О. Співаковський: за 2 місяці не можна міняти правила гри

Застосування фрагментарних інструментів призведе до знищення існуючої інфраструктури та еміграції

О. Співаковський: за 2 місяці не можна міняти правила гри

Автор: Олександр Співаковський, народний депутат, перший заступник голови Комітету ВР з питань науки і освіти, член фракції БПП.

Оскільки дискусія не може зупиниться, я ще раз хочу звернути увагу на наступне:

1. Мене дивує, як взагалі за 2 місяці можна змінювати Правила гри. Це просто приклад правового нігілізму для людей.

2. Функції МОНУ змінювати Умови - на них ніхто не зазіхає. І той , хто це робить, відповідає за наслідки.

3. Ніхто не має забирати право народних депутатів на контрольні функції та свідомо або ні погрожувати їм за це.

4. Той, хто думає, що кількістю балів можна вирішити проблему якості освіти, глибоко помиляється. Цим можна вирішити тільки проблему руйнування відповідної інфраструктури.

5. Без введення інституту професійного ліцензування діяльності (лікарської, вчительської, юридичної і т. д.) проблему отримання «дипломів» про ВО не вирішити. Нема природного зворотного зв'язку - нема впливу на поведінку головних суб'єктів освітнього процесу (студент, викладач та виш).

6. Введення системи рекламацій на професійну діяльність, яка включає статистику по не отриманню ліцензій та ..., надасть МОНУ інструмент відкликання ліцензій на відповідні спеціальності відповідних університетів.

Висновок : замість філософії «закриття доступу», яка включає маніпуляції з кількістю балів, нам необхідно побудувати і терміново:

• систему управління якістю підготовки фахівців, яка включає жорсткий моніторинг, як внутрішній так і зовнішній, всіх бізнес-процесів навчання;

• провести систему незаангажованих вимірювань, з запрошенням закордонних агентств, діяльності закладів вищої освіти;

• терміново розпочати введення системи ліцензування професійної діяльності;

• ввести систему індикативного ціноутворення контрактної форми навчання.

Тільки в системі можна повернути якість вищої освіти. Будь-яке застосування фрагментарних інструментів буде приводити до знищення існуючої інфраструктури та еміграції наших дітей за кордон!

Оригінал

Освіта.ua
27.06.2017

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
справедливость есть
Спасибо, что отстояли законность. Пускай дети в честной борьбе соревнуются за "место под солнцем". И теперь следует ужесточить контроль при зачетах и экзаменах. Еще раз спасибо тем, кто боролся против произвола чиновников.
хватит лже=реформ
Интересна мотивация, поставившего минус. Было бы справедливо открыто возразить, объяснив свою позицию. Например: "мне больше нравиться средненький 150 -бальный абитуриент, чем , имеющий высокий бал по биологии, в ущерб математике." А не написали потому, что за -1 не видно кто и что, и пускай это будет никнейм, но без объяснения позиции, ибо возражать здравому смыслу так же глупо и смешно, как и "рожать" глупые, не продуманные и антиконституционные законы. Да и автор статьи "таким" не нравится,потому,что все сказанное им, логично, законно, а главное человечно
хватит лже-реформ
Стоять на позиции неукоснительного соблюдения закона-это самое правильное и достойное. Эту позицию и отстаивает господин Спиваковский. Заметьте- без лозунгов и сомнительной целесообразности. Предложены четкие шаги по улучшению качества медобслуживания. Единственный "недостаток" таких реформ -нужно думать и работать, а тут "блицкриг". Проснулись, в голову "стукнуло"-все реформа готова. А, главное, подоплека-то какая-не допустить "дебилов" в медвузы. И ни чего , что общий балл 480 при биологии 190, пройдут те у которых по Биологии 150 и в сумме 450-потому, что закон такой дебильный, ну, впрочем, как и все другие реформы-медицина здесь не одинока.
Не вірю в крокодилячі сльози
Де ж ти був, коли у студентів-хорошистів вкрали стипендії і віддали їх трійочникам за 40-процентним принципом? І зараз непоодинокі випадки, коли студент із 90 балами стипендії не має, а з 60 - її отримує. Чому тоді не звертався до кабміну? Не вірю, що тепер ти так стояв за справедливість. Признайся чесно, що спрацював ректорський тиск. Кому потрібні неуки у вузах? І не лише медичних. Побачив сьогодні рейтинг студентів-інформатиків ІІ курсу одного з вузів і за голову схопився. З 32 стулентів 29 бюджетників, але літню сесію без заборгованостей склали лише 5. Середній бал - 45 зі 100 можливих, а якщо відкинути 5 кращих, то виходить лише 38. То ж навіщо витрачати державні кошти на таких студентів? Краще б навчити і профінансувати достойно тих, хто хоче і може вчитися. А щодо погроз, то вона для депутата може бути лише одна - не голосувати надалі ні за нього, ні за політичну силу, яку він представляє.
Ксенія
Для Віталій Чорноус. Шановний пане! Якщо ви не розумієте зміст сказаного .то не варто і давати коментар. Бо говорилося про те, що по вчителю може " проїхатися" всякий , навіть той, хто далекий від учительської професії, але вважає, що може давати оцінку усім учителям. Я додала свій коментар свідомо і ні від кого не ховаюся!
Виталий, ДЕНЕГ на
контракт у них хватает?Судя по Вашим воплям-ХВАТАЕТ.А контракт в меде нехилый. Вот у нас если не хватало,так мы когти рвали,чтобы ... ДУРАКИ? Не способны организовать хорошего учителя для ребёнка,стремящегося стать медиком? Ну так дуракам закон не писан.Обычным, баблолимеющим родителям,дети которых НЕ способны набрать 150 баллов-ДА,отдавать )))))))))))))), вот ведь глупое слово какое, отдавать великовозрастное глупое чадо,.ОТДАВАТЬ))))))))) в ПТУ,если ума на большее НЕ хватило за 6 лет до окончания школы/И нечего переживать.Детки,не способные работать головой,спокойно зарабатывают неплохие деньги руками. Но НИ В КОЕМ РАЗИ не в медицине... ЧТО, деньги впереди маячат?
Віталій Чорноус
Боти заполонили сайт і створюють картинку, що "народ проти". Покажіться, хто ви, Ксенія та інші? Для тих, хто має відношення до освіти і бачить її, так би мовити, з середини. Ви прекрасно розумієте, що навіть дуже талановита дитина не в змозі самостійно освоїти предмет. Потрібен вчитель. Точніше ВЧИТЕЛЬ. Який навчить вчитися і пояснить основи того чи іншого предмету. Якщо б дитина змогла сама освоїти науки, для чого тоді школи? Для хороших дітей, але не вундеркіндів, самостійно підготуватися навіть на 150 балів без вчителя - проблема. А вчитель, наприклад, фізики поступив з балами ЗНО з фізики! менше 130 (подивіться статистику абітурієнтів на цей напрямок). Чи зможе він навчити цю дитину? А вчитель хімії взагалі не може отримати повну ставку у звичайній школі. І вчить цю дитину вчитель біології. Ви хочете запровадити дискриминацію серед абітурієнтів, бо багаті батьки наймуть репетиторів і 150 балів буде. Що робити звичайним батькам? Віддавати дитину у ПТУ? Почніть зі школи.
9q
Для Віталій Чорноус: А можe боти заполонили щодо підвищeння прохідного балу. Тeж, покажіться на очі. Можливо люди проти?
у них хватает денег
Для Віталій Чорноус: на контракт? Это не совсем обычные родители...
Anna
Для Віталій Чорноус: ну контракт стоит дороже чем репетитор на год-два. НАМНОГО дороже. Так в чем проблема нанять ребенку репетитора?)
Коментувати
Ксенія
То ліцензувати потрібно усіх, починаючи з президента і подібних дописувачів, а не тільки вчителів. Вчепилися до вчителів і ганять скрізь. Тільки таких розумних якийсь нерозумний учитель навчив.
Владислав
Ви цілком праві щодо необхідності системи професійного ліцензування. Але для чого при цьому "зводити на ні" та дискредитувати існуючі досягнення системи ЗНО? "Бали не вирішать проблеми". Це так. Як, наприклад, система ліцензування не вирішить всі проблеми медицини без підняття офіційних доходів лікарів. А розв’язання проблем лікарів не вирішить проблему здоров’я населення без пропаганди відповідного способу життя... і т.д. Ви займатеся демагогією, коли пояснюєте скасування_одного_із заходів його фрагментарністю. Потрібні ще заходи? Готуйте їх та приймайте. А поки всім абсолютно очевидно, що поріг скасували через побоювання внз втратити платників, а не через купу інших причин від еміграції дітей (хай щастить за кордоном тим, хто не склав тут іспит) до порушення якоїсь "відповідної інфраструктури" (тут давно вже пора порушити всю цю відповідну інфраструктуру, якщо ви про систему контрактів у внз).
Мирослава
п.Співаковський! Саме Ваш комітет повинен готувати нормативно - правову базу для ОСВІТИ!!! Чому ви НЕ ЗРОБИЛИ ??? • систему управління якістю підготовки фахівців, яка включає жорсткий моніторинг, як внутрішній так і зовнішній, всіх бізнес-процесів навчання; .провести систему незаангажованих вимірювань, з запрошенням закордонних агентств, діяльності закладів вищої освіти; • терміново розпочати введення системи ліцензування професійної діяльності; • ввести систему індикативного ціноутворення контрактної форми навчання. ВИ ВЖЕ 3 роки ПРИ ВЛАДІ !!! А я скажу чому??? - БО ЗАЙМАЄТЕСЯ ТРІПОЛОГІЄЮ!!!! Тільки треба і нада!!
мати абітурієнта
Дякуємо ,Вам,велике за відновлення прав наших дітей !Cправедливість є!
Vlad
Для мати абітурієнта: А обов`язки у ваших дітей є?
9q
Для Vlad: Так вони виконали обов’язок, склавши тeсти на 100 чи більшe балів.
Коментувати
9q
Молодeць, Олeксандрe. Вeликe Вам спасибі, що скасували бал. Ви спасли абітурієнтів від того вогню, який створив МОЗ.
PZZM
Для 9q: Абітуру спасли, а себе і майбутні покоління гробите.
Мирослава
Для PZZM: Це називається "ПІСЛЯ НАС ХОЧ ПОТОП" Ніхто не думає про майбутнє держави,суспільства і рубає сук,на якому сидить,можливо,навіть не розуміючи цього!!! СТРАШНО!!!!
9q
Для PZZM: Ніхто нікого нe гробить.
Коментувати
Леонідович
"замість філософії ..., яка включає маніпуляції з кількістю балів, нам необхідно побудувати". То будуйте. Ви (БПП) вже три роки при владі, і лише палки вставляєте тим, що хочуть щось робити. БУДУЙТЕ, хватить МАНІПУЛЮВАТИ. Вирішили МОН і МОЗ підняти бали, хай піднімають, а ви робіть те про що написали.