Osvita.ua Блоги О. Мірошниченко: про всілякі додаткові зошити й посібники
О. Мірошниченко: про всілякі додаткові зошити й посібники

Чому «найкращі» підручники настільки недосконалі, що потребують додаткових книжок та зошитів?

О. Мірошниченко: про всілякі додаткові зошити й посібники

Автор: Олександр Мірошниченко, актор, режисер, драматург.

Логіка і підручники

Багато суперечок про всілякі додаткові зошити та посібники.

У принципі нічого поганого в цьому немає. Якщо, звичайно, не задумуватись про джерело фінансів для закупок цих додаткових матеріалів.

Але зараз трохи про інші джерела. Про бюджетні. Які фінансують виробництво підручників.

А фінансують підручники начебто за результатами конкурсів. Себто обирають кращі. І от виявляється, що ці «найкращі» підручники настільки недосконалі, що потребують додаткових книжок та зошитів.

Звідси виникає логічне запитання. А може, варто витрачати бюджетні гроші на досконалі підручники? У комплекті до яких будуть йти ті ж робочі зошити. Бо логіка трохи дивна виходить.

Зошити потрібні, бо підручники не дають можливості повноцінної роботи. А якщо вони не дають можливості повноцінної роботи – яким чином їх визнали кращими і профінансували з бюджету?

Щось тут не так з логічним ланцюжком.

Оригінал

Освіта.ua
28.08.2017

Популярні блоги
В. Громовий: парадоксальні побажання пересічних батьків Контент-аналіз вимог батьків до сучасної школи на основі їхніх дописів в одній відомій ФБ-групі
І. Лікарчук: не потрібно далі ґвалтувати вчителя Вільну людину захищати не потрібно. Вона сама себе захистить. Захищати від насилля потрібно прислугу
І. Примаченко: школа має бути місцем, вільним від насилля Жодна психічно здорова людина не буде працювати в місці, де їй не можуть забезпечити фізичну безпеку
В. Громовий: який вплив на якість освіти має колір чорнила Скільки «льодовикових періодів» має пройти, щоб закінчився педагогічний мезозой і з'явилась освіта без наказів?
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
думка
В початковій школі зошити з друкованою основою просто необхідні... особливо у 1 класі при навчанні письма, бо прописати зразки у 36 зошитах, а ще наставити пунктирів для обведення, то можна зійти з розуму... взагалі дане питання варто розглядати з позиції "кому вигідно" учням для покращення знань чи видавництву...
Tet-a-tet
Для думка: Оце і всі спец. зошити, які потрібні, решта - від лукавого та бізнесу. В епоху інтернету ми продовжуємо чіплятися за старі методики навчання, марнотратно викидаючи гроші на вигоду бізнесу.
Коментувати
anton2000
Фраза "І от виявляється, що ці «найкращі» підручники настільки недосконалі, що потребують додаткових книжок та зошитів" говорит о том, что господин Мирошниченко ничего не понимает в методике преподавания. Дополнительная литература всегда была нужна, сейчас нужна и будет нужна для повышения качества образования. Другой вопрос на сколько качественные пособия учитель порекомендовал - это зависит от уровня учителя и других факторов. А вопрос про финансирование - это вечно больной вопрос.
Tet-a-tet
Логічний ланцюжок є, тільки він не в площині методики навчання, а в площині видавничого бізнесу. У нашій гімназії директор закрила їдальню( навіщо їй клопоти) і здала в оренду приміщення під магазин шкільного приладдя. Вчителі за її вказівко чемно нав*язують батькам оці зошити і кажуть, що їх можна купити в цьому саме магазині. Тепер улвлюєте ланцюжок? І так з ручками по 80гр, шкільною формою і т.д. Кому біда, а кому райське задоволення. Головне, що усі мають з того процент, а крайні ми з вами, тобто трударі.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!