Ігор Лікарчук: загроза зриву вступної кампанії

Чим на сьогоднішній день загрожує для вступної кампанії відсутність держзамовлення?

Ігор Лікарчук: загроза зриву вступної кампанії

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти.

Незважаючи на вихідний, до мене третій раз звертаються журналісти з питанням: «Чим для вступної кампанії загрожує відсутність держзамовлення?»

 Відповідаю так: «На сьогодні - це невизначеність і втрата нервових клітин ректорами та абітурієнтами. Чергове розчарування мільйонів людей у здатності держави ефективно виконувати свої функції, серйозна підстава міністра пані Лілії Гриневич. Якщо держзамовлення не буде іще кілька днів, то є реальна загроза зриву вступної кампанії».

Але уже зараз можна стверджувати: навіть якщо те держзамовлення з'явиться у найближчий час, то Директор департаменту вищої освіти МОН та заступник міністра, котрий відповідає за вищу освіту, УЖЕ кілька днів тому повинні були подати у відставку.

Це був би чесний крок справжніх чоловіків. Але вони, мабуть, іще й премію в кілька десятків тисяч гривень отримають... І назвуть десятки причин, щоб виправдати власну неефективну роботу чи бездіяльність.

Оригінал

Освіта.ua
10.07.2017

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
и
Як набрид цей старий пердун у відставці зі своїми недолугими мораліте й пришелепуватим фан-клубом з екзальтованих учителиць.
PR
Має бути дeржавнe замовлeння у розмірі 50-75% від кількості абітурієнтів.
Бен
Для PR: зачем так много? Оставить процентов 20. И то, на самые востребованные специальности. Юристов, политологов и прочих гуманитариев за бюджетные деньги учить не следует в принципе.
Коментувати
Чарльтон
Шарова на палю , ковтунця в Сибір ! Стаття точна.
Velis
А оно вообще нужно? Может быть пора устроить системе высшего образования шоковую терапию. Сейчас как раз границы с Польшей открыты и преподавателям, которым порежут нагрузку, будет куда ехать работать.
Anna
Для Velis: ага, в Польшу на клубнику поедут)))
Velis
Для Anna: сезон клубники уже закончился. На подходе картошка.
Anna
Для Velis: на крайняк мясокомбинат)
Коментувати
спец
Яке може бути держзамовлення? Не працевлаштовані випускники вишів минулих років, ринок праці переповнений, а виші набирають контрактиків, бо ті платять і вони, ці виші, процвітають. Куди не глянь всі з вищою освітою. Для цієї країни достатньо десяток, а може й менше вишів.
Rory
Це просто абзец с теперішньою вступною кампанією! В пятницю 14.07 закінчується прийом документів від тих хто закінчив 9-ті класи, а система Конкуос.Вступ-2017 - ще навіть не запрацювала і неможливо подивитися який конкурс на одне місце у вузах. Це просто 3.14 здец товариші, а не держава. Розстріляти хто не справляється зі своми обовязками і все!