомо не пишу ,,отримали,,.
Коментувати
Vlad
А чому і як може навчити майбутній учитель фізики, який в цьому році для вступу в педуніверситет на спеціальність фізика подав сертифікат ЗНО з історії?
а сертификат по физике
Для Vlad: с баллом 101? Это в классический университет. ЧТО они вообще с ними делают? Как рассказывали, вышел препод после общения с первокурсниками и за голову схватился. А ещё в прошлом году два студента в разговоре друг с другом хвастались, что ИХ преподы СПИСЫВАТЬ РАЗРЕШАЮТ (глаза закрывают на подобное) НА ЭКЗАМЕНАХ. Это амбец стране, это не просто неучи...
Коментувати
Volodymyr
Із новою пенсійною реформою, яка вступить у силу після вступу у силу Закону "Про освіту" пенсіонерів поменшає. Нас чекає ситуація із 65-річними учителями фізкультури (і не лише фізкультури - фізкультуру узяв за найяскравіший приклад: які вправи може показати людина такого віку?)
если учитель физкультуры
Для Volodymyr: тренируется решулярно, то он фору даст многим... Человеку за 80, а она на соревнованиях БЕГАЕТ...
Коментувати
Тет-а-тет
Усе Ви п. Мисан написали вірно, виникає лише запитання- хто той двірник, що прийде і драною мітлою повимітає увесь той мотлох, що засмічує наші педвузи? Квіт спробував, чим усе закінчилося? Уявіть собі, скільки бруду викинуть на п.Гриневич коли вона зачепить хоч одного ректора.Педагогічна освіта дуже хвора і без скальпеля і хірурга тут не обійтися, та де той хірург, що наважиться на таку радикальну операцію. Хочу бути оптимістом, але життєвий досвід підказує, що хворітимемо довго і виснажливо.
Цікаво
"і які за всю свою «викладацьку» діяльність не написали жодної наукової статті"... А якщо написали купу статей, то вже і професіонали, вміють навчити новим методикам? Звідки Ви це взяли? Та будь-який методист зі школи за пояс заткне любого професора, який пачками видає "наукову" продукцію, а школу бачив по телевізору.