В. Громовий: в українській освіті йде боротьба двох сил

Люди з прогресивними ідеями змушені залишати школи та ВНЗ, бо не мають там можливостей для самореалізації

В. Громовий: в українській освіті йде боротьба двох сил

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

Абстрактне...

Що мене дуже втішає?! У найближче десятиліття поглибиться криза сенсів шкільної освіти і, як наслідок, зникне професія вчитель у її сучасному розумінні як організатора масового навчання дітей в рамках класно-урочної системи.

Натомість з'явиться й уже з'явився суспільний запит на фахівців з індивідуального педагогічного супроводу руху дітей за індивідуальними освітніми траєкторіями (тьюторів, фасилітаторів, онлайн-консультантів, коучів тощо). А значить, зникнуть «як роса на сонці» і ті освітні структури, які продовжуватимуть рухатись за інерцією і виявлять свою повну неспроможність докорінно змінитися.

Уже зараз в українській освіті йде боротьба двох сил. З одного боку «лупають сю скалу» ті, хто за розвиток (на жаль, більшість з них за розвиток лише на словах). З іншого боку тим, хто хоче «звернути гори», звертають шиї ті, хто хоче зберегти все, як є.

Звісно, у демотивованому та абсолютно невільному освітянському соціумі домінує друга категорія.

Люди з творчим мисленням і прогресивними ідеями змушені залишати школи та ВНЗ, бо не знаходять там анінайменших можливостей для самореалізації.

Через десять років у них з'явиться маса несистемних варіантів для застосування своїх талантів.

Оригінал

Освіта.ua
29.06.2017

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Родион
ЦИТ: "в українській освіті йде боротьба двох сил" Так завжди було: боротьба ненажерливої провладної сили і демагогічної опозиційної. І коли опозиційна сила на хвилі популізму приходить до влади, то стає гіршою за попередників.
Pasufik
Подивіться на нашу ВР і Ви побачите, скільки сил бореться в українській освіті. Ви, шановні блогери, стільки пишете цікавого і розумного, чого ж вас ніхто не слухає? Співаковський таке виспівує, що диву даєшся. Усе ніби розуміє, а Закони рекомендує за схемою, яка тільки йому одному зрозуміла. Головне, не зачепити корпоративних прав ділків від освіти, адже вони акумулюють готівку, а про реформи можна буде ще довго вішати локшину на великі і довірливі вуха українців.
логика
Бідних у країні більше, значить "школа" як інститут освітніх послуг буде затребувана завжди і всюди. А бізнесмени -репетитори, консультанти будуть пропонувати свої послуги тим, у кого є гроші. А там як складеться в людини - як сказав прем’єр: Країні потрібні не дипломи, а фахівці своєї справи. ""А значить, зникнуть «як роса на сонці» і ті тьюторі, фасилітаторі, онлайн-консультанті, коучі тощо
скептик
В Штатах из элитарных частных платных школ, в основном , где принципиально честно относятся к оценкам,поступают в элитные вузы+ представить финансовый документ о возможности оплачивать обучение, интеграция для стада -это для нас
Вчитель
Читаючи подібні екзерциси стосовно освіти та вчителів, чогось пригадується репліка з одного телевізійного фільму: Кісо, я Вас як художник художника питаю: Ви малювати вмієте?
111
Для Вчитель: Бідний вчитель! Саме про нього і пише В. Громовий.
мнение
Нам всем предлагают не говорильней заниматься, а ПОРАботать: http://osvita.ua/school/56364/. Долучайтесь вместе с Виктором, что мешает принять предложение?
что мешает?
Для мнение: необходимость кормить семьи. То есть - тратить время на абсолютно иные вещи...
Коментувати