Osvita.ua Блоги О. Мірошниченко: гарний-поганий вчитель - не лотерея
О. Мірошниченко: гарний-поганий вчитель - не лотерея

Якщо претензії у десятка батьків, можна повірити, що їм не пощастило з вчителями, але якщо у більшості?

О. Мірошниченко: гарний-поганий вчитель - не лотерея

Автор: Олександр Мірошниченко, актор, режисер, драматург.

Про фортуну

Хіт-парад найпопулярніших фраз від вчителів в дискусіях з батьками про реформу освіти. Знаєте, яка найпопулярніша фраза? Чуємо її ледь не щодня і з усіх приводів. Звучить так: « Вам просто не пощастило з вчителями, якщо ви їх так ненавидите».

Мається на увазі, що тисячі і тисячі фактів вчительської непрофесійності, некомпетентності, корупції – це не факти, а особисті комплекси батьків, яким не пощастило з вчителями.

Не заперечую факт, що є гарні вчителі. І комусь дійсно щастить вчитись самому чи вчити дітей у таких професіоналів. Але давайте чесно. Це винятки, а не правило. Якщо відсотків 70 батьків з усієї України жаліються на вчителів – варто погодитись, що нам всім дійсно не пощастило з вчителями. А точніше не пощастило з Системою, яка продукує таких вчителів.

Була колись така приказка: «Якщо троє кажуть тобі, що ти п’яний – іди додому і тихо лягай спати». Так і тут. Якщо претензії у десятка батьків – можна повірити, що дійсно Фортуна від них відвернулась і їм просто не пощастило з вчителями. А якщо абсолютній більшості не пощастило? Який тоді з цього висновок?

Шукати нових вчителів? Але ж великі шанси, що все повториться. Може, час зрозуміти, що хороший-поганий вчитель - це не лотерея. Ну хай буде не хороший, а бодай просто професійний. І не треба нам розповідати про те, що «нам просто не пощастило». Щастя – воно в наших власних руках. І це найголовніше!

Оригінал

Освіта.ua
07.08.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
unforgiven
Поганими бувають тільки клоуни, актори, режисери, драматурги... Не намагайтеся прирівняти до них вчителів...
Віра Литвиненко
Можливо,досить говорити про поганих вчителів!!???Краще про те,що і як неохідно зробити щоб у школах були гарні вчителі!.Адже всі ці розмови не сприяють підвищенню престижності педагогічних спеціальностей і педагогічної праці в школі.Скоріше навпаки!!!!.Можна подумати,що ми маємо гарні підручники,досконалі програми.достатнє мат.тех.забезпечення ,діти мають жагу до знаньі вся проблема тільки у ВЧИТЕЛІ. НЕ можна отримати гарний результат, НЕ ПРИКЛАВШИ ЗУСИЛЬ!
Николай Иванов
Для Віра Литвиненко: "Краще про те,що і як неохідно зробити щоб у школах були гарні вчителі!." Давайте! Можно, например, ввести ежегодную аккредитацию учителей, путем сдачи ими того же ЗНО по своему предмету. Не набрал 185 баллов - на х... с пляжа! Чему ты можешь научить детей? Плюс организовать обязательное ежегодное тестирования по педагогике и психологии среднего образования. Не сдал - лишаешься права даже близко подходить к школе. И профессия сразу станет намного востребование, нагрузки станет больше, зарплаты выше. Все довольны и пьют шампанское!
Віра Литвиненко
Для Николай Иванов: Мені смішно!!!!Про що ви говорите???? Ви подивіться скільки вакансій в школах,ПТУ!!!! А якщо звільнити з освіти ( вищої теж) тих,кому за 65,то працювати буде НІКОМУ!!!!
Николай Иванов
Т.е. вы согласны, что многие педагоги в школах не владеют на должном уровне своими предметами?
Коментувати
Oksana Skoraya
Сказ ни о чём... Особенно от такого пана-эксперта. Любой разговор на тему образования должен быть научным или, в крайнем случае, наукообразным. Подобные публикации на сайте у меня вызывают недоумение и вопросы к админу: вы можете допустить, что "актор, режисер, драматург" печатает статью, претендующую на экспертное мнение, например, на сайте медицины или машиностроения? Такими публикациями Вы опускаете педагогику на уровень уличных разговоров.
NIK
Насправді пане Олександре учителів поганих не буває.
просто вчитель
А ще,пане Мірошніченко, 70 -80 % жителів України жаліються на лікарів,суддів,поліцейських,чиновників.журналістів,артистів,акторів і т.д.Напевно,нам дійсно не пощастило з Системою,яка прдукує таких фахівців.
Николай Иванов
Сказал бы я в чем основная проблема качества педагогического персонала в школах... Но тогда меня обвинят в сексизме.
Катя
Спочатку принижують вчителів так, що вже скоро буде соромно сказати, що в школі працюєш, платять мізерну до сліз зарплату, змушують виконувати безліч додаткової неоплачуваної роботи, звинувачують в усіх негараздах, починаючи від старої дошки в класі і закінчуючи поганим результом учня на ЗНО, а потім дивуються, чому на педагогічні спеціальності можна пройти з низькими балами, тай то бажаючих небагато і просторікують дурниці про освіту зі вченим виглядом. Шановному автору більше нічим зайнятися, крім як гудити у кожному дописі вчителів і освіту? Може краще зосередитися на своїй роботі, а ми, глядачі, знайдемо потім час, щоб його розкритикувати в пух і прах? А що? Ми ж у мистецтві тямимо не менше, ніж шановний добродій у педагогіці.
Наталія Мостепан
Цікаво, а з ким людям в нашій країні пощастило? Вчителі, як видно, не підходять, про лікарів, продавців, водіїв, поліцію, політиків, мабуть, також не варто згадувати. При чому всі невдоволені майже стовідсотково входять в одну з категорій "поганих". Останнім часом взагалі не можу пригадати, щоб хтось когось (не зі свого кола) хвалив.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!