В. Громовий: «прополювання» найкращих: причини й наслідки

Якщо на початку 90-х нові навчальні заклади створювали люди ідеї, то пізніше їх замінили мародерами

В. Громовий: «прополювання» найкращих: причини й наслідки

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

Три основні причини звільнення хороших директорів шкіл:

1. Їх намагаються спекатись перш за все тому, що на тлі їх ефективної діяльності ну дуже виразно видно недоліки системи. Адже успіху вони досягають не завдяки, а всупереч, наперекір Системі.

Саме вони показують, що треба бути вільним, що роль тупого «виконавця» біля шкільного керма є вкрай безперспективною для навчального закладу. Вони турбуються про справу, а не про те, «хто і що подумає» в чиновницьких кабінетах. Ну як таке можна довго терпіти?!

2. Їх витискають ще й тому, що коли на місці колись непродвинутої школи вони створюють, наприклад, крутезну гімназію, чи просто наводять порядок і роблять привабливою звичайну школу, їх директорське крісло відразу ж стає ласим шматком для дрібної челяді, придворних «цип» і усіляких «відставної кози барабанщиків» районного масштабу. Тим більше, що імпульс до розвитку ними заданий такий, що інерційного руху школі тепер точно вистачить років на п'ять-десять наперед! Тож «наступникам» можна не тільки зручно всістись на «все готове» і просто грітись у промінні не своєї слави, а й успішно конвертувати її у дзвінку монету. Звісно, у цьому випадку гадити на голову «попєрєдніків» є найкращою стратегією самозахисту та самоствердження.

Простежте закономірність: якщо, наприклад, на початку 90-х навчальні заклади нового типу створювали, як правило, люди ідеї, то в нульових і 10-х роках у багатьох випадках їм на зміну прийшли відверті мародери.

3. Їм не місце на «капітанському місточку» з огляду на те, що ну не люблять у нас «сильно вумних», незалежних і успішних. Вони не можуть не дратувати тупариків при владі навіть самим фактом свого існування.

Тож відсів кращих може відбуватись лише тому, що комусь «там, наверху» здалось, що вони «не на того моляться» або моляться «не так», як треба сьогодні, згідно з останніми віяннями та кон'юнктурою.

І така практика триває роками у всій освітній системі. Як наслідок, «маємо те, що маємо».

Детальніше про те, чому відбувається зворотна селекція управлінських кадрів в системі освіти писав тут.

Оригінал

Освіта.ua
11.07.2017

Популярні блоги
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Тетяна Сердечна: зарплати у вчителів мають бути різні Є шанс, що колись держава буде в змозі оплачувати роботу людей, які працюють із її майбутнім
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Pasha 23
... Оставалось это продиктовать секретарю. Крылья ласточки фыркнули над самой головой игемона, птица метнулась к чаше фонтана и вылетела на волю. Прокуратор поднял глаза на арестанта и увидел, что возле того столбом загорелась пыль. - Все о нем? - спросил Пилат у секретаря. - Нет, к сожалению, - неожиданно ответил секретарь и подал Пилату другой кусок пергамента. - Что еще там? - спросил Пилат и нахмурился. Прочитав поданное, он еще более изменился в лице. Темная ли кровь прилила к шее и лицу или случилось что-то либо другое, но только кожа его утратила желтизну, побурела, а глаза как будто провалились. Опять таки виновата была, вероятно кровь, прилившая к вискам и застучавшая в них, только у прокуратора что-то случилось со зрением. ... И со слухом случилось что-то странное - как будто вдали проиграли негромко и грозно трубы и очень явственно послышался носовой голос, надменно тянущий слова:"Закон об оскорблении величества..."
вчителька
У теперішній час важко знайти "хорошого" директора - порядного, людяного, інтелігентного, який не збирає кругом себе родичів і підлабузників, а створює колектив однодумців. Таких тепер не знайдеш "вдень і з вогнем".Вони так само поступають і з своїми вчителями. І ось тут - замкнуте коло.
спец
Хороший директор -суб’єктивна оцінка.Поміняв вікна - хороший, не поміняв, бо не виділили коштів, - не хороший. Хороший для Марії Іванівни - дав багато годин, поганий для Миколи Петровича - дав мало годин. Той, кого призначили керівником, хорошим не буває, втрачає людяність, керується не совістю, бо і її втрачає. Та не треба про директорів тут писати.
ХТО вони
"найкращи"!!!...Ау..... - ХТО вони ????.... ПIБ ????? ---Адже успіху вони досягають...? ЯК? Та ще отже - " імпульс до розвитку себэ ними заданий такий, що інерційного руху школі вистачить років на п’ять-десять рокiв.... РАЗОГНАЛИ себя и здание? Чем человече думае? Такэ написати?
Alex
Для ХТО вони: ну ти і тупий... школа рухається? так не про будівлю, а про щось інше, аа не зрозумів? ну то твої проблеми
Коментувати
Начальник управління освітою
Дописи ображеного, вічно в усьому винного, супердиректора...
гоблин
Для Начальник управління освітою: Бог лишает разума, иногда
спасибо, повеселили.
Для гоблин: Для Начальник управління освітою: Два умника, которые считают (не числа),что их перепалка повышает их чувство собственной важности (ЧВС). Как наши тётки на базаре... Ну обижен. Ну ладно. Хотя... Мне думается, что человека потянули к лучшему после того, как сдвинули. Так что здесь уже не работает "дописи ображеного". Работа у человека такая. Пусть работает.Планета большая.Места в инете всем хватит.
Коментувати
Олекса
Скажіть спасибі міністру-плагіатору Гриневич за дурь, блат, корупцію в освіті, та її покровителей в АП Президента.
Ось так
Якщо директор говорить, що коштів на ремонт не вистачає, то зразу лунає фраза:"Пишіть заяву. Ви вже не працюєте." Ніякої поваги до людей. Ось така зараз у нас влада. І жодного слова не можна сказати, щоб себе виправдати. А про право на відпустку давно забули. Директор повинен бути на зв’язку, не дай Боже начальник не додзвониться. Це ж трагедія районного масштабу. Бережіть себе!!!
Pasufik
І на то немає ради п. Громовий. Ласих прийти на готове завжди більше, ніж ладних щось реформувати або створювати нове. Тому правда має бути з кулаками. Якщо йдеш піднімати цілину будь готовий до того, що завтра з*явиться рейдер, якому смакуватиме чужа праця. Тому у давнину будували фортеці з високими мурами, а сьогодні треба бути не тільки працьовитим. а ще і хитрим. Цього, на жаль, у педвузах не навчають!