Osvita.ua Блоги І. Лікарчук: знакова подія для системи вищої освіти України
І. Лікарчук: знакова подія для системи вищої освіти України

ВНЗ за отримання держзамовлення повинні чесно й відкрито боротися між собою на відкритих торгах

І. Лікарчук: знакова подія для системи вищої освіти України

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти.

Усі ЗМІ опублікували новину, що держзамовлення для вищої освіти у 2017 році може бути скорочене на 17%. Вважаю це знаковою подією для системи вищої освіти.

Насамперед тому, що ми наближаємося до ситуації, коли держзамовлення перетвориться із засобу штучної підтримки багатьох ВНЗ, які вже повинні були давно зникнути з освітнього ринку, у потужний фактор формування конкурентних відносин між університетами.

Університети за отримання держзамовлення повинні чесно й відкрито боротися між собою на відкритих торгах, а не чекати, коли їм це держзамовлення «виділить» якась комісія з МОН.

У цій боротьбі для перемоги вирішальними будуть спочатку вартість отриманої освіти та її фактична вартість.

Урешті держава колись повинна припинити платити гроші за відверту «туфту», якою насправді є «вища» освіта в багатьох університетах

Оригінал

Освіта.ua
13.07.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
N
Хто Вам сказав, що університети повинні конкурувати за держбюджетні місця? І чому Ви вирішили, що так буде краще? Чи існує конкуренція між маленькою крамничкою та супермаркетом? Можливо Ви впевнені, що супермаркет краще? Я - ні. З освітою складніше - Ви не зможете адекватно оцінити кінцевий продукт - якість освіти, тому конкурентність здійснюється на рівні фінансових можливостей (реклама, залучення ресурсів для шкільних вчителів, тощо). Також відіграє важливу роль місце перебування вишу, можливість працевлаштування випускників. На мою думку потрібно просто якісно готувати здобувачів освіти, а не перетворювати виші на акул капіталізму - користі буде більше.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!