Олег Охредько: чергове «словоблуддя» по-кримськи

Жонглювати цифрами й маніпулювати кількістю стає звичкою чиновників тимчасово окупованого Криму

Олег Охредько: чергове «словоблуддя» по-кримськи

Автор: Олег Охредько, експерт, аналітик Центру громадянської освіти «Альменда».

Це, мабуть, вже стає звичкою для освітянських чиновників тимчасово окупованого Криму – жонглювати цифрами та маніпулювати кількістю.

В останні дні серпня та на початку вересня цього року в фокусі уваги опинився «освітній окупаційний монстр» - Кримський федеральний університет. За інформацією окупаційних ЗМІ, КФУ не зміг набрати студентів на перший курс. Прес-служба КФУ, посилаючись на відповідального секретаря приймальної комісії, повідомила, що було подано 11 132 заяви на 2 663 бюджетних місць, але заповнити всі місця так і не вдалося: «…бакалавриат – 93 %, или на 7 % меньше предыдущего года, специалитет без изменений, магистратура – на 5 % меньше предыдущего года, аспирантура на 23 % меньше, чем в прошлом году, и ординатура – на 32 % также меньше, чем в 2016».

Практично повний провал вступної кампанії, враховуючи те, що кожен випускник має право подати 5 заяв, виявляється, що до КФУ подали десь близько 2 230 заяв. І це при тому, що в цьому році школи тимчасово окупованого Криму закінчило близько 9 200 учнів та учениць.

І ось тут починається маніпулювання. На початку вересня виконуючий обов’язки ректора КФУ повідомляє, що до вишу вступило понад 4 000 студентів. Виникає питання, звідки ж вони з’явилися? А окупаційний керуючий назбирав, все, що можливо – і заочників, і учнів навчальних закладів, які входять в сферу КФУ, і дітей, які вступали до коледжів та інше. От тільки в ретроспективі можливо побачити трохи інші цифри.

Під час створення Кримський федеральний університет мав близько 34 тисяч студентів, а вже влітку цього року статистика цього кадавру показала 26 тисяч. Причому тільки за останній рік кількість студентів скоротилася на понад 1 400 студентів. І що найцікавіше, за цей же останній рік кількість бюджетних місць за останній рік збільшилася на 1 200.

Розчарування КФУ відбувається не тільки на самому анексованому півострові. Ця вступна кампанія показала, що всі «заманіловки» не задовольняють й росіян, що привело до зменшення бажаючих на 15 % - всього близько 150 вступників було із Російської Федерації. От тільки минулого року окупаційна міністерша Н. Гончарова повідомила, що до кримських вишів подали заяви понад 600 абітурієнтів.

Незважаючи на переможні реляції щодо навчання іноземців, і тут теж є певні проблеми. Так званий ректор КФУ А. Фалалєєв повідомив, що в виші навчається близько 2 700 іноземних студентів, серед яких найбільше представників Індії (800 студентів). А от із приймальної комісія повідомили, що в цьому році було подано всього 400 заяв від іноземців, причому 35 % підтвердили свій статус «соотечественника» (запроваджений Росією термін, яких охоплює всіх мешканців минулого СРСР).

Схожа ситуації і в окупованому Севастополі. Севастопольський державний університет офіційно оголосив про недобір. Навіть незважаючи на обіцянки, що студенти будуть отримувати перший семестр стипендію в 10 тисяч рублів.

І наостаннє, знов-таки, колабораційна міністерша Н. Гончарова минулого року повідомила, що у 2016 році кримські випускники подали понад 40 тисяч заяв, а позаминулогороку – 25 тисяч. А цього року очільниця окупаційного міністерства освіти мовчить.

Освіта.ua
08.09.2017

Популярні блоги
Л. Гриневич: діти за кордоном мають подвійне навантаження Щоб уникнути подвійного навантаження, необхідно напрацювати механізм перезарахування результатів
О. Северенчук: для дітей важлива якість розкладу Не так важливе навантаження, як грамотний підхід до формування розкладу і робочого дня дитини
В. Співаковський: у батьків дуже змінилися пріоритети На перше місце вийшла безпека дитини, на друге – соціалізація, і лише на третє – знання
І. Лікарчук: де справжня дерусифікація освіти? Справжня дерусифікація української освіти не відбудеться від змін у програмі з літератури
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марк
Наверное, большинство крымских выпускников просто едут учиться на территорию материковой России. Там и образование, в среднем по палате, лучше, чем в Крыму или Украине. И перспектив больше открывается, если это ДС1, ДС2 или крупный областной центр.
Геннадий
Противно читать.....................................................