Osvita.ua Блоги Антон Білецький: чому сучасні діти не читають підручники
Антон Білецький: чому сучасні діти не читають підручники

Шкільні матеріали діти не читають не тому, що діти якісь не такі, а тому, що матеріали зроблені «для галочки»

Антон Білецький: чому сучасні діти не читають підручники

Автор: Антон Білецький, програміст в ТОВ «БРАСТО ЛАЙФ».

Іноді пишуть про те, що діти не читають зараз, сучасні діти те, сучасні діти се.

Коли я навчався у школі (мені зараз 25), я майже нічого не читав просто тому, що з першого разу не було ясно, що написано, тому що зазвичай параграфи у підручниках були як вода.

З 9-го класу я пішов до коледжу вчитись на програміста, і, о диво, я почав не просто читати, я відкладав гроші за сніданки, і в кінці місяця набиралась сума, якої вистачало на придбання книжки, написаної якимось ведучим програмістом в США, яку просто переклали, на 1000 - 1500 сторінок. І потім до другої ночі читав ті книжки і клацав те, що там було написано. Разом із тим після нормальних лекцій з історії, філософії почав купувати у книгарні різні книжки і читати, і, о диво, вони цікаві.

Який мій висновок: шкільні матеріали діти не вчать, не читають не тому, що діти якісь не такі, а тому, що матеріали зроблені «для галочки», а не тими людьми, які захоплені своєю справою.

Підручник з математики має писати інженер КБ «Південне», потім його має скорегувати професійний педагог і професійний філолог.

Підручник з історії має писати доктор історичних наук, який скидав пам'ятник Леніну. І так далі…

І будуть діти читати нормальні підручники, де півсторінки глянув - і все ясно, а не те що 5 сторінок прочитав, і згадати не можеш, про що там мова була...

Оригінал

Освіта.ua
10.08.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ted
"Чому сучасні діти не читають підручники"... Сучасні діти не читають. Крапка. Підручники, електронні, паперові, художні - ніякі. Дивіться на світ ширше, пан Білецький. Фраза "з першого разу не було ясно, що написано" - дуже красномовна. Не переносьте особисте, будь-ласка, на загал. А побачити доктора історичних наук, який накидає канат на торс леніну, і тягне на своєму авто, хотів би і я.) Пишіть краще програми...
как вариант
Мальчику 25. А это значит, тчо мальчик учился ещё по ТЕМ учебникам в основном, и, частично, ПО ТОЙ программе. А это значит, что мальчик НЕ читал ПО ДРУГОЙ причине. А вот причину озвучить мальчик НЕ решился. Сегодня ДА,учебники написаны ДЛЯ ПОЛУЧЕНИЯ ДЕНЕГ. ТО есть - для того, чтобы иметь не прикладывая особых усилий-с ЭТИМ соглашусь. Но НЕ читают дети ПО ДРУГОЙ причине
Anna
Впринципе автор прав. Только вот проблема в том что для супер крутого математика многие вещи настолько очевидны что он не только не знает как их объяснить, но и не считает нужным это делать. У меня когда-то вели факультатив призеры межнара по математике (прям очень умные, классные, увлечённые ребята), но преподавать у них выходило хуже чем у учительницы которой 50+ и которая сама олимпиадником никогда не была.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!