Osvita.ua Блоги Ю. Федорченко: для школи головне - чого і як навчати
Ю. Федорченко: для школи головне - чого і як навчати

Ситуація зі школою погіршується тим, що в ній хочуть виховувати, чим все заплутують остаточно

Ю. Федорченко: для школи головне - чого і як навчати

Автор: Юрій Федорченко, кандидат філософських наук, незалежний освітній аналітик-консультант.

Для будь-якої школи визначальними є два питання:

  • Чого слід навчати?
  • Як слід навчати?

Лише маючи відповідь на перше питання, можна шукати відповідь на друге.

Надмірна увага до другого питання може привести до втрати розуміння примату першого питання. Здається, сьогодні ми вже близькі до такої ситуації. Іноді вже буквально говорять: не так важливо, що саме вивчають, більш важливо, як саме вивчають.

Ситуація з нашою теперішньою школою погіршується ще тим, що в ній насамперед хочуть виховувати, чим все заплутують остаточно.

Оригінал

Освіта.ua
12.09.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Всі погоджуються, що навчання у школі це труд. Цікаві аналогії: 1) Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень; 2) Скорочена тривалість робочого часу для осіб віком від 15 до 16 років складає 24 години на тиждень, а для осіб віком від 16 до 18 років– не більше 36 годин на тиждень. Сьогодні тривалість шкільних уроків, починаючи з 8 класу (як правило, це діти 14 років) 7 – 8 годин, в день! 35-40 ГОДИН НА ТИЖДЕНЬ!!! Це без врахування роботи дома, над домашнім завданням. І фактично без повноцінних вихідних.
Олександр
Всі задають тільки саме ці два питання: "Чого слід навчати? Як слід навчати?". Вже давно пора задати ще одне питання: "Скільки часу, максимально, допустимо виділяти на навчання в школі? ". Сьогодні діти сидять в школі по 7-8 уроків щоденно, без повноцінних вихідних. Необхідно визначити максимально допустиму нагрузку (кількість годин) і в ці години вписати дійсно необхідні предмети з дійсно необхідною, для дітей інформацією.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!