Ю. Безвершенко: спроба щось змінити в роботі уряду

Є ризик, що прийдуть професійні люди, але їхня робота не впливатиме на рішення осіб на політичних посадах

Ю. Безвершенко: спроба щось змінити в роботі уряду

Автор: Юлія Безвершенко, старший викладач Національного університету «Києво-Могилянська академія».

В глибинах сайту МОН вже з'явилась інформація про конкурси до генеральних директоратів МОН. Нагадаю, серед них будуть, зокрема, директорат науки, директорат інновацій та трансферу технологій і директорат стратегічного планування та європейської інтеграції.

Якщо зовсім коротко - основною функцією буде аналітичне забезпечення здійснення реформ у відповідних сферах. Важливо, що реформа держу правління обіцяє суттєві зміни порівняно з поточним станом речей у держслужбі (від зміни функцій до розвантаження документообігу), включно із конкурентною зарплатою.

Першою хвилею набиратимуть генеральних директорів, тобто керівників цих нових підрозділів. Дедлайн подачі: 2 жовтня. Потім - державних експертів у відповідних сферах та керівників експертних груп. Думайте, розповсюджуйте інформацію, слідкуйте за Реформа державного управління. Дуже важливо, щоб на ці посади прийшли професіонали, зацікавлені в першу чергу в розвитку української науки.

Відразу є й ризики.

Наприклад, персональний склад конкурсної комісії і очевидний конфлікт інтересів з тими держслужбовцями, які зараз працюють в МОН і мають право подаватись на конкурс. Або персональний склад конкурсної комісії і конфлікти із окремими експертами та громадськими активістами.

Тою чи іншою мірою це врівноважується порядком проведенням конкурсу та залученням до роботи комісії зовнішніх експертів. Проте наскільки це все разом зможе гарантувати об'єктивність відбору? Ясно одне, від нас вимагається прискіплива увага до цього процесу.

Або ще ризик, що пройдуть чудові професійні люди, але їхня робота не матиме впливу на рішення тих, хто займає політичні посади. Або вони будуть змушені давати не об'єктивну аналітику можливих варіантів, а аргументацію під готові політичні рішення.

І цим список ризиків не вичерпується.

З іншого боку, це реальна спроба щось змінити в роботі уряду. Реальний крок до підвищення якості формування державної політики у відповідних сферах. Реальна можливість долучитись до цього процесу професійним людям з нетривіальним досвідом з-поза держслужби.

Ще раз. Від нас:

  • поширення інформації про конкурс;
  • для когось - участь у конкурсі;
  • увага до проведення конкурсів та їх результатів.

Дуже сподіваюсь, що вже зовсім скоро у нас із вами з'являться партнери в МОН, яким можна буде довіряти, які поділятимуть наші цінності і допомагатимуть нам здійснювати зміни на краще.

Оригінал

Освіта.ua
15.09.2017

Популярні блоги
Д. Коптило: реформатори не винні, що змін не відбувається Далеко не Клопотенко, Супрун чи Гриневич винні в тому, що змін на краще не відбувається
В. Онацький: репетиторство як альтернатива школі Боротися з репетиторством не варто, але треба покращувати освітній процес у школах
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Шуліка
Господи праведний, чи вони всі в Кма такі чудні і наївні ? З нічого ніщо не береться!! Та ви цім, що є дайте зарплату , а не сльози! Вийде з цього пшик! Одні перестануть працювати- інші не почнуть!?!