І. Лікарчук: опустіться на землю, панове чиновники

Написати в програмі можна все, але чому від захмарних мрій і снів чиновників мають страждати вчителі?

І. Лікарчук: опустіться на землю, панове чиновники

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти.

Ви уявляєте в переважній більшості наших шкіл на уроках фізкультури «регбі, корфбол, петанк, фехтування, військово-спортивні ігри, степ-аеробіка і чирлідінг…»?

Я не уявляю.

Так, як і те, що після всього цього учневі можна прийняти звичайний душ...

Про матеріально-технічну базу для таких занять навіть не хочу писати.

Опустіться на землю, панове освітні чиновники і оновлювачі навчальних програм. Написати можна все. Папір терпітиме. Але чому від ваших захмарних мрій і рожевих снів мають страждати вчителі?

Бо прийдуть перевіряючі й спитають: «А чому немає корфбола або чирлідінга?» І буде невиконання оновлених програм... З усіма наслідками, що з цього випливають.

Оригінал

Освіта.ua
21.06.2017

Популярні блоги
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
maria
браво!завжди у всьому винен вчитель . А міністерство науки та освіти проводить реформи, на жаль тільки на папері. Шановні інтелектуальні міністри від освіти! Для проведення будь якої реформи необхідно скоригувати і закласти матеріально-технічну базу, попередньо обговоривши її і порадившишь з рядовим учителем!
Ірина
Шановні, а у нас у Білоцерківському районі є корфбол у звичайній сільській школі. Це дуже важливий вид спорту саме для малокомплектних шкіл, тому що команда складається із хлопців та дівчат по три особи в команді. Учитель спочатку сам зробив стойку і корзину "корф", навчив дітей, тому що він ентузіаст. Він розробив програму, її затвердили в МОН. Цілий навчальний рік проводив обласний майстер-клас для вчителів Київської області. Наш Строкін Юрій Борисович - це Вчитель, він знає, як зробити фізкультуру в сільській школі результативною. Молодим би такого ентузіазму та енергії!
Іван Іванович
І смішно і гірко. Якби ж то тільки з фізкультури...Це не полегшення, не спрощення - це маразм вищого гатунку, відірваність від реалій, ускладнення і майбутній нуль на виході. Регбі у сільському ставку, так би мовити. Попредметно.
Мати
У моєї доньки однокласники десь у 7 чи 8 класі самі купили собі волейбольне приладдя, бадмінтон. На пропозицію(особисто я розмовляла з учителем фізкультури) вести уроки у новому форматі- групи за інтересами- бадмінтон, волейбол, малий теніс- учитель відповів,що йому це не потрібно. Як результат- ті ж нормативи, ті ж посиденьки на залізних трубах, у 10-11 класах- походи до кафе... Бо не цікаво, не потрібно, примусово, не естетично. А чому ще не запропонували кінний спорт, яхтинг,гольф..... а чё- з цого ж розряду. Повне приниження. Зробіть для дівчат 45 звилин танцю а для хлопців футбол, волейбол чи щось інше... Досвіду у світі забагато.
Anna
Для Мати: у меня в 10-11 классах мальчики играли в футбол в спортзале, девочки в танцевальном зале занимались йогой, танцами, аэробикой и тд. Обычная школа города Киева. Это все организовывается скорее директором чем физруком))
Коментувати
Світлана
Господи. які регбі, корфбол, петанк, хоч би мячи та скакалки дали у школи. А хто вчителів навчить цьому всьому? Як на мене основне завдання уроків фізкультури - зарядка, ігри, естафети, весело і корисно, без нормативів, для зодоволення! Тільки хто мене буде слухати!?
Олена
Браво! Все правда. А тому що оновлюють програми в більшості люди, які в школі не працюють, або працювали давно і не знають сьогодення і теперішнього учня
Олена
Для Олена: на папері програми полегшують. А як з олімпіадами, МАНами та й просто ЗНО здати ? щось там полегшень не видно! Де ж відповідність? біологію вже вбили . і хімію також. діти, які сьогодні йдуть у 9 клас всі попередні роки працювали майже до середини кожного року без книжок! З кожного ууроку писали конспекти. Полегшення?! У біології функції відірвали від будови і все звалили до кучі! на гриби виділили 9 годин, а на систематику рослин 2 години !Про що мова?
Ольга
Шановнi! За бажанням учителя i учнiв, можно завантажити електронi пiдручники iне чекати покинуть дадут паперовiварiанти. Майже у кожного наявнi планшет, ноутбуки числе телефонии з усiма функцiями.
Ользі
Шановна! Ви в сільській школі колись бували? Працюю зараз у міській школі, з тими дітьми, які зараз ідуть у 9 клас, і скачати електронний підручник стало для нас катастрофою!!!! Скачувала сама, приносила їм на флешці, але планшети, на жаль, не у всіх, комп’ютери навіть не у всіх. Я розумію, що Києву така ситуація видається неправдивою....тому і приходять підручники через півроку після РЕАЛЬНОСТІ...
Коментувати