І. Примаченко: ми за власні гроші створюємо мовне ґетто

Коли чогось не знаєш - боїшся цього, а коли чогось боїшся - пропаганді легко нав'язати ненависть

І. Примаченко: ми за власні гроші створюємо мовне ґетто

Автор: Іван Примаченко, засновник платформи Prometheus.

 «Угорщина хоче перегляду угоди Україна-ЄС через закон про освіту»,- кожен раз, коли ви читаєте чергову, але щоразу більш гучну, мовно-освітню істерику наших західних сусідів, згадайте, що про цю ситуацію достатньо знати лише два факти.

Перший: цього року 54% дітей, що навчаються в школах з румунською мовою навчання, не склали ЗНО з української мови, тобто не подолали поріг склав/не склав.

Другий: минулого року 75% випускників Берегівського району, де компактно проживає угорська громада, отримали від 1 до 3 балів за 12-бальною шкалою на ЗНО з української мови.

Що це означає на практиці? Більшість українських громадян у таких школах не можуть вступати до українських ВНЗ, не мають шансів зайняти державні посаді чи навіть нормально працювати в бізнесі, бо просто не можуть спілкуватися зі своїми клієнтами по всій країні.

Таке собі, після якого одні українські громадяни не можуть вільно спілкуватися з іншими українськими громадянами - бо їх цьому просто не навчили. Таким чином, ми за свої власні гроші створюємо умови, коли українські громадяни змушені їхати навчатися та працювати у сусідні країни.

Завдяки новому закону «Про освіту» відтепер у всіх державних школах з 5 класу навчатимуться українською. Таким чином діти будуть знати як свою рідну мову, так і вільно володіти державною.

Деякі «аналітики» і «лідери думок» ФБ на повному серйозі розповідають, що ми «на рівному місці посварилися з західними партнерами» і маємо піти їм на поступки в такому «другорядному» питанні.

У дитинстві я жив у Донецьку, тож добре пам'ятаю, як Росія гостро непокоїлася «ущемлєнієм прав російськомовних». У результаті серіал «Друзі» українською, який тоді транслювали по телебаченню, зіграв більшу роль в популяризації української на Донбасі, ніж місцеві державні школи.

Колись чогось не знаєш - боїшся цього, а коли чогось боїшся - пропаганді легко нав'язати ненависть. Ми всі знаємо, чим це закінчилося на Донбасі. Ми всі знаємо з нашої історії, чим завершується, коли дозволяєш іншим державам втручатися у твої внутрішні справи. Давайте не повторювати помилок вдруге. Бо як відомо, «обдурив мене одного разу - ганьба тобі, обдурив двічі - ганьба мені».

Оригінал

Освіта.ua
11.10.2017

Популярні блоги
С. Новікова: ЗНО з математики для вступників-медиків При вступі на всі спеціальності галузі знань «Охорона здоров'я» другим предметом є математика
В. Громовий: в освіті вже пройдена межа незворотності Негативний відбір і зворотна селекція в освіті тривають, адже йдуть кращі, а «лава запасних» практично порожня
Є. Стадний: ідея збільшення ваги атестата хибна по суті Чим більше враховуватимуть атестат, тим меншими будуть шанси дітей з хорошими знаннями з суворіших шкіл
Д. Бабурін: реальність освіти за ширмою рейтингової шкали За ширмою рейтингової шкали 100-200, яку нам кожен рік презентує УЦОЯО, ховається реальний стан освіти в Україні
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
117
Неужели вы не понимаете, что вопрос о языке возникает, когда нужно "кого-нибудь" унизить или стравить. А эти лжепатриоты делают всё, чтобы в стране возникли центробежные тенденции. Что вы так переживаете: не сдали ВНО по украинскому - не получили аттестат. Так не станет депутатом и проч. Позвольте человеку самому о себе думать. А уехать.... Если с экономикой (ЗАВОДАМИ) будет то же, что сегодня, то люди будут уезжать с украинским и без него. Удержать людей можно 2-мя способами: уровень жизни (заводы) или пулемёты и конвой. Всё остальное есть пустые и бессмысленные звуки.
Тет-а-тет
Україна не маленька Швейцарія і мусить мати єдину державну мову. Автор правий, коли пише, що незнання державної мови не дає можливості нац.меншинам ставати при владі, тобто вони самі себе заганяють у резервацію. Як ви собі уявляєте три державні мови у Франції чи Німеччині? Незадоволення Угорщини та Румунії можна зрозуміти, адже зараз там при владі люди, які мріють про переділ кордонів, їх не влаштовують підсумки другої світової війни, от вони помаленьку і готуюють грунт. Вони бачать у якому становищі зараз Україна от і готують грунт, щоб відкусити від слабшого і собі по куску.
Ван
Для Тет-а-тет: почему Канада спокойно уживается с 2-я гос. языками? Почему в США нет вообще официального языка и не возникает никаких проблем? И только одна вонючка Украина носится со своей "мовой" как с ночным горшком.
Тет-а-тет
В США нет официального языка? Вы что, с луны упали на землю?
Вал
И какой там официальный язык?
Коментувати
Юля
В Швейцарии 4 государственных языка, и права национальных меньшинств широко гарантированы.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!