І. Лікарчук: хто відповість за зрив вступної кампанії?

Заявами в письмовій формі МОН визнало неспроможність ЄДЕБО забезпечити потреби вступної кампанії

І. Лікарчук: хто відповість за зрив вступної кампанії?

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти.

Дозволом подавати заяви в письмовій формі МОН фактично визнало неспроможність ЄДЕБО забезпечити потреби вступної кампанії.

А як, в такому випадку, бути із слащавими запевненнями високих МОНівських чиновників про те, що це були лише проблеми перших днів? Чи будуть притягнуті до відповідальності й залишаться на своїх посадах ті, хто винуватий у фактичному зриві вступної кампанії? Чи буде проведено, з оприлюдненням результатів, службове розслідування причин цього ганебного явища й названі винуватці?

Хто відповість за ті мільйони, що були заплачені за розробку програмного забезпечення, котре не працює? Хто і за чиїм дорученням підписав акти приймання виконаних робіт? Чи вибачиться МОН перед десятками тисяч абітурієнтів, їхніх батьків, працівників приймальних комісіях?

Чому ці «авгієві конюшні» тепер має розгрібати пан Рашкевич, котрий до виконання своїх обов'язків приступив лише кілька тижнів тому, а не ті заступники міністра, які їх створили або споглядали за їхнім творенням?

І найголовніше - чи будуть зроблені організаційні та кадрові висновки із того, що відбулося на етапі старту вступної кампанії? Бо для мене висновок очевидний . Ті, хто сьогодні відповідає за питання вищої освіти в МОН - не можуть там працювати надалі. Вони довели свою повну професійну неспроможність.

P.S. Іще про одне. Своєю професійною неспроможністю (хочу думати, що не навмисно), вищі чиновники МОН укотре підставили міністра Лілію Гриневич. Буде дуже прикро, якщо пані міністр це залишить без відповідної жорсткої реакції. Як то вже було. Цього суспільство не зрозуміє.

Оригінал

Освіта.ua
18.07.2017

Популярні блоги
С. Новікова: ЗНО з математики для вступників-медиків При вступі на всі спеціальності галузі знань «Охорона здоров'я» другим предметом є математика
В. Громовий: в освіті вже пройдена межа незворотності Негативний відбір і зворотна селекція в освіті тривають, адже йдуть кращі, а «лава запасних» практично порожня
Є. Стадний: ідея збільшення ваги атестата хибна по суті Чим більше враховуватимуть атестат, тим меншими будуть шанси дітей з хорошими знаннями з суворіших шкіл
Д. Бабурін: реальність освіти за ширмою рейтингової шкали За ширмою рейтингової шкали 100-200, яку нам кожен рік презентує УЦОЯО, ховається реальний стан освіти в Україні
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Проблеми з ЄДБО почалися ще раніше, здається кінець травня - початок червня, коли базу переносили на інші сервери. Так, як раніше базою опікувалися приватні структури, напевно вирішили перенести базу на державні сервери. Питання кому в голову прийшла ідея це все робити у пік видачі документів про освіту і вступної компанії, та ще й повністю переробляти інтерфейсну частину? Чому цим не займатися зимою. Звісно, що нормальні IT спеціалісти не будуть працювати в державних структурах за ті копійки, тому й проблеми з базою.
N
Для Вчитель: Відповідь проста - відсутні справжні реалісти, в основному засіли мрійники, які крім фантазій нічого путнього згенерувати не можуть.
Коментувати
думка
Вважаю , що один із виходів для всіх - прийом заяв і рейтингові списки повинні скласти ВНЗи самостійно і бути незалежними від МОН і ЄДЕБО.
Вадим
Вперше абсолютно погоджуюсь із Лікарчуком.... вступну кампанію навмисно зірвано
N
Якщо МОН не в змозі організувати вступну кампанію належним чином, тоді університетам самим потрібно взяти вступну кампанію у свої руки, спираючись на автономію. Інакше університети залишаться без студентів.
Вчитель
Не знаю, хто там виходить "на связь" , але вступну кампанію зірвано.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!