М. Бобровський: 9 клас може стати повною вакханалією

Формат ЗНО після дев’ятого класу може принести нам неочікувані наслідки навчального процесу

М. Бобровський: 9 клас може стати повною вакханалією

Автор: Марк Бобровський, ліцей «Універсум».

Дорогі друзі! З приводу державної підсумкової атестації у вигляді ЗНО за базову (дев’ятирічну) освіту.

Очевидно, такий формат потрібний, бо усі інші формати проведення ДПА себе дискредитували.

Очевидно, що предметами ДПА стануть українська мова, математика, історія, іноземні мови. Ну так, у нас існують головніші і другорядніші предмети, це повелось давно. Але мова зараз не про те.

Формат ЗНО після дев’ятого класу може принести нам неочікувані наслідки навчального процесу.

  • по-перше, це гарячкові пошуки репетиторів в останні місяці навчання, без цього ж у нас ніяк;
  • по-друге, це повний ігнор «другорядних» предметів, з яких не буде ДПА.

Аналогічну ситуацію ми вже маємо в 11 класі старшої школи, коли в другому семестрі навіть у деяких київських школах на уроки приходять 1 - 2 учні. Але там ситуацію рятує, у якійсь мірі, необхідність враховувати середній бал атестата. В базовій школі свідоцтво є практично нікому не потрібним папірцем. Його видають усім.

Ще раз повторю - ситуація в 9 класі буде практично повною вакханалією.

Чи можна попередити ці загрози? Можна.

Для цього провести ДПА у вигляді єдиного загальнодержавного тесту, у змісті якого будуть присутні завдання з усіх предметів інваріантної частини навчального плану (ну, можливо, крім трудового навчання).

Якщо ми реалізуємо це завдання, то автоматично відпадає необхідність репетиторського «натаскування», діти будуть зорієнтовані на системну роботу в школі. Також у такому тесті можна реалізувати міжпредметну інтеграцію, яка є наразі трендовою мрією.

І нарешті, подібний формат ДПА посяде своє логічне місце на вершині освітньої піраміди, на яку має зійти кожен учень.

Оригінал

Освіта.ua
31.08.2017

Популярні блоги
І. Лікарчук: кому і для чого потрібні вимірювання? Кожен учитель без дорогезного загальнонаціонального вимірювання знає, які прогалини в знаннях мають учні
В. Онацький: що робити з учителями-пенсіонерами Якщо вчитель досяг пенсійного віку, то це зовсім не означає, що він перестав бути сучасним
О. Істер: пошук оптимального формату НМТ–2023 Обов'язковим для випускників має бути тестування і з історії України, і з математики
Олександр Мірошниченко: навчання – це не тортури В Україні дитина без таланту до математики повноцінною людиною не вважається
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
учитель
Согласна. Нужен тест ЗНО , включающий знания, прежде всего, по предметам, которые дети заканчивают изучать в 9классе: знания в области истории (согласно программе) должны включать знания в области искусства.
234
Для учитель: Чому одразу ЗНО, а може мону захочить провести ДПА у формі ЗНО. Причому з предметів, які були до цього часу.
Коментувати
Софія Соня
ну слухайте, а нащо паритись? ЗНО в 9 класі - кому воно треба. Давайте так, не здав ДПА в 4 класі - нехай валять працювати.
логічно
Для Софія Соня: У 4 класі жодного порога не буде. Тести і за тести оцінки. 1 це теж рівень знань.
Коментувати
ДО МОНУ
ЗНАЙТЕ Є ТАКА РІЧ "Арочный металлоискатель". МОЖЕ ДОСИТЬ ТРАВМУВАТИ ДІТЕЙ І ЇХ ПСИХІКУ ОБШУКУЮЧИ НЕМОВ БАНДЮГ.
Volobymyr Sill
Для ДО МОНУ: Може досить писати маячню. І досить бути найхитрішими , намагаючись пронести на ЗНО смартфони і т.д??!!!
логічно
Для Volobymyr Sill: В інших державах саме такими металошукачами користуються.
Коментувати
Как-то не убедительно
Всегда Укр-язык, математика, история были не первом месте по нужности их изучения. И почему когда было просто ДПА так не предавали внимания "головніші і другорядніші предмети". Укр. языком и историей должен владеть каждый гражданин государства, кроме того уметь считать, вычеслять, решать простейшие задачи. Если реч о ЗНО - математика должна быть в списку обязательных предметов. Иначе мы рискуем потопить её, а за ней все точный науки навсегда.
Volobymyr Sill
Для Как-то не убедительно: Кх... Действительно , как-то неубедительно , не " предавали" вы внимания учебе в школе. И точно - не сдали бы ЗНО.
cos
Для Как-то не убедительно: С одной стороны вы верно мыслите, что без математики можно потопить другие точные науки. Но интересно другое—зачем филологам математика, если они ее по своей профессии фактически не используют?
школьная математика
Для cos: не настолько сложна,чтобы филолог не сумел её усвоить минимум на 8 баллов. Но поскольку "математика ум в порядок приводит", знающие ШКОЛЬНУЮ математику филологи будут и писать грамотно (что сегодня пропадает), и изъясняться грамотно (что тоже потихоньку канет в лету), да и мыслить хоть немного будут. А языком трепаться без смысла и поднаготной (с дальним прецелом) - это и мой полудебильный ученик способен. (Мальчика НЕ обижаю. Мало того, некоторые вещи он помнил много лучше своих одноклассников, а вот применить этого - ни в какую. В спецшколу не отдали, чтобы от семьи не отрывать)
Коментувати
Сергей, не будет проверки знаний,
сенс проводить ЗНО? Необходима именно проверка знаний человека, вступающего в активнейший период обучения.И человек увидит собственные силы, и, если сумеют чиновники, общество станет на путь нормального развития. Не сумеют. Оставят пару-тройку предметов, опять всё провалится. Опять будет мыльный пузырь. Дети развитых стран пишут ЗНО по всем основным предметам.Не потому ли эти страны РАЗВИТЫ? Мы-аутсайдеры. Олухи, одним словом. И ими, олухами, и останемся, если будем сопли жевать по поводу :"они ведь бедьненькие. Убогенькие (дурачки, в смысле). Выпускники 9 классов
только одно
Для Сергей, не будет проверки знаний,: Проверка знаний кроме того нужна в 4 класе. И прежде всего для того чтобы пойнять, на какой цепи обучения были сделаны опущения.
и не только
Для только одно: для этого... Да и вообще. Не проще , или, не правильнее было бы звенья цепи постоянно держать под контролем. И детям проще и полезнее, и видно многое. Как Вам этот вариант? )
"пойнять"
Для только одно: так говорили в районе Конотопа... Улыбнуло до глубины души... Спасибо.
Коментувати
Тут двоякі думки
Шукає репетитора той хто 9 років провалявся за шкільною партою. Учень який дійсно вчився його здасть, набере прохідний бал без жодних проблем. Можливо замість 10 отримає 7 чи 8. На початку завжди так буває. Пригадаємо перший рік, коли всі 11 класники пішли на українську мову. Не все прекрасно буде і тепер.
Сергей
Головною метою ЗНО після 9 класу повинна бути не перевірка знань с усіх предметів, а з’ясування готовності того чи іншого учня до навчання у профільній школі. Оскільки за результатами ЗНО будуть визначатися діти, які продовжать навчання у старшій ПРОФІЛЬНІЙ школі, то і ЗНО повинно проводитися по тим предметам, які відповідають конкретному майбутньому профілю навчання випускника основної школи. Тому потрібно визначити українську мову як єдиний обов’язковий предмет. А 2-3 інших за вибором учня. От і все.