І. Примаченко: було б смішно, якби не було так гірко

Право на освіту в Конституції має бути замінено правом на диплом, геть мерзенні компроміси!

І. Примаченко: було б смішно, якби не було так гірко

Автор: Іван Примаченко, засновник платформи Prometheus.

Прочитав в Фейсбуці, що збільшення мінімального прохідного балу ЗНО для медиків до 150 (рівень, якого можна досягнути всього за декілька місяців самонавчання) це «порушення конституційного права дитини на освіту» та навіть крадіжка «шансу на щастя». Вважаю, що країна в своєму гуманізмі дозріла до освітнього експерименту світового рівня: видавати дипломи про вищу освіту всім громадянам відразу після народження!

  • По-перше, так жодна людина не буде дискримінована за ознакою лінивості! Геть диктатуру інтелектуальної меншості! Більше не буде жодного інтелектуального насильства і стресів для абітурієнтів і студентів - а ми ж знаємо, що нема нічого більш шкідливого для здоров'я, ніж стреси (хіба що лікарі-неуки). Дипломи для всіх даром, і нехай ніхто не піде ображеним!
  • По-друге, держава зекономить десятки мільярдів гривен, які зможуть бути використані на виплату стипендій дипломованим спеціалістам з першого дня їх народження. Так держава нарешті зможе почати виконувати свою соціальну функцію з підтримки кожного.
  • По-третє, мільйони людей будуть звільнені від тяжкої повинності віддавати шість років свого життя на висиджування диплому, наче якісь злочинці, що відбувають строк. Замість нудних лекцій та іспитів студенти зможуть скористатися давно готовими дипломами і відразу піти працювати - просто уявіть собі економічний ефект цієї інновації, нас чекає справжнє економічне диво!

Коли університети звільняться від людей, які висиджують там свій «шанс на щастя» та реалізують конституційне право на відкладене безробіття, то, нарешті, зможуть сконцентруватися на справжньому викладанні і навчанні. Звичайно, тепер виші не будуть видавати цим вільним слухачам жодних дипломів. Але, як і будь-які особисті стосунки, освіта може бути справжньою лише тоді, коли вона з любові, а не по розрахунку.

Нарешті, навіть для депутатів-популістів... вибачте, гуманістів, знайдеться багато роботи. Чи видавати при народженні дипломи всіх вишів за жеребом чи лише топових університетів? Перше, очевидно, є тяжкою дискримінацією громадян і обмеженням їх права на диплом. Друге є дискримінацією потужних регіонально-гібридних ВНЗ. Чи видавати дипломи відразу після народження дитини чи вже на етапі вагітності? Чи всі отримають червоні дипломи? Як бачите, роботи тут вистачить на ціле політичне життя.

Право на освіту в Конституції має бути замінено правом на диплом! Геть мерзенні компроміси - виведемо країну на передову світової освіти через найбільш радикальну з можливих реформ!

Оригінал

Освіта.ua
26.06.2017

Популярні блоги
С. Новікова: ЗНО з математики для вступників-медиків При вступі на всі спеціальності галузі знань «Охорона здоров'я» другим предметом є математика
В. Громовий: в освіті вже пройдена межа незворотності Негативний відбір і зворотна селекція в освіті тривають, адже йдуть кращі, а «лава запасних» практично порожня
Є. Стадний: ідея збільшення ваги атестата хибна по суті Чим більше враховуватимуть атестат, тим меншими будуть шанси дітей з хорошими знаннями з суворіших шкіл
Д. Бабурін: реальність освіти за ширмою рейтингової шкали За ширмою рейтингової шкали 100-200, яку нам кожен рік презентує УЦОЯО, ховається реальний стан освіти в Україні
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Работать не пробовали?
Вважаю, що країна в своєму гуманізмі дозріла до освітнього експерименту світового рівня: видавати дипломи про вищу освіту всім громадянам відразу після народження! -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- А я считаю, что чиновник , нарушающий конституционные права граждан, должен покинуть должность без выходного пособия и без права занимать подобные посты ПОЖИЗНЕННО. Нечего было зимой "спать", а нужно было ставить в известность общество о своих целях и намерениях. И не пришлось бы теперь прикрываться сомнительными душевными порывами очистить медицину от "двоечников" стремящихся за взятки окончить престижный ВУЗ. И прекратите унижать профессорский состав постоянными намеками. Если есть факты-обнародуйте, а если это догадки, то мало что мы думаем про министерство, тендеры и договорняки. Мы уважаем закон и хотим от чиновников того же.
divide et impera
Существует порог склав-не склав. Этот порог дает право любому человеку, имеющему сертификат на руках, стать абитуриентом. Делить вузы на престижные и не престижные , значимые и менее значимые-это противозаконно. Можно подумать, что все, сдавшие ЗНО на 180-190 баллов с детства мечтают копаться в человеческих телах.? Или может пилот с ЗНО 120 по вашей логике менее социально опасен, чем неуч врач.? Другими словами если я могу поступить только на условиях 150 баллов, то ЗНО мною просто не сдано. Разделяй и властвуй (divide et impera). Мы в Украине такие разные и так много разногласий, а теперь появилось еще одно-одни будут поступать по закону конкурсного отбора, а другие- по указу сверху.
Светлана
Відповідно ЗМІН до наказу Міністерства освіти і науки України від 13 жовтня 2016 року № 1236 «Про затвердження Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році» для спеціальностей 221 «Стоматологія», 222 «Медицина», 226 «Фармація, промислова фармація» та 228 «Педіатрія» галузі знань 22 «Охорона здоров’я» мінімальне значення кількості балів з кожного конкурсного предмета встановлюється не менше 150 ЭТО ПО ПОВОДУ "ОТМЕНИЛИ" это сейчас "висит" на главной странице Днепропетровской Медакадемии.
Светлана
Мы говорим на разных языках заведомо ненавидя оппонента. Вопрос простой Математика-130, Украинский 165, Биология 195. Имею я право быть врачом, имея за плечами 5-летний стаж медсестры в стационаре в кардиологическом отделении? Вот и все. Если по вашему я дебилка, которая за деньги будет учиться и будет опускать медицину, ну что же так тому и быть. Пусть лучше пройдет человек с математикой 150, украинским-150 и (вишенка на тортике) Биология-150. Я по общему баллу имею больше, чем счастливый обладатель рожденного в муках закона. Но, благодаря вашему упрямству , нарушающему все мои права, я поступить не смогу. Спасибо вам большое за ваш светлый ум и неугомонную работоспособность. Я думаю многие родители Вам премного благодарны за то, что их детки будут не учиться, а шататься целый год и сколько судеб это сломает.
Для Светлана:
Для Светлана: так порог в 150 баллов для абитуриентов медвузов отменили уже.
VL
Те, що поріг відмінили, погано. Це, звичайно, не означає, що пропозиція зі 150-ма балами була ідеальна. Краще було б повернути профільні предмети при вступі і встановити для них пороги. Наприклад, варто було б біологію зробити профільним предметом при вступі на медичні спеціальності і встановити поріг у 175 балів, та встановити середній поріг для всіх трьох вступних предметів у 150 балів. За таких умов пані Світлана мала б перевагу перед багатьма вступниками, що було б справедливо.
Коментувати
Pasufik
г. Спиваковский. Любовь приходит и уходит, а кушать хочеться всегда. В освіті катма людей, які прийшли туди не з любові до дітей або бажання вчити чогось світлого. Ці ділки-чиновники давно перетворили галузь у свою кормушку і мають для цього сприятливий грунт, створений ВР, МОНУ і суспільством. Ви тільки чесно перевірте дотримання ліцензійних вимог ВНЗ і відразу їх кількість впаде на половину. Але ж ворона вороні ока не виклює, там же працюють Ваші кум, брат, сват, як їх кривдити? Отак і миє рука руку, а для годиться часом напишемо у блозі які ми чесні і демократичні. Локшини у нас багато, а вух, на які її можна вішати, ще більше!
9q
Шановний панe Примачeнко, такі рeчі робляться нe пeрeд початком вступ. Кампаніі, а коли затвeрджуються правила прийому до ВНЗ. Звичайно, я поважаю Вашу думку, алe із—за Вас постраждає багато абітурієнтів. Цe нeсправeдливо. Абітурієнт повинeн знати цю інформацію ранішe, а нe за 29 днів до початку вступноі кампаніі, і коли вжe написав кілька тeстувань.
Светлана
Поставивший минус не хочет исполнять законы, он просто хочет поставить минус. Просто другие мысли в голову приходить не желают...жаль...
Коментувати
Сенатор
Повністю погоджуюсь з сарказмом Автора. Мені лише хочеться поспівчувати своїм колегам - вчителям школи. Ніяка освітянська реформа нічого не змінить. Всі слова про реформу залишаться лише словами і буквами на папері. Навіть якщо всі закони будуть прийняті, не зміниться нічого. Ваші знання, вміння, намагання навчити дітей нашому суспільству не потрібні. Не потрібні і ви. Для того щоб ви були потрібні, потрібно щоб була потреба у знаннях. Такої потреби немає і, мабуть, не буде. Це політика держави. Я не погоджуюсь з тими хто пише, що неосвідченою масою легше керувати. Ні. Не легше. Руйнувати, да легше. Але будувати можна тільки з розумними, освідченими людьми. Отже будувати ніхто нічого в державі не буде. Чому? Не знаю!
Родион
Чому бізнес-леді від медицини та освітянський реформатор так стурбовані конституційними правами випускників-лінтяїв, для яких все вирішують гроші. Куплять диплом, куплять місце роботи, куплять керівні посади. А розумним талановитим дітям без грошей не пробитись. Тож чиї права порушуються? І чи серйозно педагог Співаковський вірить в те , що "трієчник" стане медицинським світилом?
N
Автору потрібно уважно прочитати Конституцію України. Ми ж правова держава, тому права на освіту мають бути дотриманні. Все інше емоції і, як пише "Тетяна" - стьоб.
N
Для N: А вагалі , може треба глибше копати. Може це замаскований генцид нації ? Лікарі неуки- ріст смертності....
Коментувати
Тетяна
Браво, аплодую стоячи! Чудовий стьоб на дійсно гірку тему...
математик
Автору : 100 відсотково ви праві для N а право на освіту ніхто не відбирає але тим хто байдикував в школі нема що робити у вузі . Будинок не можна побудувати без фундаменту а без шкільних знань як
N
для математик: В Конституції не написано кількість балів - там написано про вступ на конкурсній основі. ЗНО - це конкурсна основа, якщо конкурс малий, тоді й бали ЗНО для вступників невисокі. Якщо МОН не задоволений прохідним балом, тоді потрібно зменшувати обсяги держбюджету. Якщо не задоволені балами на контракт - зменшуйте ліцензійний обсяг. Але обмежувати бал ЗНО мають виші, але ж ніяк не МОН - порушується принцип автономності. Благими намірами дорога в пекло вистелена.
docent
150 балів це і є конкурс. А навчання у вузі студентів які за ЗНО мають мінімальні бали (порогові бали нижче 20% не бувають) є нецільовим використанням бюджетних коштів.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!