В. Бєлий: ЗНО з англійської для всіх - потім як ніколи

ЗНО з англійської для всіх у рази піднімало б мотивацію учнів до вивчення англійської на гідному рівні

В. Бєлий: ЗНО з англійської для всіх - потім як ніколи

Автор: Володимир Бєлий, заступник директора з НВР, фізико-технічний ліцей м. Херсона.

ЗНО з англійської для ВСІХ: потім як ніколи? Головне, щоб не завтра.

Попри те, що КОЖЕН український школяр вчить англійську протягом СЕМИ років поспіль, задля чого витрачаються величезні бюджетні кошти, а запроваджувати обов’язкове для всіх ДПА/ЗНО виявляється ніби негуманно. Учні та дорослі, мовляв, до того не готові.

Але як такий хід може спотворити факт рівних умов для всіх?

Завдання ж точно не будуть архіскладними і дай, Боже, щоб випускник продемонстрував, що володіє хоча б БАЗОВИМИ елементарними індикаторами мовної підготовки. Не проблема поставити два-три завдання високого рівня для деяких і ВСЕ - сегмент вивчення англійської почне стрімко розвиватися, бо суспільний важіль значимості мовної компетентності особи - це вам не її реакція на заклики, від яких у нього фактично нічого не змінюється.

ЗНО з англійської для ВСІХ, навіть, у неповній версії, у рази піднімало б мотивацію учнів до вивчення англійської на гідному часу рівні.

Відкладеним «є хорошим лише сир», кажуть у народі. Мова про те, що повну версію можна вводити і через декілька років, але ж так було б вже на значно кращій основі, ніж за умов теперішнього статус-кво.

Якось іноземні експерти з успішної країни казали: «Ви, замість поступово розвиватися до кращого стану, весь час сидите на маргінесах і все готуєте ідеальну початкову основу, щоб було все і відразу, як у тих націй, котрі до такого йшли роками крок за кроком».

Оригінал

Освіта.ua
03.07.2017

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
angel
Кожен школяр протягом семи років вивчає англійську? А що робити тим дітям, що у школі вивчали німецьку, скажіть, будь ласка?
небайдужий
Шановний пане Білий, давайте вводьте для вступу в медичні виші на рівні з хімією та історією на вибір ще й англійську і ми з вами тоді будемо цілком згодні, що до здачі обов’язкового ЗНО з англійської. А так, вибачте, на що вона здалася? Звісно в програмовому курсі навчання ми її вивчаємо, але так само вивчаються і інші предмети, і так само держави витрачає і на їх вивчення кошти, чи не так? Так давайте будемо здавати комплексне ЗНО з усіх предметів! Але скажьть будь-ласка, нащо абітурієнту мед вуза здавати обов’язковим англійську? Вводьте англійську як додатковий предмет на вибір при вступі в усі вузи, як це зроблено з українською мовою, адже усюди потрібна українська, тому і здаємо ЗНО. Якщо буде зроблено так, то тоді і буде мотивація, ми будемо знати що нам дійсно потрібна англ. мова для вступу, і возмущатися ніхто не буде, хтось обере хімію, хтось історію, а хтось англійську. У вас усе як за РАДЯНСЬКІ ЧАСИ - ОБОВ’ЯЗКОВО! Як що до прав людини? Соціального вибуху не боїтесь?
Мирослава
Ми завжди кидаємося в крайнощі!!! Скажіть,скільком відсоткам учнів,громадян потрібна англійська??? - 20-30% ??? А математична компетентність - ВСІМ!!!! А література,історія,які формують світогляд,з людини формують ЛЮДИНУ ????НЕ ПОТРІБНА ???? І тому ,англійська,якийсь базовий рівень,А КОМУ ПОТРІБНО БІЛЬШЕ,той знайде можливість!!! А кому буде потрібно ,той вивчить без школи!і ДПА ,ЗНО для всіх - ЗАЙВІ !!
я не соглашаюсь с автором
в том, что именно английскому следует отдавать предпочтение. Почему? Мы ведь не Англия и не англоязычная страна, и не колония. А посему ставить их язык в премиущество не есть логично. Логичнее преимущество предоставить украинскому+литература (обязательно, и с сочинением для всех), математике; истории, физике-химии-биологии, пусть и на выбор; географии, в обязательном порядке;праву, в обязательном порядке;литературе-истории что там ещё и в этот список поставить иностранный. И не обязательно аглицкий. Ведь ещё изучают немецкий-польский-французкий-испанский
Практик
Для я не соглашаюсь с автором: Согласен на все 100! Сплошной английский- это обратная сторона русификации: потом будут рыдать по поводу англоязычного засилья, вводить квоты, ограничивающие сферу его употребления и защищать от него украинский язык!
Коментувати
антон,но почему то с маленькой
буквы, абсолютно прав в том, что обязательные экзамены по всем предметам - это первейшая мотивация учить эти предметы.И да,антон,без сарказма,это - НАСИЛИЕ. НО любое действие для человека есть насилие. И над собой тоже.Вопрос лишь в том, что именно ставят во главу угла предлагающие новые правила.
Максим
Я продовжу. Останнім часом обговорюється аудіювання, яке має стати обов’язковою складовою тесту ЗНО з іноземної мови, а хто забезпечує школу технікою та записами про це мовчать. Отримавши нові підручники Карпюк English 8 минулого року, вчитель мав придбати аудіододаток за власні кошти. Питання звісно риторичне. Як власне і багато чого іншого у нашому суспільстві. Чому стільки галасу навколо саме іноземної?Чому б не зробити обов’язковими тести з біології, хімії, фізики. Навіщо давати вибір між історією та математикою. Нехай здають все. Кажете, не потрібні для вступу... А кого це цікавить? Тест з рідної мови не всі складають, але чомусь це не обговорюється. І ще одне: дитина, яка закінчує спеціалізовану школу, має рівень В2 (за Європейською шкалою) і студент після навчання у вищому навчальному закладі теж має рівень В2. Цікаво чи не так. Можливо варто переглянути шкалу встановлення цих саме рівнів та зробити тести наближеними до шкільної програми та того, що діти дійсно вивчають у школі.
Максим
Чому стільки галасу навколо цього ЗНО (обов’язкового чи ні) з англійської мови? Хіба проблема в тому? Керманичі від освіти взагалі усвідомлюють що використовуючи підручники із грифом міністерства (я маю на увазі вітчизняні, на кшталт Несвіт, Карпюк та інші) та з тією кількістю годин, що є в школі, не можливо не лише підготувати дитину до цього самого тесту, а й просто навчити дитину мові. 35 хвилин на тиждень у першому класі і добре якщо клас поділяється на групи і вчитель має 2 хвилини на кожного учня, а як не вистачає однієї дитинки для поділу на групи і на уроці 27 дітей. Як можна прідилити увагу кожному, вислухати кожного, скорегувати вивчене, а це ж потрібно робити на кожному уроці. Де ж шукати час для індивідуального підходу. Не говорячи вже про мотивацію учнів до навчання взагалі й до вивчення іноземної зокрема.
просто вчитель
Пане Бєлий,як це рівні умови для всіх: для дітей зі звичайних шкіл,де 2 - 3 години на тиждень і для спеціалізованих,де іноземна мова щодня?А можливо рівні умови.коли б одні тести були запропоновані для учнів загальноосвітніх шкіп і іншого рівня для випускників зі спеціалізованих шкіл?А то програми різні,а ЗНО однакове для всіх.Повірте,з сільських шкіл і районних центрів діти і зараз здають ЗНО з іноземної - і доволі непогано.Але всі вони говорять, хай уже і такі завдання будуть,але хоча б півгодини часу добавили. І ще,чрому ви так стурбовані лише англійською мовою? Невже у нас з математикою краще йдуть справи,чи вона менш важлива для сьогодення?Зараз учителів математики у школах катастрофічно бракує. Подивіться,які конкурси на ін’яз і на математичні спеціальності.То вивчення чого треба мотивувати?
anton2000
А ЗНО по химии поднимает мотивацию изучения химии - давайте для всех введем ЗНО по химии. А ЗНО по физике поднимает мотивацию изучения физики - давайте для всех введем ЗНО по физике. И та далее. Давайте сделаем все ЗНО обязательными - вот это будет мотивация учиться!!
Таня
Погоджуюся з Вами, все i зразу, не дасть позитивного ефекту. На мою думку, потрiбно запроваджувати обов’язковi базовi тести пicля закiнчення кожного класу з 6 по 10 i поступово пiдводити - готувати дiтей до ЗНО, а переносити його з року на рiк, то й на слiдуючий рiк дiти не будуть готовi i потiм також... Перш за все, хочу побачити змiни у викладаннi цього предмету у звичайних районних та сiльських школах, щоб дiти були дiйсно в рiвних умовах.
Vlad
В. Бєлому. А де ж вибір учня? Обов`язково українська мова і література, історія або математика, англійська мова. А для вступу на технічні спеціальності необхідно фізика, хімія, біологія. Умови рівні для всіх? Багатьом вистачить три ЗНО: українська, історія, англійська. А іншим необхідно ще четвертий предмет. А є і такий набір: українська мова, біологія, хімія або фізика. Ні математика, ні історія, ні англійська не потрібні для вступу. А випускник не матиме можливості пройти ЗНО з необхідних йому предметів.
В.Г.
В. Бєлому. Якби справді завдання для ЗНО з англійської були такими як Ви пишете. Але ж якщо з математики, фізики чи ін. предметів завдання ЗНО справді по темах і матеріалах, що є в підручнику, то покажіть хоч одне завдання ЗНО з англійської в підручнику якого класу є хоч би один текст, який є в завданнях ЗНО?!!! Тому і всі бояться його. А англійська справді потрібна кожній грамотній і освіченій людині і ЗНО з іноземної повинно бути обов"язковим, так як у всьому світі цей предмет № 1. А ще як перевіряють тест. Якщо дитина по одному з пунктів заданого плану написала 27 слів (а всього потрібно 100), причому без жодної помилки, а їй пишуть, що даний пункт не висвітлений, то що ми взагалі цим тестом перевіряємо? Діти розчаровуються жахливо! І це ті учні, які справді мають високий рівень, а що казати іншим. Ось Вам і вся причина чому всі просто кричать проти обов"язкового Зно з англійської. І мають рацію. За таких умов ми ніколи не будемо готові здавати, а треба було б.Тож перевіряймо те, що вчимо, те що є в...
я-я-я
Для В.Г.: В письмовій роботі рекомендується використати до 100 слів. Кількість слів вже давно не рахується.Якщо " чудова " дитина не може написати повідомлення, то про який "чудовий" рівень підготовки Ви говорите!
Коментувати
совесть
Бєлому: Результати обов’язкової української мови і літератури свідчать про хиби у логіці ваших висновків. Якою є мотивація! - і... АЖ 5 тих, хто, окрім іншого виконаного без помилок, знав правильний наголос у слові "цінник".
KRP-2010
Для Володимира Бєлого: Пане Володимиру, ЗНО можна ввести з англійської, але це тільки для ДПА. Для вступу до вищих навчальних закладів його не слід вводити- діти до цього дійсно не готові.
VIKO
Рівні умови для всіх-це в кожній школі однакова кількість годин ( не по 2-3, а мінімум по 5) і з Оксфордськими виданнями, а не "аля Карп’юк та аля Несвіт", і поділ груп обов’язковий з самого першого року навчання. І про стажування вчителів англійськоїї давайте не забувати раз на три роки в Англіїї. Тоді будуть рівні умови,а так...працюючи в ліцеї також якісь статті писати потрібно((( Давайте більше реальності!
Anna
А действительно ли английский нужен всем жителям Украины? Ведь на самом деле тех кто будет как-то сотрудничать с иностранными компаниями не так уж и много и они выучат английский и без обязательного ЗНО. Нужен ли анлийский учителю физики? или терапевту в обычной больнице? или сантехнику? нет. В школе много какие предметы изучают 7 лет, некоторые и больше, но ведь ЗНО по, например, математике не является обязательным, хотя ее учат все 11 лет школы.
У чому винні мої діти?
Звичайна сільська школа. У клас "запливає" меланхолійна бабуся глибокого пенсійного віку. Меланхолійно всідається на стілець і щось меланхолійно читає собі під ніс. Згодом учні щось копіюють-записують у своїх зошитах. Якщо учні щось малюють, перешіптуються між собою, сидять у телефонах-смартфонах - не зважає. Коли ж школярі починають голосно шуміти чи навіть шарпатися між собою - знімає дикий репет. Учні притихають і знову повертаються до телефонів-сматрфонів чи інших справ. Головне, щоб не було шуму, щоб ніхто нікого не скалічив. І щоб у зошитах було щось написано, хоча десь так близько 90% учнів класу і не розуміють, що ж то вони писали . Видимість роботи, а справжнім навчанням і не пахне. Можливо, у нашу школу і прийшов би молодий старанний учитель (бо село ж немале та й недалеко від обласного центру), та бабуся-горе вчителька своє місце просто так не віддасть. Щороку вона задіює свої зв’язки, щоб ще лишитись на роботі. ТО У ЧОМУВИННІ МОЇ ДІТИ, ЩО НЕ ЗНАЮТЬ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ?
Роман
Для У чому винні мої діти?: Це масове явище в багатьох школах з різних предметів. Причина - відсутність справжніх реформ в освіті і директори з радянськими підходами до освіти.
Юля
Для Роман: а тебя, такого умного, не а советской школе выучили?
Роман
Ми вже на ти? А щодо вивчили в радянській школі то більшість знань і умінь вчитися мені дали в університеті часів незалежної України. Совок не вчив думати, порівнювати а тільки вірити в лжеісторію, лжелітературу, сліпо підкорятися тоталітарній системі освіти. Але деяким "умнікам " хочеться зберегти це і в сучасній школі.
Коментувати
Анна
не всі діти готові здавати ЗОН з англійської мови.Є багато дітей яким важко дається вивчення мови,а запровадивши ЗНО для всіх-ми лише посилим роботу репетиторів.
Anna
Для Анна: ну есть дети которым вообще сложно учиться, может вообще все экзамены отменить?
Вчитель
Перш ніж вводити ЗНО з англійської для всіх, треба було б змінити кількість годин англійської мови в звичайних школах у бік збільшення. Як може дитина вивчити іноземну мову за два уроки на тиждень в більшості класів протягом усього навчання??? Та й погляньте на результати з рідної мови, на яку визначено більше годин, ніж на іноземну: вони невтішні. То що ж тоді говорити про іноземну??? Дві години - це аби діти не забули "my name is..". Переглянути навчальні плани потрібно спершу.
Абітурієнт-2018
Для Вчитель: Шановний вчителю. Можливо спочатку необхідно зробити так, щоб у нас знали дуже добре українську мову. А то виходить, що мову не знаємо, але хочемо, щоб діти знали ще англійську. Так не буває.
Коментувати