О. Співаковський: загрозлива ситуація зі вступом

Якщо буде продовжуватися ідеологія «широкого» вступу, отримаємо повний дисбаланс людського капіталу

О. Співаковський: загрозлива ситуація зі вступом

Автор: Олександр Співаковський, народний депутат, перший заступник голови Комітету ВР з питань науки і освіти, член фракції БПП.

Сьогодні 248 - ма голосами «за» Парламент ухвалив за основу та в цілому проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо діяльності вищих навчальних закладів на території Донецької та Луганської областей (р. н. 6548).

Наголошую, що це не просто звичайний законопроект про внесення технічних змін до Закону «Про вищу освіту». Це - законопроект, який захищає освітню інфраструктуру на кордоні з агресором та надає можливість університетам, розташованим в прикордонній зоні, набрати свій власний контингент. І саме завдяки сформованому контингенту молодь, яка залишиться на цих територіях, завдяки своїй освіченості, інтелекту та інноваційній економіці боронитиме ментальні кордони України.

Також це насамперед потужний меседж щодо привернення уваги до вкрай небезпечної тенденції «вимивання» людського капіталу зі Сходу і Півдня України. Адже сьогодні набирає обертів загрозлива ситуація, за якої випускники українських шкіл, особливо із Західної України, обирають для навчання закордонні вищі навчальні заклади, насамперед – польські.

В свою чергу, випускники Півдня та Сходу виїжджають навчатись до Центру та Заходу нашої держави.

Якщо ми будемо й надалі продовжувати ідеологію «широкого» вступу, то вже найближчим часом отримаємо повний дисбаланс розвитку людського капіталу в країні. Тому законопроект №6548 – це перший крок до вирішення питання комплексного забезпечення національної політики розвитку людського капіталу на державному рівні.

Нагадаю, що нормами цього Закону передбачено можливість встановлення фіксованих обсягів державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою для всіх спеціальностей та всіх освітніх рівнів не тільки для тимчасово переміщених вищих навчальних закладів, але й для вищих навчальних закладів, розташованих на території Донецької та Луганської областей.

Оригінал

Освіта.ua
11.07.2017

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Pasufik
А Вам не здається, що у нас є десятки спеціальностей, для набуття яких вища освіта у теперішньому вигляді взагалі не потрібна? Це по-господарськи витрачати 4-5 років на ВО, щоб потім працювати менеджером у готелі?
N
Для Pasufik: Для роботи менеджером у готелі освіта потрібна. Питання в тому, чи у нас дійсно по-справжньому готують таких менеджерів.
Коментувати
Чарльтон
"Могучая кучка"Соросрвских грантоедов, занявших Мон ,добивают университеты страны!!