І. Лікарчук: прийомка шкіл в королівстві кривих дзеркал

У багатьох регіонах відбувається так звана «прийомка» шкіл напередодні нового навчального року

І. Лікарчук: прийомка шкіл в королівстві кривих дзеркал

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти.

Мені пишуть в приваті про те, як у багатьох регіонах відбувається так звана «прийомка» шкіл напередодні нового навчального року.

Для тих, хто не знає, розповім, що «прийомка» - це об'їзд спеціальною комісією закладів освіти, щоб побачити, як їх підготували до нового навчального року.

Комісія складається із місцевого освітнього начальства та усіляких освітянських приживалок: методистів, профспілок...

Хочу нагадати, що подібна практика народилася в колишньому СРСР наприкінці 40-х років минулого століття. Тоді такі комісії очолювали секретарі місцевих райкомів партії та комсомолець. Тож ця «традиція» із довгою совковою бородою. Але живе й процвітає до сьогодні. Ще й добре закусює після кожного такого об'їзду.

Чи не настав час посилати таких перевіряльників-закусювальників подалі?

На початку нового навчального року приймати відремонтовану й готову до роботи школу від власника закладу освіти повинні директор, вчителі та батьки дітей, котрі навчаються в цій школі. А не навпаки - школу, відремонтовану коштом батьків за участю вчителів, приймає комісія, яку призначає власник школи. Справжнє королівство кривих дзеркал.

Оригінал

Освіта.ua
11.08.2017

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віра Литвиненко
Як на мене,(з власного досвіду) ніхто нікого не примушує здавати кошти,готувати обіди!!!! Це ,як правило, ініціатива знизу, І тут як хочеш - не здавай!!!!А якщо здав - НЕ СТОГНИ!!!
а своё мнение
Volobymyr Sill, а Ваши ответы на Ваши вопросы было бы любопытно узнать. Вы реально уверен в том, о чём хотите донести? Вы пробовал выполнить то, о чём пишете? Вы ЗНАЕТЕ??? последствия действий, которые предлагаете? Вы знаете случаи, когда учитель ОТКАЗАЛСЯ что бы то ни было проплачивать? ЧТО стало с ТЕМИ учителями, во времена, ну пусть, пана Ликарчука? Что предпринимали чиновники в подобных случаях? Нет, вариант ухода в тренеры, в руководители проектов, в торговцы - чудесен. ДА и МВФ не всех собирается кормить. А Вы знаете, как это, когда нет постоянной работы,и хорошо, если есть родители,способные помочь? А если родителям помогать надо? А если родители - учителя,которые не подрабатывают вымагательством разного рода (и репетиторство сюда )? А если родители - пенсионеры с минимальной пенсией? Вы ведь в курсе,что самые высокие ррабочие союзные пенсиии сегодня ничто? Вы вообще ЧТО знаете?
Volobymyr Sill
Для а своё мнение: Та я все знаю. Власне , в своєму коментарі я і зробив свої зауваження . Чи Ви читати не вмієте ?? Мій коментар не є зовсім категоричним. А сам я більше десятка років тому просто звільнився з такої роботи і , маючи голову і руки , став працювати в будівництві, заробляючи на той час за ДЕНЬ більше ніж МІСЯЧНА зарплата вчителя . . І мене зовсім не зачіпали зауваження про те що це ж непрестижно з вищою освітою так працювати і т .д і т.п. Так що заспокойтеся і перестаньте істерично ставити стільки питань. Я бачу що ви нічого не знаєте і , тим більше , нічого не вмієте робити .
а своё мнение
Для Volobymyr Sill: )---------).Как по мне, то истерические нотки способен прочитать тот,кто их имеет.).Вы просто молодец.Более того, скажу иное-еслившколеесть кто-то,кто ГРОМКО ГОВОРИТ:" Я не дам (нашторы, на обеды для "гостей",для ремонта учительской). Идите к предпринимателям, меня ведь отправляете к родителям...", то и другие учителя, не все, но часть, отказываются спонсировать то, на что администрация спокойненко способна найти деньги НЕ в карманах коллег или родителей (ведь подобная ГЛУПОСТЬ собирания денег существет и для родителей).Многие ушли из школ, и их ставят в пример учителям те,кто ратует за изменения снизу.Да, именно массовый уход хороших учителей из школ способен был бы изменить ситуацию,но этого НЕ произойдёт.И мне было интересно Ваше мнение человека,способного уйти,чтобы не подставляться массе.Но Вами,по непонятной причине,прочитана истерика)).Ну да ладно. Проехали.Кстати,пенсионеры сдадут деньги на газету,на обед,на подарки-они имеют не 4-5 часов,а до 22...
Volobymyr Sill
Не варто сперечатися в цих питаннях, бо особисто знаю пенсіонерів які працюють в школі , маючи 4 год. тижневого навантаження. Хто має 8 год., хто 12 год, а хто і 18год. А побачив істерику у Вашому коментарі бо дуже вже багато питань прозвучало - ніби я живу на іншій планеті і не знаю що робиться .
Коментувати
Volobymyr Sill
Цікаво , а чому чи не ВСІ вчителі , чи не у ВСІХ школах, чи не у ВСІХ містах, містечках і селах мовчи , слухняно і покірливо погоджуються з цією ситуацією, здають гроші на обіди отим перевіряючим ??? І молоді вчителі що тільки прийшли в школу , чи попрацювали рік-два, і поважні пенсіонери???? Ну не скрізь же зійшовся світ клином на тій роботі в школі ( про яку всі говорять що вона малооплачувана). Розумію що багато молодих в селах і містечках тримаються за цю роботу , бо іншої, як би і немає. А пенсіонер , який іноді працює на чотири-пять годин ??? Ну невже отой мізер дорожче власної гідності ....
как вариант
Всё было бы хорошо, если бы пан автор САМ отказался от подобной практики, когда был НА ПОСТУ завоно какой-то области. А сегодня его слова - ПУСТОЙ звук, не более.
как вариант
И до кучи. СЕГОДНЯ не прокатит попытка обьяснить, ЧТО предполагается выполнить. Время для пояснений ПРОШЛО. СЕГОДНЯ либо РЕАЛЬНОЕ ДЕЛО, либо все слова - ПУСТОЙ ЗВУК.Те, кто прислушивался к словам - уходят. Из профессии, из жизни. Пришли и приходят те, кто на собственной шкуре ЗНАЕТ как и что. Не надеется на какое-то будущее, где справедливое распределение собстенности по талантам, а ЗНАЕТ КАК получают все и всё и ОТКУДА у чиновников то, что они имеют.Хотите изменений?Меняйте. Те, кто способен. Ненадейтесьна то,тчо менять станут те, кто внизу. Они изменили то, что могли. Они получили доступ к халяве.
Коментувати
Николай Иванов
Во деду неймется. Хотя бы про функции этой комиссии написал. А то, как всегда - пугает голым задом клизму.
Родион
Лілія Михайлівна, яка не втомлюється говорити про європейський вибір, вже третій рік не може позбутися пострадянського дикунства у ввіреній сфері. А також не розпрощається з незаміними кадрами, які уособлюють ці маразми. Якщо називати все своїми іменами, то всі ці збирання грошей для комісії потрібно розглядати як кримінал: хабар, неправомірне використання службового положення, порушення присяги державного службовця і т. д. Таке враження, що реформаторські нововведення стосуються лише учня і вчителя, а феодальні привілеї освітянських чиновників залишаються непорушними і плювали вони на Ваші, Ліліє Михайлівно "європи".
Oksana Prikhodko
Питання в тому, чому нічого не міняється? Адже щороку все говорять про реформу освіти! Чи реформа заключається лише в зміні підручників, яких не вистачає, та у зміні кількості років навчання?
просто вчитель
Зараз "прийомка " в розпалі, збираються гроші,готуються обіди.Традиція,яка виникла у 40 роках минулого століття не лише збереглася,а укорінилася і спотворилася. Щороку перше запитання від так званих" прийомщиків" до вчителів звучить"А що нового ви придбали цього року?"Якщо нічого особливого не придбано,це викликає невдоволення у свити і звучить репліка"Не вмієте працювати з батьками". Інколи їх зауваження до кабінету мають"глобальне значення" для освіти : чому папки різних кольорів,чому горщики для квітів не білі, чому вазони з квітами не підписані і т.д. На жаль батьків,які саме і вкладають гроші у школу,на даний захід не запрошують.
а своё мнение
Для просто вчитель: у нас денег НЕ собирали, обедами НЕ кормили...
Віталій
Значить Ви працюєте з нормальними людьми. На жаль, таких прикладів занадто мало.
а своё мнение
Для Віталій: Нет. Причина в отказе сдавать деньги, приходить из отпуска для встречь "гостей"... Раз, второй, а дальше пошло...
Коментувати
Мила Марчук
да,стоїмо в класах,в яких в червні робили ремонти,обливаючись потом,і чекаємо панство.Їхня величність зі свитою прийшла полазила по шафах,наказала зняти всі штучні квіти(ну прям фреймут), тикнула на стенди,чого вони не пластикові ,наказала прибрати старі книжки(ну як старі,просто хрестоматії ,бо нових же не надійшло жодної),,,тицьнула вчителю її ж листівкою ,якою її привітали діти зі святом..."забирайте,цей пилезбірник додому".........ну прям повагою так і пре...а на носі 1 вересня,настрій ,натхнення і все таке....
Світлана
Спочатку вчителі з батьками роблять ремонт у свій неробочий час (бо батьки переважно можуть після роботи або на вихідних), а потім ще 2 дні відпустки іде на те, щоб остаточно підготувати клас до прийомки і зустріти комісію, бо, за розпорядженням голови міськво, явка всіх вчителів обов’язкова.
Юля
100% правда!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!