Osvita.ua Блоги Ірина Суслова: і знову про багатостраждальне НАЗЯВО
Ірина Суслова: і знову про багатостраждальне НАЗЯВО

Два роки НАЗЯВО ніби існує, але чиновники його свідомо втоптують в багно, не даючи установі працювати

Ірина Суслова: і знову про багатостраждальне НАЗЯВО

Автор: Ірина Суслова, народний депутат України, член комітету із захисту прав людини.

І знову про багатостраждальне НАЗЯВО. Нагадаю, що це установа, яка була покликана знищити корупцію та плагіат у сфері вищої освіти, але сама загрузла в конфліктах й підпала під вплив міністерської бюрократії.

Вже два роки НАЗЯВО ніби існує, але насправді деякі чиновники його свідомо втоптують в багно, а установі не дають працювати. Кілька разів його роботу блокували високопосадовці, які бажали просунути до Нацагенства вірних собі людей.

Апогеєм стало 23 березня 2017 року, коли під час нелегітимного засідання НАЗЯВО був переобраний голова установи, причому ним стала людина, у якої на той час вже навіть закінчились повноваження члена Агентства.

У відповідь на наші звернення до Міністерства освіти з проханням пояснити, чому НАЗЯВО досі повноцінно не працює, чиновники кивали на суди.

«Враховуючи оскарження результатів таємного голосування в судовому порядку, питання призначення Храпатого С. В. на посаду голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти до винесення судом рішення та набрання ним законної сили є передчасним», - пояснювала міністр Лілія Гриневич.

І ось 25 липня Окружний адміністративний суд м. Києва визнав, що засідання 23 березня проходило з порушеннями, оскільки скликати його міг лише керівник секретаріату, який цього не робив. Таким чином, рішення цих нелегітимних зборів скасовані. Сподіваюсь, тепер Міносвіти вже ніщо не завадить дати старт роботі НАЗЯВО? Чи будуть вигадані нові причини для відстрочки, поки міністерство «тихою сапою» перебиратиме на себе повноваження, що за законом повинні належати незалежному регулятору?

Можливо, питання риторичні, але сподіваюсь, керівництво МОН спроможеться-таки на них відповісти.

PS: Наголошую, що особистості тут ні до чого. Головне, щоб виконувався закон «Про вищу освіту» й нарешті запрацювала незалежна установа, яка зможе навести лад у цій сфері.

Оригінал

Освіта.ua
01.08.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!