І. Лікарчук: рішення БК не є обов’язковим для виконання

Люди обурені, що їх фактично примушують купувати для дитячих садків і шкіл меблі, швабри, штори

І. Лікарчук: рішення БК не є обов’язковим для виконання

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти.

Читаю пости батьків у групі «Батьки SOS» й дивуюся.

Люди обурені, що їх фактично примушують купувати для дитячих садків і шкіл меблі, швабри, лампочки, штори і т. д. й т. п. Та ще й використовують для цього батьківські комітети, котрі приймають якісь рішення та примушують всіх батьків їх виконувати.

Тож хочу зазначити таке. По-перше. Директор школи чи завідуюча дитячим садком отримує зарплату за те, щоб заклад був забезпечений усім необхідним. Якщо цього необхідного немає, то за що платиться ота зарплата. Між іншим, не найменша в державі.

Якщо не можеш виконувати свої посадові обов’язки - то забирайся геть. І нехай власник закладу або потилицю чеше, щоб у закладі все було, або шукає нового керівника.

По-друге. Рішення батьківських комітетів не є обов’язковим для виконання їх батьками. Батьківський комітет - дорадчий орган, насамперед, для керівників закладу. Тож всі оті його рішення, що потрібно щось купити - незаконні.

По-третє. Абсолютно законним буде рішення батьківського комітету про звернення до власника закладу освіти з вимогою звільнити керівника школи чи ДДУ за невиконання ним своїх посадових обов’язків (створення умов для роботи закладу).

Оригінал

Освіта.ua
06.10.2017

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сагайдак
Пропивати , курити , погудіти - це можна, на школу , дітям - не можна, ґвалт!! На церкву, на школу, на оборону, на лікування- свята справа!!!!
Директор сільської школи
Коли людина в "системі" вона мовчить та з усім погоджується. Якщо її "посунуть" або попросять "піти", у неї появляються власна думка, критика керівництва, "системи". Щось не пригадую жодної статті, подібних до теперішніх, під час роботи Лікарчука на посаді директора УЦОЯО. Невже було менше проблем. Цікаво скільки ВЛАСНИХ грошей витратив п.Лікарчук на розвиток центру та школи (якщо працював на посаді диретора, тільки не в радянські часи)? Скільки благодійної допомоги надавав навчальним закладам, в яких навчалися його онуки? Чи можливо тоді протестував і був "білою" вороною? Напевно мовчав, платив, і не одну тисячу. На даний час коштами керують начальники відділів (управлінь) освіти. За новим законом передбачено фінансову автономію шкіл. Як воно буде час покаже. Чи віддадуть креівники районів, міст ці повновоження директорам? Не дуже віриться. P.S. Посадовий оклад (15 тарифний розряд) директора школи 4128 грн. - "не найменша в державі", якщо порівняти з прибиральницею 3360 (3200+160...
Ирина
Конечно, з/п директора или зав.детского сада не хватит, чтобы обеспечить все учреждение. Но если каждый из них будет подавать нужные запросы в полном объеме, а не по минимуму или молчать (говорят, тех, кто не просит у РУО, потом гладят по головке и даже поощряют), то государству придется тратиться на нужды школ и садиков. А еще информация о запросах и полученных результатах должна быть полностью открытой. Без кучи бумажной волокиты, без сотни запросов в различные органы. Открыл сайт - выбрал город, район, школу/сад - и получил запросы и их реализацию. Но ведь руководителям проще молчать или перекладывать все на классных руководителей/воспитателей, чтобы те в свою очередь переложили всю ответственность за обеспечение на родителей. Ведь так проще. Это ж для детей. Или Вам для своего ребенка жаль денег на ремонт/книжку/игрушку/театр? да что ж Вы за родитель такой?
Вчитель
Дуже "цікавий" 2-ий абзац точки зору п. Лікарчука. Як можуть директори забезпечити всім необхідним, коли держава на такі потреби виділяє повний нуль. Це, що пишуть у цих коментарях - далеке від істини в сільських та районних школах. А цікаво за що отримував зарплату п. Лікарчук і чи за свої кошти він забезпечував проведення ЗНО? Він же ж отримував за це зарплату? Ну й ляпсус посадовця такого рівня!!!!! Уму не постежимо!!!! Скільки казусів було із ЗНО, але він добровільно геть не забирався. А судьи кто?
Все дуже просто
Для Вчитель: Людина не може змиритися з тим, що його як останній непотріб викинули з системи... Які красиві речі він розповідав, як тяжко, з яким натхненням він підіймав престиж ЗНО, як не покладаючи рук працював, думав, що без нього все зупиниться і розвалиться... Але цього не відбулося. Ось і казиться дідусь, що справляються без нього... Хоча сам не кращий за тих кого поливає лайном...
Коментувати
Родион
Для тих хто все виправдовує аргументом "Грошей нема". Подивіться електронні декларації своїх районних чи міських чиновників, в тім числі і освітянських. Хоча там лише те чого не можна приховати. Швабру для школи купуємо за батьківські кошти, папір за вчительські, а шикарну іномарку для голови адміністрації за бюджетні, читай - народні, теж наші. На премії, які подвоюють зарплати чиновників гроші теж знаходять. На оздоровлення, безкоштовне харчування, ремонти - там де чиновницьке мурло щось має - гроші є. Для чого роблять дорогі ремонти в школах, які завтра закриють? Для чого "безкоштовно" харчуємо всіх, коли діти з заможних сімей ( і не тільки) і нюхати ту їжу не хочуть? Чуму чиновник так зацікавлений в 100% "оздоровленні" на асфальті та на папері, а не направить ці кошти на лікування дійсно хворих дітей? А стогнучим, "грошей нема", директорам потрібно задуматись , що колись доведеться відповідати. За співпрацю.
Дамокл
Шановний Артем! Подивися , будь ласка, живе ректор університету ім Т.Шеченка? Ну , директори школи, трошки відстають, але деякі вже наздогонять.
Артем
"ота зарплата. Між іншим, не найменша в державі" ну якщо порівнювати з прибиральницею тоді да, вона дійсно не найменша. Що за дурниці, шановний І Лікарчук, ви коли останній раз були у звичайній школі? Чому винен директор, якщо держава не забезпечує школу хоча б туалетним папером чи милом? Якщо власник закладу не піклується про школу, то потрібно не директора звільняти, а власника.
совесть
Для Артем: Якщо директор школи керує останні років 8-10, то НЕ знайдете жодного, у кого вдома або (скоріше, та) на дачі не зроблені капІтальні ремонти... Відпочинок - за кордоном та ще багато чого цікавого, що явно не вписується в офіційні доходи... ЗП ж маленька була завжди, то ЗВІДКИ ж це все? Бідні директори школ, як мучаються... Ще жоден не пішов з посади (просто вчителювати) за власним бажанням...
К.В.
знайдеться.знаю особисто.не можна про всіх із власного досвіду .
совесть
Для К.В.: Ха-ха-ха... Уточнюю, директори МІСЬКИХ шкіл, які керують останні 8-10 років... "Та це ж круті господарники!" - й таке шипітимуть у спину. Ну-ну...
Коментувати
Олексій
Слава Господу Богу, що такі керівники як Лікарчук відійшли від керівництва, а сьогодні тільки щось лепечуть, тільки лепіт їхній вже набрид.....
а понравилось
"нехай власник закладу або потилицю чеше, щоб у закладі все було, або шукає нового керівника" и"законним буде рішення батьківського комітету про звернення до власника закладу освіти з вимогою звільнити"ся, посколкьу собственник заведения (то есть школы,садика...)НЕ выполняет СВОИХ прямых ОБЯЗАННОСТЕЙ.То есть будучи СОБСТВЕННИКОМ не сумел организовать поставки мебели-досок-мела,а требует этого от своих подчинённых, то бишь директоров,которые всего лишь обязаны ОРГАНИЗОВАТЬ ПРОЦЕСС РАБОТЫ учреждения.Если собственником коммунального заведения является громада,то ГНАТЬ следует с работы председателя рады этой громады вместе с главой администрации как таких, что НЕ справляются с возложенными на них обязанностями-организацией общественной жизни вверенного им города/района.Вот в таком ключе ДА,и следует рассматривать данную ситуацию.
1
Після дивного викиду: "Директор школи чи завідуюча дитячим садком отримує зарплату за те, щоб заклад був забезпечений усім необхідним", - виникає питання в адекватності особи. Тобто посадовими обовязками директора є побудова за невідомі кошти комунізму в кожній школі? Із такими закидонами можна сказати, що лікарчук та йому подібні, що пропрацювали десятки років очільниками освіти і увігнали освіту в нищебродство, повинні віддати всю зарплатню за минулі роки, і потрібно конфіскувати все, що в них є. Бо за висловом самого ж демагога, він повинен був забезпечити нормальний розвиток освіти, а "Якщо цього необхідного немає, то за що платиться ота зарплата"
домино
Для 1: именно так.
Коментувати
Тетяна
Шановний! Я, директор школи. Повірте, моєї заробітної плати не вистачає на забезпечення мого закладу всім необхідним!!!!!!
хочу змін
Для Тетяна: по-перше: директор школи повинен грамотно писати; по-друге: Ви отримуєте зарплату, щоб налагодити роботу так, щоб заклад був забезпечений усім необхідним, а не купувати за свої гроші все необхідне - невже це так важко зрозуміти з вищенаписаного.
1
Для хочу змін: Дурня написана демагогом. Як це можна забезпечити заклад всім необхідним без фінансування від держави?
Арго
Для хочу змін: ви, мабуть, з іншої галактики,а в цю країну прилетіли на екскурсію? Верзете дурню, зовсі далекі від реаліїв сьогодення.
Коментувати
serj
Я вчитель, (не директор). І я батько учениці 3 класу звичайної школи. І батько дитини, що відвідує дитсадок (звичайний). Я хочу, щоб держава усім забезпечила мене і моїх дітей. Але бачу, що на даний момент це нереально. І не директор чи завдитсадком у цьому винні, не вони є розпорядниками коштів. І не їх потрібно робити крайніми і звільняти. Є і в нас такі розумні батьки, як і ви, пане Лікарчук, що говорять: "Не буду здавати гроші на іграшки для дітей, це не обов’язково!" Й справді, нехай діти будуть без іграшок, клас без крейди... І я за свої гроші не робитиму стенди, і посібників із задачниками не куплятиму. Нехай замість цього розвивають ТВОРЧІ КОМПЕТЕНЦІЇ (щас так модно) (на пару років до нового міністра). Так по ЗАКОНУ і взагалі найкраще!!!! Ура!
Косик
Для serj: молодець!! Ці розумники - грантоіди хочуть бути ( казатись) святішими Папи. А взагалі львівське лобі в Мон нас доб’є!!!
домино
Для serj: та не.Вы своего ребёнка приучили к выполнению всего, чего от него потребуют какие-то люди. То есть - воспитали в нём РАБА. Так, и только так РАБЫ и воспитываются
Не експерт, а фахівець
Дійсно, вільною може бути лише дитина, яка в садочку не грається іграшками, не користується милом і туалетним папером і сидить у бруді! Логіка афігенная! Всім "знавцям" освіти хочу нагадати біблійне "щасливий синами синів своїх". Але якщо для осмислення результатів виховання дітей пересічній людині треба від сорока років, то вчителі (не "експерти") цю дорогу в силу специфіки професії проходять років за десять. А про роботу пана Лікарчука краще спросити у вчителів Київської області. Зарплату місяцями не видавали. І не звільнився.
Коментувати
Сокіл
Шан І Л !! Вас Ліля мих здала давно . Не зарахується... Не вірте їм...