О. Охредько: питання щодо документів військового обліку

Військовий квиток, приписне свідоцтво для вступників з окупованих територій не потрібні

О. Охредько: питання щодо документів військового обліку

Автор: Олег Охредько, експерт, аналітик Центру громадянської освіти «Альменда».

Військовий квиток або приписне свідоцтво для абітурієнтів з окупованих територій не потрібні!

Завершився основний етап вступної компанії для дітей з тимчасово окупованих територій. Сотні учнів та учениць успішно пройшли випробування і зараз готуються стати студентами. Зараз відбувається період подання документів вже до вишів. Відповідно п. 5 Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році абітурієнти повинні подати наступні документи:

«5. Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто оригінали:

  • документа, що посвідчує особу;
  • військового квитка або посвідчення про приписку - для військовозобов’язаних (крім випадків, передбачених законодавством);
  • документа державного зразка (оригінал) про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
  • сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти);
  • документів, які підтверджують право вступника на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів на основі повної загальної середньої освіти, зарахування за співбесідою, зарахування за квотами-1, квотами-2 або квотами-3 (за наявності)».

Доволі довго, а саме всі часи з початку окупації, питання подання документів завжди викликало питання, особливо щодо документів військового обліку. Щороку громадські організації підіймали ці питання, і щороку МОН реагувало на це. Кожного року Міністерство освіти і науки України в ручному порядку вирішувало це питання, видаючи необхідні роз’яснення:

  • Лист МОН від 04.07.2014 № 1/9-348 «Щодо особливостей вступної кампанії до вищих навчальних закладів».
  • Лист МОН України від 23/07/2015 № 1/9-344 «Щодо прийому документів від вступників до вищих навчальних закладів у 2015 році».
  • Лист МОН від 04.07.2016 № 1/9-342 «Щодо прийому документів від вступників, що проживають на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей, а також в Автономній Республіці Крим».

У 2016 році були затверджені Умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році, в якому знов таки не було врегульоване питання щодо військових квитків або приписних свідоцтв для дітей з тимчасово окупованих територій.

І ось нарешті Наказом МОН від 24.04.2017 №637 «Про затвердження Змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 13 жовтня 2016 року № 1236» вирішив це питання: були внесені зміни до Умов прийому, а саме:

«… у пункті 5:

абзац третій після слів «для військовозобов'язаних» доповнити словами «(крім випадків, передбачених законодавством)».

Таким чином, практично Міністерство освіти і науки України вирішило питання щодо військових документів. Під час вступу абітурієнт може не подавати такі документи, а вже після вступу та реєстрації (прописки) студенти будуть вже вирішувати ці питання.

Освіта.ua
31.07.2017

Популярні блоги
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
В. Онацький: чому школа починається з двійки? Учителі, які поставили двійки в перший навчальний день, є професійно непридатними
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Шукач Відповідей
2020 рок на дворі, але де-які приймальні комісії ВНЗ все ж таки не приймають мешканців з окупованих територій на навчання мотивуючи відсутністю військового квитка. Що робити в цих випадках?