С. Горбачов: керівник має бути лідером з власною позицією

Щоб керувати закладом освіти, треба мати власну думку, аналізувати, творити, а не лише повторювати чуже

С. Горбачов: керівник має бути лідером з власною позицією

Автор: Сергій Горбачов, директор Спеціалізованої школи ім. Івана Багряного №148 м.Києва.

Ось наткнувся на коментар, де вчителька пишається, що не стала подаватися на конкурс директорів, бо «все куплено і шансів нема».

Привід заяви - хабар, на отриманні якого затримали «громадського діяча», який обіцяв «порішати призначення». Хоча для мене - абсолютна загадка, як би він це зміг зробити за умови виключної прозорості процесу, прямої трансляції засідань комісії та голосування. Вочевидь, жадібність настільки засліпила, що його мозок просто вимкнувся.

Але зараз про інше. Стало цікаво: хто ж ця людина, яка хоче стати директором, але не стала подаватися, бо «всі продажні»? Як вона мислить? Що вона думає про свою роботу? Що вона пропонує для розвитку освіти і школи? тощо...

Насамперед, виявилося, що людина досить включена у мережу: кожного дня - по три-чотири активності. Тобто - вона в інформаційному просторі.

АЛЕ! У мене рука заклякла гортати її стрічку у сподіванні побачити хоч одну її власну думку.

Протягом місяця (на більше у мене сил не вистачило) тільки перепости квіточок, «крилатих фраз», рецептів, деяких освітянських новин і чужих матеріалів.

ЖОДНОЇ власної думки, ЖОДНОЇ рефлексії навіть на те, що вона репостить, не кажучи вже про вираження позиції.

Скоріше за все, ця людина - гарна вчителька, бо, принаймні, цікавиться чужим досвідом, репостить нормативку, патріотично налаштована тощо.

Але ж, вибачте, це - абсолютно недостатньо для керівника, який має бути лідером, мати власну позицію - і не приховувати її.

Я впевнений, що якби та людина подалася на конкурс, у неї дійсно не було б шансів. Але не через конспірологію, а тому, що керувати закладом освіти - то інша робота. І до неї треба мати хист, знання та бажання. І одна з критично важливих складових - мати власну думку, аналізувати та творити, а не тільки повторювати чуже.

Не всі з колег-директорів, звичайно, виявляють себе публічно: багато хто вважає, що це зайве. Це - їх позиція, яка мені особисто здається не дуже сучасною.

Але якщо вони присутні у публічному просторі - то вони оригінальні, відкриті, їх цікаво читати та спостерігати за їх роботою.

Серед них нема таких, що лише транслюють чуже, вони - творці і лідери. І це - головне.

P.S.

Очікую у коментах холівар на тему «треба працювати, а не піаритися».

Оригінал

Освіта.ua
22.08.2017

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тет-а-тет
Україна - велика держава і як це не прикро, але у різних її частинах діють різні підходи до призначення керівників шкіл. На моїх очах начальник призначив директором НЗ людину за яку проголосувало всього 18 педпрацівників з 90 присутніх на зборах. І усі це проковтнули. А чому так сталося? Бо Законом не передбачена його відповідальність за такі дії. І що з того конкурсу, коли чиновник має права, а ми лише маємо право мати право?
Олекса Позняк
Ну чого ти так пнешся захищати департамент у цій наскрізь гнилій і брудній історії.Процитую Громового: "Одне запитання до непричетних чиновників: як можна було призначити фахівця з «охоронних систем» головою конкурсної комісії з відбору столичних директорів шкіл нової хвилі?" ЯК ? Ти настільки не поважаєш учителів що вішаєш лапшу як дебілам?
Надія Попова
Все ви говорите правильно, але ж, нажаль, мало залишилося таких людей, які б згодилися працювати так як ви пишите. Як говорила одна начальниця: на место каждого из вас у меня найдется переселенец и на директоров тоже.