В. Громовий: пікніки й квести замість лінійки на 1 Вересня

Цього року педагогічними динозаврами виглядатимуть ті, хто влаштує годинне стояння дітей на плацу

В. Громовий: пікніки й квести замість лінійки на 1 Вересня

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

Крига скресла, панове присяжні засідателі!

Не пройшло і 20-ти років, як «абсурдна ідея» відмінити традиційну лінійку на 1 вересня пройшла всі стадії визнання.

У 1997 році, коли я хотів це зробити, мене не зрозуміли ні колеги, ні батьки, ні тим паче місцеве «начальство».

А тепер усе відбулось згідно «закону трьох стадій»:

1. Цього не може бути, тому, що не може бути ніколи!

2. У цьому щось є!

3. Ну хто ж цього не знає?!

Цього року педагогічними динозаврами виглядатимуть ті, хто влаштує годинне стояння дітей на плацу.

А у багатьох школах будуть і пікніки, і квести, і маса інших приємних сюрпризів.

Ура!

Оригінал

Освіта.ua
30.08.2017

Популярні блоги
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Тетяна Сердечна: зарплати у вчителів мають бути різні Є шанс, що колись держава буде в змозі оплачувати роботу людей, які працюють із її майбутнім
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Альбина
А ми спочатку стоїмо на лінійці 35 хвилин, потім - класні години та перші уроки, а потім - уроки за розкладом до 16-й години. Ось такий квест))))
1
А що без свистоплясок навчання початися не може? То лінійки, то клоунада - з одних крайнощів у інші. Чому не можна просто почати навчання?
Наталія
Чим пікніки з поїданням незрозумілих страв чи новомодні квести кращі за лінійки -питання дискусійне. Є країни, у яких традиції є частиною національної культури. У нас кожні 20 років видумують нові родзинки з присмаком чужої культури, тому й не дивуймося, що частина національної ідеї - отримати біометричний паспорт та й гайда за кордон. Нічого поганого у Святі Першого дзвоника немає, якщо звичайно дітей годинами не мордують на плацу.
strgee
Для Наталія: Я з вами згідний. Провести лінійку першого дзвоника до 30 хв: виступ першокласників, привітання учнів зі святом, 2 пісні, виступ директора, і все.
Коментувати
Виктория Владимирова
Пане Громовий! Ми з вами у цьому питанні згодні, але є одне але: за чий рахунок ций "бенкет"? Цікавить ваше бачення, як ви вирішуєте саме матеріальне питання, адже стояння дітей на плацу безкоштовне. З повагою і успіхів!)))
Олександра
Для Виктория Владимирова: Знаєте, для цього не потрібно багато грошей. В нашій (приватній маленькій) школі був випускний, де ми на наїдки-ресторани взагалі не витрачали грошей - кожна дитина принесла тарілку "солодкого", тарілку "солоного" та літр соку або компоту. Були діти, брати-сестри, батьки, вчителі - всі наїлися, головне - це була програма, яку зробили вчителі з дітьми, вона також не коштувала грошей... Повірте, якщо є бажання - можна багато цікавого зробити. Не тільки і не стільки в грошах справа.
Юлія
Для Олександри: Ви думаєте, що тарілка "солодкого" чи тарілка "солоного" впала батькам з неба? На ці тарілки були, мабуть же, витрачені кошти, і немаленькі. І це добре, що діти не потруїлися, бо довелося б Вам відповідати за ті тарілки так, що "мамо, не сумуй!"
Наталія
Лінійка для дітей? Ну то зробити свято так, щоб дітям було цікаво прийти до школи! Можливо - фото, разом в групі якусь. Та й для мерів, представників влади було б цікаво на таку лінійку прийти! Але для викладачів має бути теж якесь відзначення від влади , можливо когось привітати від влади з перемогою в конкурсі чи інше. І це має бути в присутності всіх , щоб захотілось змагатися далі. Так що лінійки потрібні, тільки прибрати непотрібні та внести щось нове, прогресивне для радості дітей та батьків! (Конкурси для батьків теж можно) Змінити формат не відразу, щоб не було так, як з нашою незалежністю. Поламати поламали, а будувати не вміємо)))
Коментувати