І. Примаченко: перемоги супроти драм Фейсбуку

Чого більше ми хочемо бачити в Україні: бурхливих слів і яскравих вистав чи справжніх справ і успіхів?

І. Примаченко: перемоги супроти драм Фейсбуку

Автор: Іван Примаченко, засновник платформи Prometheus.

Реальні перемоги супроти ілюзорних драм Фейсбуку. Тиждень тому Український католицький університет у Львові відкрив Центр Митрополита Шептицького: поєднання наукової бібліотеки, навчальних аудиторій, університетської адміністрації та культурного публічного простору. Вчора я відвідав центр - в реальності він виглядає навіть крутіше, ніж на фото.

Красива сучасна бібліотека і зручний навчальний простір, як в найкращих університетах світу. Будівництво тривало 2 роки і коштувало 150 мільйонів гривень: гроші надали благодійники, жодної копійки державних коштів на це не пішло. І сама футуристична будівля і фантастична історія її появи виглядають нереальними, хоч і є абсолютно правдивими.

Втім. навіть така яскрава новина пройшла малопоміченою, бо припала на неділю 10 вересня, коли одні героїчно зупиняли потяги, а інші проривали державний кордон. Користувачі Фейсбуку були занадто зайняті цим реаліті-шоу, щоб звертати увагу на різні дрібниці на кшталт відкриття в Україні першого бібліотечно-навчального комплексу світового рівня. Втім, це лише один зовсім невеликий приклад.

Нам цікаво обговорювати власника магазину-вандала, що знищив історичну пам'ятку, і навіть побити йому вітрину. Але не цікаво слідкувати за внесенням регулятивних та законодавчих змін, які відіб’ють охоту так робити у подібних ділків по всій країни. Ми створюємо безліч мемів про дурнувату фразу когось з очільників міністерств на ТБ. Але нам не вистачає запалу прочитати аналітичний звіт про те, що ця людина на своїй посаді лише бурхливо імітує діяльність, і, на основі цього, аргументовано вимагати його відставки. Нам подобається всіма недобрими словами поминати корупціонерів після чергового гучного розслідування, але на підтримку судової реформи від нас не дочекаєшся навіть репостів – а лише в наслідок судової реформи всі ці злодії сядуть.

Кожен раз, коли ми звертаємо увагу на висмоктані з пальця чи суто символічні інформаційні приводи, то посилюємо імітаторів. Кожен раз, коли ми ігноруємо справді важливі справи, ми послаблюємо тих, хто їх робить. Щоб підняти скандал на пустому місці, достатньо бовкнути дурість на телевізійному ефірі. Щоб побудувати бібліотечний комплекс світового рівня без жодних ресурсів, знадобляться роки і надлюдські зусилля. Підпитуючи увагою перших та ігноруючи других ми даємо людям по всій країні чіткий сигнал і направляємо їх дії. Питання в тому, чого більше ми хочемо бачити в Україні: бурхливих слів і яскравих вистав чи справжніх справ і реальних успіхів? Вибір за нами.

Оригінал

Освіта.ua
18.09.2017

Популярні блоги
С. Новікова: ЗНО з математики для вступників-медиків При вступі на всі спеціальності галузі знань «Охорона здоров'я» другим предметом є математика
В. Громовий: в освіті вже пройдена межа незворотності Негативний відбір і зворотна селекція в освіті тривають, адже йдуть кращі, а «лава запасних» практично порожня
Є. Стадний: ідея збільшення ваги атестата хибна по суті Чим більше враховуватимуть атестат, тим меншими будуть шанси дітей з хорошими знаннями з суворіших шкіл
Д. Бабурін: реальність освіти за ширмою рейтингової шкали За ширмою рейтингової шкали 100-200, яку нам кожен рік презентує УЦОЯО, ховається реальний стан освіти в Україні
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
Респект! В додаток треба зауважити, що у наших популярних ЗМІ ( теле-, радіо-, преса) такі теми не є головними. Натомість: убив, спалив, побив та ін. Головне, щоб такі установи були доступні широкому загалу громадян.
Тет-а-тет
Згоден з Вами. Канал Ньюзван виковиряє найогиднішу подію, аби посіяти зневіру та депресію серед глядачів, але такої визначної події чомусь не зауважив. Зрештою, це постійна тенденція нашого ТБ викидати у ефір один негатив, ніби люди живуть оцим брудом. Навть ТК ЗІК, "світоч правди" пропустив цю подію повз вуха.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!